طرز تهیه آش شله قلمکار

طرز تهیه آش شله قلمکار اصفهانی نذری برای 50 نفر 10 نفر 100 نفر مشهدی آبادان گیلانی تهران سوران قزوین

آش شله قلمکار یکی از آش های سنتی و بسیار محبوب در میان ایرانیان است که مانند آش رشته به صورت نذری طبخ می شود. برای مشاهده این دستور آشپزی در ادامه با چی شی همراه باشید.

همچنین ببینید : طرز تهیه آش جو خوشمزه و سنتی مثل نذری

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت گوسفندی۲۵۰ گرم
سبزی آش۵۰۰ گرم
لوبیا چیتینصف لیوان
گندمنصف لیوان
نخودنصف لیوان
برنجنصف لیوان
عدس۱ لیوان
سیر۲ حبه
کشکبه مقدار دلخواه
پیاز۴ عدد متوسط
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت آش شله قلمکار

مرحله اول

ابتدا گندم و نخود و لوبیا چیتی را جداگانه داخل کاسه ای می ریزیم و تا سطح روی آن ها آب می ریزیم و اجازه می دهیم تا از شب تا صبح حدودا ۶ ساعت خیس بخورند و در این مدت چندین بار آب آن ها را تعویض می کنیم تا نفخ شان کاملا برطرف شود.

مرحله دوم

در این مرحله ۳ عدد از پیازها را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه خلالی خرد می کنیم و داخل تابه ای بزرگ روغن می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا داغ شود و پیازها را داخل تابه می ریزیم و کمی تفت می دهیم تا سبک شوند و دیگر اجازه می دهیم تا سرخ و طلایی شوند.

مرحله سوم

سپس پیازهای سرخ شده را داخل بشقابی می ریزیم و کنار می گذاریم.آب داخل گندم را بیرون می ریزیم و گندم ها را داخل صافی می ریزیم و آبکش می کنیم و داخل قابلمه مورد نظر برای پخت آش می ریزیم و ۵ الی ۶ لیوان آب به آن اضافه می کنیم و اول حرارت را زیاد می کنیم تا به جوش بیاید و بعد حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا گندم بپزد.

همچنین ببینید : آموزش طرز تهیه آش دوغ خوشمزه و مجلسی شمالی

مرحله چهارم

گه گاه گندم را هم می زنیم تا ته نگیرد.نخود را نیز داخل صافی می ریزیم و می شوییم و داخل قابلمه ای می ریزیم و ۶ لیوان آب به آن اضافه می کنیم و روی شعله قرار می دهیم تا ابتدا با حرارت زیاد به جوش بیاید و بعد حرارات را ملایم می کنیم تا به مرور زمان مغز پخت شود.

مرحله پنجم

حدودا ۴۵ دقیقه الی ۱ ساعت که از زمان پخت نخود گذشت و تقریبا نیم پز شده بودند لوبیا چیتی را نیز داخل صافی می ریزیم و می شوییم و به نخود اضافه می کنیم(اگر مقدار آب داخل قابلمه کم بود می توانید مجددا آب جوش به حبوبات اضافه کنید) و اجازه می دهیم تا کاملا پخته شوند.

مرحله ششم

عدس را داخل کاسه ای می ریزیم و روی آن آب می ریزیم و اجازه می دهیم تا خیس بخورد. گوشت را می شوییم و روی تخته آشپزخانه به صورت مکعبی خرد می کنیم و داخل قابلمه ای می ریزیم و روی شعله قرار می دهیم و ۵ الی ۶ لیوان آب به آن اضافه می کنیم.

همچنین ببینید : دستور طرز تهیه آش ماست خوشمزه با گوشت

مرحله هفتم

سپس پیاز باقیمانده را پوست می گیریم و می شوییم و از وسط نصف می کنیم و به گوشت اضافه می کنیم. همینطور سیرها را نیز پوست می گیریم و می شوییم و به مواد اضافه می کنیم و ابتدا حرارت را زیاد می کنیم تا آب داخل گوشت به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا گوشت کاملا مغز پخت شود.

مرحله هشتم

سپس سبزی آش که شامل گشنیز،نعناع،مرزه،اسفناج،جعفری و ریحان است را پاک می کنیم و (همگی نوع سبزی ها به طور یکسان در سبزی باشد و فقط کمی اسفناج بیشتر از باقی سبزی ها باشد) می شوییم و آبکش می کنیم و اجازه می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود.

مرحله نهم

اگر زمان داشتید سبزیها را روی یک پارچه تمیز پهن کنید تا کاملا آن ها خشک شوند.بعد سبزیها را داخل خردکن می ریزیم و خرد شده تحویل می گیریم .نیاز نیست خیلی ریز شوند.البته می توانید روی تخته آشپزخانه نیز با چاقو سبزی ها را خرد کنید.

همچنین ببینید : آموزش طرز تهیه آش ترش خوشمزه به روش مازندرانی

مرحله دهم

گوشت پخته شده را از آب آن جدا می کنیم و داخل صافی قرار می دهیم و داخل بشقابی می گذاریم تا خنک شود و بعد ریش ریش می کنیم و کنار می گذاریم.برنج را تمیز می شوییم و آب داخل آن را خالی می کنیم و داخل قابلمه ای که برای پخت آش تدارک دیده ایم می ریزیم.

مرحله یازدهم

سپس عدس را نیز داخل صافی می ریزیم و می شوییم و به برنج می افزاییم و روی شعله قرار می دهیم و ۶ لیوان آب نیز به مواد اضافه می کنیم و حرارت را ابتدا زیاد می کنیم تا آب داخل مواد به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا عدس به مرور بپزد و برنج نیز نرم و پخته شود.

مرحله دوازدهم

پس از پخته شدن برنج و عدس کمی نمک اضافه می کنیم و سبزی را نیز به مواد می افزاییم و اجازه می دهیم ۳۰ دقیقه سبزی ها کاملا بپزند و بعد گندم ،نخود و لوبیا و پخته شده را همراه با گوشت ریش شده و آب آن به مواد آش اضافه می کنیم.

همچنین ببینید : آموزش طرز تهیه آش بادمجان بدون گوشت ملایری خوشمزه

مرحله سیزدهم

سپس زردچوبه، فلفل سیاه و کمی نمک و نیمی از پیازداغ را به آش می افزاییم و اگر مقدار آب آش کم بود می توانیم آب جوش مجددا به آش اضافه کنیم و درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا به مدت تقریبا ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت دیگر آش بپزد و کاملا جابیافتد.

مرحله چهاردهم

آش شله قلمکار دیگر باید لعابدار و منسجم شده باشد و حرارت را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم تا آش از حرارت بیافتد و بعد در کاسه ای می ریزیم و با کشک،نعناع داغ و باقی پیاز داغ روی آن را تزئین می کنیم و نوش جان کنید.

نکات تهیه آش شله قلمکار

آش شله قلمکار با ماست

در برخی شهرها به آش شله قلمکار ماست هم اضافه می کنند. اگر شما هم تمایل دارید ماست به آش خود اضافه کنید، زمانی که آش تقریبا اماده شده بود ۴ قاشق غذاخوری ماست چکیده اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا با آش یکدست شود. سپس اجازه دهید آش چند دقیقه دیگر روی حرارت بماند تا ماست کمی بجوشد.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.