طرز تهیه دسر خرمالو خوشمزه و مخصوص به روش رژیمی

طرز تهیه دسر خرمالو خوشمزه و مخصوص به روش رژیمی

طرز تهیه دسر خرمالو دسر خرمالو یکی از انواع دسرهای بسیار خوشمزه و پرطرفدار زمستانی است که با دستورهای بسیار متنوعی تهیه می شود. این دسر خوشمزه دارای دستورهای متنوعی می باشد …

طرز تهیه ژله خاکشیر و تخم شربتی خوشمزه و مجلسی خانگی

طرز تهیه ژله خاکشیر و تخم شربتی خوشمزه و مجلسی خانگی

طرز تهیه ژله خاکشیر و تخم شربتی این دسر از خانواده ژله است که با استفاده از تخم شربتی و خاکشیر و گل محمدی به صورت لایه ای تهیه می شود. این …

طرز تهیه دسر سیب داغ خوشمزه و مخصوص به صورت فوری

طرز تهیه دسر سیب داغ خوشمزه و مخصوص به صورت فوری

طرز تهیه دسر سیب داغ دسر سیب داغ یکی از انواع دسرهای خوشمزه و ساده بین المللی است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه ژله بستنی

طرز تهیه ژله بستنی آسان با قالب تصویری رولی قلبی کاکائویی توت فرنگی موزی xvc jidi Cgi fsjkd

ژله بستنی یکی از دسرهای بسیار پرطرفدار و محبوب ایرانی است که بیشتر برای مهمانی ها و مجالس مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
ژله با رنگ های مختلف۲ تا ۷ بسته
بستنی وانیلی کوچک۱٫۵ عدد
آب جوشبه مقدار لازم

دستور تهیه ژله بستنی

مرحله اول

برای تهیه ژله بستنی مجلسی ابتدا بستنی وانیلی را از یخچال خارج کرده و در دمای محیط قرار می دهیم تا کاملا نرم شود. در ادامه باید مقداری آب در کتری بریزیم و روی حرارت متوسط قرار دهیم تا آب سریعتر جوش بیاید.

مرحله دوم

در این مرحله یک بسته از ژله ها را داخل یک کاسه فلزی مثل استیل می ریزیم و یک لیوان آب جوش اضافه می کنیم. در ادامه کاسه را باید مانند روش بنماری روی بخار آب قرار دهیم، برای این منظور می توانیم کاسه را روی کتری یا سماور در حال جوش قرار دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله پودر ژله را با یک قاشق کوچک خوب هم می زنیم تا به طور کامل در آب جوش حل شود و دیگر اثری از ذرات ژله باقی نماند. پس از اینکه ژله به طور کامل در آب جوش حل شد آنرا کنار می گذاریم تا هم دمای محیط شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه ژله با دمای محیط هماهنگ شد نیمی از بستنی وانیلی را به کاسه اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا بستنی با ژله یکدست شود. حالا قالب مورد نظرمان را با کمی روغن چرب می کنیم سپس مخلوط ژله و بستنی را داخل قالب می ریزیم.

مرحله پنجم

پس از اینکه ژله را در قالب ریختیم آنرا به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در یخچال قرار می دهیم ( هر چقدر دمای یخچال پایین تر باشد ژله سریعتر خودش را می گیرد ) تا خودش را بگیرد و ژله سفت شود. حالا مانند روش بالا ژله دوم را نیز درست کرده و با باقیمانده بستنی مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

پس از اینکه ژله ای که داخل یخچال قرار دادیم خودش را گرفت باید ژله دوم را روی ان اضافه کنیم. نکته مهم در مورد ژله دوم این است که حتما اجازه دهید مخلوط ژله و بستنی کمی خنک شود سپس انرا روی ژله اول بریزید زیرا اگر داغ باشد ظاهر ژله ها خراب می شود.

مرحله هفتم

نکته دیگر برای اضافه کردن ژله دوم این است که حتما ژله دوم را به صورت دورانی روی تمام سطح ژله اول بریزید و از ریختن ژله دوم از یک نقطه خودداری نمایید زیرا این کار ممکن است باعث خراب شدن سطح ژله اول شود که در نهایت ظاهر ژله شما را خراب می کند.

مرحله هشتم

پس از اینکه ژله دوم را اضافه کردیم ظرف را مجددا در یخچال قرار می دهیم تا ژله دوم نیز خودش را بگیرد. اگر بخواهید ژله مجلسی تری داشته باشید می توانید لایه های بیشتری اضافه کنید تا ظاهر ژله شما زیباتر شود.

مرحله نهم

پس از اینکه ژله به طور کامل خودش را گرفت آنرا روی یک ظرف مناسب مثل بشقاب یا دیس بر می گردانیم تا به صورت یکدست از قالب خارج شود. اگر قالب ژله را از قلب چرب کرده باشید ژله شما به راحتی از قالب خارج خواهد شد.

نکات تهیه ژله بستنی

بریده شدن بستنی

بعضی دوستان هنگام اضافه کردن بستنی با یک مشکل متداول روبرو می شوند و آن هم این است که بستنی بریده بریده می شود و ظاهر ژله را خراب می کند. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل به هیچ وجه بستنی را به ژله داغ اضافه نکنید و اجازه دهید مایع ژله خنک شود سپس بستنی را به آن اضافه کنید.

ژله بستنی قلبی

برای درست کردن ژله بستنی به صورت قلبی نیاز نیست کار خاصی انجام دهید کافیست یک قالب به شکل قلب تهیه کنید و مراحل تهیه ژله را در آن قالب انجام دهید. برای زیباتر شدن ژله بهتر است از رنگ های جیغ مثل قرمز، نارنجی و .. استفاده کنید.

بستنی وانیلی خانگی

برای تهیه انواع ژله ها معمولا به بستنی وانیلی نیاز است، شما می توانید این بستنی به صورت کاملا سالم و اورگانیک در منزل تهیه کنید. در صورتی که مایلید بستنی وانیلی را به صورت خانگی تهیه کنید می توانید از آموزش زیر استفاده کنید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 26 مرداد 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/nili_cake_tbz
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.