طرز تهیه نان اتریشی

طرز تهیه نان گل نان صبحانه اتریشی xvc jidi khk wfphki hjvdad  g

نان اتریشی یکی از انواع نان های های خوشمزه کشور اتریش است که شباهت زیادی به شیرینی های ما دارد. این نان خوشمزه که معمولا با قالب مافین تهیه می شود نوعی نان سنتی اتریشی است که در این کشور برای صبحانه یا عصرانه تهیه می شود و به همراه صبحانه به صورت داغ سرو می شود. کرمی که برای داخل این نان استفاده می شود بسیار متنوع است و می توانیم از انواع کرم های مخصوص شیرینی و نان استفاده کنیم. به طور معمول برای تهیه این نان از کرم هایی مانند کرم پاتیستر که در شیرینی دانمارکی استفاده می شود، استفاده کنیم، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم نان اتریشی
شیر ولرم1 پیمانه
خمیر مایه فوری1 قاشق غذاخوری
شکر1 قاشق غذاخوری
کره50 گرم
آرد سفید500 گرم
شکر50 گرم
تخم مرغ1 عدد
زرده تخم مرع1 عدد برای رومال
کرمفیل پسته یا زعفرانیبه مقدار کافی

دستور پخت نان اتریشی

مرحله اول

برای تهیه نان اتریشی خوشمزه ابتدا نصف پیمانه از شیر ( گرم باشد در حدی که انگشتتان را داخل آن اگر بزنید گرم باشد رو به ولرمی ) را داخل لیوانی می ریزیم و 1 قاشق غذاخوری شکر و خمیر مایه را به آن اضافه می کنیم.

مرحله دوم

مرحله سپس یک هم کوتاه می زنیم و روی لیوانی چیزی قرار می دهیم تا پوشیده شود و ترجیحا در جای گرمی قرار می دهیم تا زودتر به عمل بیاید،که حدودا 10 دقیقه بعد باید حجم گرفته باشد و عمل آمده باشد.

مرحله سوم

سپس تخم مرغ را در پیاله ای می شکنیم و در صورت سالم بودن داخل کاسه ای می ریزیم و باقی شیر را به آن اضافه می کنیم و کره ذوب شده را نیز می افزاییم.درپوش لیوان محتوی خمیر مایه را بر می داریم باید طی 10 دقیقه به عمل آمده باشد.

مرحله چهارم

سپس به مواد اضافه می کنیم و همگی مواد را کمی مخلوط می کنیم و کم کم آرد اضفه می کنیم و با قاشق مواد را مخلوط می کنیم.تا جایکه دیگر نمی شود با قاشق مواد را مخلوط کرد.دستمان را با روغن چرب می کنیم و با دست مواد را مخلوط می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله آرد را به یکباره اضافه نمی کنیم چون ممکن است همه آرد برای خمیر زیاد باشد.همین طور که آرد را اضافه می کنیم و مایه خمیر را با آرد ورز می دهیم، در جایی که دیگر خمیر به دستمان نچسبید و نرم و لطیف شده بود

مرحله ششم

دیگر از افزودن آرد دست می کشیم و (اضافه کردن آرد زیاد باعث می شود که خمیر سنگین تر و قاعدتا خوبی نداشته باشیم) خمیر را باز می کنیم و جمع می کنیم تا هوای داخل آن خارج شود.خمیر را جمع می کنیم.

مرحله هفتم

سپس کف و دیواره های کاسه را چرب می کنیم و خمیر را داخل آن قرار می دهیم و روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و دستمال یا پارچه ای نیز روی کاسه می اندازیم و در جای گرمی قرار می دهیم تا به مدت 1 ساعت استراحت کند و حجم آن دو برابر شود.

مرحله هشتم

سپس به خمیر سر می زنیم،پف کرده است و حجم آن حداقل دو برابر شده است با دست در حد 30 ثانیه آن را ورز می دهیم و روی صفحه کار قرار می دهیم و با وردنه یا دست کف صفحه کار پهن می کنیم و با قالب گرد کاتر می زنیم.

مرحله نهم

تقریبا 5 دایره می شود.دایره ها را کنار هم می گذاریم و کمی کره را داخل تابه ای کوچک می اندازیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذوب شود و قلمو داخل کره می زنیم و روی دایره ها می کشیم تا کاملا با کره پوشیده شوند.

مرحله دهم

کرمفیل پسته یا زعفرانی را روی دایره های می گذاریم ( می توانید این قسمت را حذف کنید و یا از کرم شیرینی دانمارکی پاتیسیر استفاده کنید ) و از وسط با چاقو برش می دهیم و آرام خمیر ها را رول می کنیم.

مرحله یازدهم

سپس شبیه به گل داخل مافین ها آن ها را می چینیم و کنار می گذاریم تا 15 دقیقه استراحت کنند. پس از گذشت زمان استراحت خمیر،قلمو را داخل زرده تخم مرغ می زنیم و روی خمیرها را با قلمو کاملا آغشته به زرده تخم مرغ می کنیم.

مرحله دوازدهم

سپس مقداری شکر روی آن ها می پاشیم و کنار می گذاریم تا 15 دقیقه دیگر استراحت کنند. در ادامه فر را روشن می کنیم و حرارت روی 170 درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا به مدت 10 تا 15 دقیقه به خوبی گرم شود.

مرحله سیزدهم

نکته مهم در مورد استراحت دادن به خمیر نان این است که باعث بالا رفتن کیفیت نان ها می شود. قالب مافین را داخل فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم تا به مدت 15 دقیقه با همان 170 درجه سانتیگراد نان ها بپزند.

مرحله چهاردهم

نان ها را می توانید به هر سبک و سیاقی که تمایل دارید درست کنید. نان های اتریشی را از فر بیرون می آوریم و اجازه می دهیم تا خنک شوند و بعد از داخل قالب مافین بیرون می آوریم و نوش جان کنید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 25 آذر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.