طرز تهیه مربای زردآلو خوشمزه و مجلسی به روش تبریزی

طرز تهیه مربای زردآلو خوشمزه و مجلسی به روش تبریزی

طرز تهیه مربای زردآلو مربای زردآلو یکی از انواع مرباهای خاص و خوشمزه ایرانی است که مانند دیگر مرباها به عنوان صبحانه سرو میشود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی …

طرز تهیه رب ازگیل خوشمزه و خوشرنگ به روش سنتی شمالی

طرز تهیه رب ازگیل خوشمزه و خوشرنگ به روش سنتی شمالی

طرز تهیه رب ازگیل ازگیل یک میوه جنگی است که در خطه شمالی کشور می روید. از این میوه می توان رب یا ترشی تهیه نمود و برای مزه دار کردن گوشت …

طرز تهیه مربای کیوی خوشمزه و مجلسی به روش اصیل شمالی

طرز تهیه مربای کیوی خوشمزه و مجلسی به روش اصیل شمالی

طرز تهیه مربای کیوی مربای کیوی یکی از انواع مرباهای خاص و مجلسی ایرانی است که مانند دیگر مرباها به عنوان صبحانه سرو میشود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی …

طرز تهیه خیار شور خرد شده

طرز تهیه خیار شور خرد شده , خیارشور با خیار خرد شده و سرکه

خیار شور خرد شده یکی از انواع چاشنی های پر مصرف و خوشمزه است که در میان ایرانیان طرفدارهای زیادی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خیار شور خرد شده در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم خیار شور خرد شده
خیار بوته ای۵ عدد
سرکه۱٫۵ لیوان
ترخون و مرزه خشکاز هر کدام ½ قاشق غذاخوری
تخم گشنیز۱ قاشق مرباخوری
سیر۵ حبه
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه خیار شور خرد شده

مرحله اول

برای تهیه خیار شور خرد شده خوشمزه در ابتدای کار خیارها را می شویم، سپس با یک دستمال کاملا خشک می کنیم تا رطوبت آنها گرفته شود. در ادامه خیارها را به صورت حلقه ای درشت خرد می کنیم.

مرحله دوم

حالا خیار خرد شده، ترخون، مرزه، سیر و تخم گشنیز را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه درون یک ظرف مناسب و درب دار می ریزیم. در ادامه به اندازه‌ای که روی خیارها را کاملا بپوشاند به ظرف سرکه می افزاییم.

مرحله سوم

حالا اجازه می دهیم خیار شور به مدت دو الی سه روز در دمای محیط استراحت کند تا رنگ خیارها تغییر کند. توجه داشته باشید برای درست کردن این نوع ترشی می توانید از سرکه باقیمانده ترشی های قدیمی استفاده کنید.

مرحله چهارم

پس از گذشت این زمان درب ظرف را باز کرده، سپس خیار شورها را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و پس از آن درون یخچال نگهداری می کنیم. در نهایت خیار شور ها را به همراه انواع غذاها سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 15 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.