طرز تهیه غوره شور خوشمزه و سنتی و فوت و فن تهیه آن

طرز تهیه غوره شور

خواص غوره شور طرز تهیه غوره شور چگونه است خانگی انگور شور کپک غوره شور غوره نمکی

شوری و ترشی از دیرباز مورد استفاده و علاقه مردم بوده است. در قدیم برای این که بتوانند سبزیجات را در طول سال داشته باشند، از شوری و ترشی استفاده می کردند. شور شدن و استفاده از سرکه در ترشی ها، باعث ماندگاری سبزیجات می شود. در این دستور، طرز تهیه غوره شور به روشی بسیار ساده بیان شده است. ترشی ها و شوریجات را می توان در کنار غذاهای مختلف به عنوان چاشنی و طعم دهنده استفاده کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه غوره شور در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم غوره شور
غوره عسگری۱ کیلوگرم
آب جوشیده سرد شدهبه مقدار لازم
آب غوره۱ فنجان
نمک۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه غوره شور

مرحله اول

برای تهیه شوری خوشمزه و سنتی با غوره انگور در ابتدای کار، غوره ها را پاک می کنیم. توجه داشته باشید که به سلیقه خود می توان از غوره ها با خوشه یا بدون خوشه استفاده کرد، البته برای اینکه غوره شور مجلسی تر شود بهتر است غوره ها را پاک کنیم.

مرحله دوم

سپس آن را شسته و با آب جوشیده سرد شده، آب می کشیم و در آبکش قرار می دهیم تا آب آن برود و خشک شود. سپس غوره ها را درون ظرف شیشه ای در دار می ریزیم. آبغوره را روی آن می ریزیم و تا حدی که آب غوره روی آن را بپوشاند، اضافه می کنیم.

مرحله سوم

باید از آبغوره های خالص بدون نمک استفاده شود. سپس نمک را روی غوره ها می ریزیم و در ظرف را می بندیم و در دمای محیط حدود ۱۰ روز قرار می دهیم تا برسد. سپس آماده مصرف است و داخل یخچال نگه داری می شود.

نکات طرز تهیه غوره شور

غوره مناسب شوری

همانطور که مطمئنا می دانید درخت انگور انواع بسیار متنوعی دارد و به همین دلیل باید برای شوری از غوره ای استفاده کنیم که حدالمقدور دارای هسته نباشد، به همین دلیل بهترین نوع غوره برای شوری غوره عسگری است که بدون هسته می باشد.

بروز رسانی توسط در یکشنبه 6 تیر 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.