مطالب پر بازدید
طرز تهیه فسنجان کدو حلوایی خوشمزه و ساده به روش شمالی

طرز تهیه فسنجان کدو حلوایی خوشمزه و ساده به روش شمالی

طرز تهیه فسنجان کدو حلوایی فسنجان کدو حلوایی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با دستورهای متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

عکس های جدیدترین مدل‌های مانتو کتی شیک با طراحی جدید!

عکس های جدیدترین مدل‌های مانتو کتی شیک با طراحی جدید!

مدل مانتو کتی مدل مانتو کتی جلو بسته جدید نمایانگر تلفیقی از سنت و مدرنیته است، یک انتخاب برجسته برای بانوانی که به دنبال ترکیبی از راحتی و زیبایی در پوشش خود …

طرز تهیه کباب لقمه دستی خوشمزه و خانگی به روش رستورانی

طرز تهیه کباب لقمه دستی خوشمزه و خانگی به روش رستورانی

طرز تهیه کباب لقمه کباب لقمه ای یکی از انواع کباب های خوشمزه ایرانی است که مانند کباب تابه ای ساده نوعی کباب خانگی محسوب می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی …

لیست آموزش طرز تهیه غذاهای اصیل ایرانی برای شام و ناهار

غذاهای ایرانی

غذاهای ایرانی لیست غذاهای ایرانی ساده پرطرفدارترین غذاهای ایرانی لیست غذاهای ایرانی بدون برنج انواع غذاهای ایرانی با عکس لیست انواع غذاهای ایرانی با برنج عکس بهترین غذاهای ایرانی لیست انواع غذاهای ایرانی با مرغ لیست غذاهای ایرانی pdf

به دلیل اینکه ما ایرانی ها به غذا اهمیت ویژه ای می دهیم، غذاهای ایرانی شامل دسته بندی های بسیار متنوعی می باشند. البته همانطور که مطمئنا می دانید اکثر غذاهای اصیل ایرانی نیاز به زمان زیادی برای آماده شدن دارند. در این مطلب سعی می کنیم لیستی کامل از غذاهای ایرانی را برای شما عزیزان جمع آوری کنیم. برای مشاهده آموزش هر دستور غذا، کافیست روی عکس آن کلیک کنید.

لیست کامل از غذاهای ایرانی

شماره ۱

برای شماره یک این لیست یکی از معروف ترین غذاهای ایرانی را انتخاب کرده ایم. زرشک پلو با مرغ از اصیل ترین غذاهای ایرانی است که معمولا برای مهمانی ها و پذیرایی در مجالس تهیه می شود.

شماره ۲

لوبیا پلو هم یکی از صدر نشین های دسته بندی غذاهای پلویی در میان ایرانیان می باشد. این غذای خوشمزه را به سلیقه خود می توانید به صورت گیاهی یا با گوشت درست کنید.

شماره ۳

عدس پلو علاوه بر اینکه از پلوهای محبوب در میان ایرانیان است، به عنوان یک غذای مناسبتی نیز محسوب می شود که به در مناسبت های خاص به عنوان نذری پخش می شود.

شماره ۴

چلو گوشت هم که از غذاهایی است که نیازی به تعریف و تمجید ندارد و تمام کسانی که غذاهای حاوی گوشت را می پسندند، عاشق این غذای خوشمزه و گران قیمت می باشند.

شماره ۵

این شماره هم شباهت زیادی به چلو گوشت دارد. باقالی پلو با ماهیچه هم از غذاهای قدیمی و بسیار خوشمزه ایرانی است که محبوبیت بسیار زیادی در میان طرفداران غذاهای پلویی دارد.

شماره ۶

ته چین مرغ هم در دسته بندی غذاهای پلویی قرار می گرد. این غذای خوشمزه هم از پر طرفدارترین غذاهای این دسته بندی محسوب می شود و معمولا در مهمانی ها سرو می شود.

شماره ۷

برای این شماره یکی از خورشت های محبوب و بسیار خوشمزه ایرانی را آماده کرده ایم. خورش قیمه که مانند عدس پلو از غذاهای مناسبتی و نذری نیز محسوب می شود.

شماره ۸

خب نوبتی هم که باشد، دیگر نوبت غذاهای آبکی است و همه ما می دانیم که معروف ترین و محبوب ترین غذای آبکی در میان ایرانیان دیزی یا همان آبگوشت است.

شماره ۹

هویج پلو هم از غذاهای فوری و خوشمزه ای است که در دسته بندی غذاهای پلویی و چلویی قرار می گیرد. این غذای خوشمزه، با کمی تغییر تقریبا ورژن محدود شده همان زرشک پلو با مرغ است.

شماره ۱۰

خورشت بسیار محبوب و دوست داشتنی قورمه سبزی که هم نیازی به معرفی ندارد و تقریبا کمتر ایرانی را می توانیم پیدا کنیم که این خورشت خوشمزه را دوست نداشته باشد.

شماره ۱۱

خورش بامیه یکی دیگر از غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که محبوبیت این خورش هم مانند خورش کرفس می باشد. یعنی حد وسط ندارد، یا خورش بامیه را دوست داریم یا از آن متنفریم!

شماره ۱۲

شاید خیلی از ما فکر کنیم که کباب تابه ای غذایی جدید است. اما باید بدانید این کباب در گذشته با کمی تغییر و نام کباب دیگی مهمان سفره های ما ایرانیان بوده است.

شماره ۱۳

کتلت گوشت که با نام شامی کباب هم شناخته می شود یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که مطمئنا در میان غذاهای ایرانی از جایگاه خاصی برخوردار است.

شماره ۱۴

اکبر جوجه هم یکی از معروف ترین غذاهای شمال کشور است، دارای قدمت زیادی می باشد و مطمئنا می تواند در لیست غذاهای اصیل ایرانی قرار بگیرد.

شماره ۱۵

خب نوبتی هم که باشد نوبت دسته بندی آش هاست که از محبوب ترین غذاها در میان مردم کشورمان هستند. سر لیست این دست بندی هم کسی نیست، جز آش رشته محبوب!

شماره ۱۶

کوکوی مرغ رشتی هم یکی از خوشمزه ترین غذاهای کشورمان است که دارای محبوبیت زیاد در میان ایرانیان می باشد. این کوکو خوشمزه را با سبزیجات یا بدون سبزیجات می توانید درست کنید.

شماره ۱۷

خورش بادمجان یکی از انواع خورش های قدیمی و خوشمزه ایرانی است که شباهت زیادی به خورش قیمه دارد و از محبوب ترین غذاهای ایرانی محسوب می شود.

شماره ۱۸

خورش لوبیا سبز از خورش های قدیمی و بسیار خوشمزه ایرانی است که با رسپی های متنوعی طبخ می شود، این خورش معمولا با گوشت قرمز یا گوشت مرغ درست می شود.

شماره ۱۹

آبگوشت بامیه از غذاهای قدیمی و بسیار خوشمزه ایرانی است که امروزه شاید برای خیلی از ایرانیان ناشناخته باشد. این غذای خوشمزه بیشتر در جنوب کشورمان طبخ می شود.

شماره ۲۰

قیمه لاپلو از غذاهای قدیمی و سنتی ایرانی است که با نام های متنوعی در میان ایرانیان شناخته می شود، این غذا ترکیبی از پلو و خورش قیمه کم آب است که با هم ترکیب شده و دم گذاشته می شوند.

شماره ۲۱

کله جوش که با نام کال جوش هم شناخته می شود یکی از غذاهای اصیل و خوشمزه کشورمان است که در شهرهای مختلف با ترکیبات و رسپی های متنوعی پخته می شود.

شماره ۲۲

آش شله قلمکار یکی از قدیمی ترین آش های ایرانی است که در شهرهای مختلف کشورمان با نام های متنوعی شناخته می شود، اگر عاشق آش های غلیظ و کشدار هستید، حتما این غذا را امتحان کنید.

شماره ۲۳

سیب پلو از غذاهای اصلی و خوشمزه کشورمان است که اصالتی کرمانشاهی دارد و می توانید به دلخواه آنرا به همراه مرغ یا گوشت سرو کنید.

شماره ۲۴

بزقرمه از غذاهای اصلی و قدیمی ایرانی است که خیلی خوشمزه است و به نوعی یکی از آبگوشت های شهر کرمان محسوب می شود.

شماره ۲۵

برای این شماره از لیست، یکی از خورش های بسیار خوشمزه و محبوب ایرانی را انتخاب کرده ایم که خیلی راحت می توانید آنرا درست کنید. اگر به خورش های ترش مزه علاقمند هستید، حتما خورش غوره مسما را امتحان کنید.

شماره ۲۶

برای این شماره یکی از سنتی ترین غذاهای ایرانی را انتخاب کرده ایم که هم غذای آبکی محسوب می شود، هم غذا نونی. بریانی اصفهانی از غذاهای بسیار محبوب و سنتی کشورمان است که طعمی خاص و جذاب دارد.

غذاهای ایرانی

دوستان گرامی این مطلب به مرور کامل تر می شود و غذاهای جدید به این لیست افزوده خواهد شد. برای کامل تر شدن لیست غذایی خود می توانید از آموزش های زیر نیز بهره بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)
دسته بندی: آموزش آشپزی
آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 28 فروردین 1402
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.