طرز تهیه مربای نارنگی خوشمزه و مجلسی به روش شمالی

طرز تهیه مربای نارنگی خوشمزه و مجلسی به روش شمالی

طرز تهیه مربای نارنگی مربای نارنگی یکی از انواع مرباهای خوشمزه بین المللی است که برای صبحانه تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت تفریحی چی شی همراه …

طرز تهیه کنسرو ذرت خوشمزه و مخصوص به همراه روش نگهداری

طرز تهیه کنسرو ذرت خوشمزه و مخصوص به همراه روش نگهداری

طرز تهیه کنسرو ذرت کنسرو ذرت یکی از انواع کنسروهای پر مصرف و محبوب میان بانوان ایرانی است که با این آموزش می توانید آنرا در منزل تهیه کنید، برای مشاهده این …

طرز تهیه مربای هویج خوشمزه و مجلسی شفاف و خوشرنگ

طرز تهیه مربای هویج خوشمزه و مجلسی شفاف و خوشرنگ

طرز تهیه مربای هویج مربای هویج یکی از انواع مرباهای پر مصرف و محبوب در سراسر جهان است که مانند دیگر مرباها بیشتر به عنوان صبحانه استفاده می شود. مربای هویج یکی …

طرز تهیه آبلیمو

طریقه نگهداری آبلیمو در فریزر جلوگیری از تلخ شدن آبلیمو گرفتن آب لیمو با آب میوه گیری با دست اب میوه گیر xvc jidi Hfgdl 

آبلیمو یا آب لیمو ترش یکی از معروف ترین چاشنی های ایرانی ها است که در انواع غذاها استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت سرگرمی چی شی همراه باشید.

مواد لازم آبلیمو
لیمو ترش۵ کیلوگرم

دستور تهیه آبلیمو خانگی

مرحله اول

برای تهیه آب لیمو ترش خانگی ابتدا لیموی مناسب آبگیری تهیه کنیم. مناسب ترین نوع لیمو برای آبگیری لیمویی است که رنگش سبز و زرد باشد. اگر رنگ پوست لیمو فقط زرد باشد ممکن است کمی تلخی داشته باشد.

مرحله دوم

در صورتی که پوست لیمو فقط سبز باشد ممکن است آب خیلی کمی بدهد. پس از اینکه لیموها را شستیم، آنها را یک روز کنار می گذاریم تا پوست شان کمی خشک باشد، این کار باعث می شود لیمو آب بیشتری بدهد.

مرحله سوم

در این مرحله لیموها را به وسیله آبمیوه گیری دستی یا برقی آبگیری می کنیم. در صورتی که آبمیوه گیری نداشتیم می توانیم لیموها را بدهیم بیرون آبگیری کنند. پس از آبگیری آبلیمو را داخل صافی می ریزیم و صاف می کنیم.

مرحله چهارم

پالپ های باقیمانده از آب لیمو را می توانیم داخل کیسه فریزر نگهداری کنیم و برای استفاده در شربت آبلیمو استفاده کنیم. در ادامه آبلیموی تازه را درون ظرف های شیشه ای می ریزیم و درون یخچال نگهداری می کنیم.

نکات تهیه آبلیمو

خواص لیمو ترش

لیمو ترش یکی از میوه های بسیار محبوب در سراسر جهان است که علاوه بر اینکه به عنوان طعم دهنده استفاده می شود، خواص بسیاری برای سلامتی بدن دارد. توصیه می کنیم. برای آشنایی بیشتر با خاصیت ها و مضرات لیمو ترش مقاله زیر را مطالعه نمایید.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 30 مرداد 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/68arezoo68
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.