طرز تهیه کوکی توت فرنگی

طرز تهیه شیرینی کوکی توت فرنگی صورتی در قابلمه xvc jidi    d j j tvk d

کوکی توت فرنگی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه بین المللی است که با رسپی های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم کوکی توت فرنگی
توت فرنگی خرد شده۲ پیمانه
آرد سفید۲ پیمانه
تخم مرغ۲ عدد
کره۱۰۰ گرم
شکر۱ پیمانه
پنیر خامه ای۲۰۰ گرم
بکینگ پودر۱ قاشق چایخوری

دستور پخت کوکی توت فرنگی

مرحله اول

برای تهیه کوکی توت فرنگی خوشمزه ابتدا کره را به همراه شکر داخل یک کاسه بزرگ می ریزیمف سپس با همزن به خوبی مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در ادامه تخم مرغ ها را به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

سپس مجددا مواد را مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در ادامه گلاب را اضافه می کنیم و در حد یک دقیقه دیگر مواد را مخلوط می کنیم. حالا آرد را دو تا سه مرتبه الک می کنیم تا پس از اضافه کردن به مواد گلوله نشود.

مرحله سوم

در این مرحله آرد را در سه مرحله به کاسه اضافه می کنیم و با لیسک به خوبی مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد کاملا یکدست شود. پس از اینکه آرد به خوبی مخلوط شد بکینگ پودر و پنیر خامه ای را به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مجددا مواد را با لیسک به صورت دورانی مخلوط می کنیم تا مایه کوکی کاملا یکدست شود. حالا توت فرنگی هایی را که به صورت نگینی خرد کرده ایم اضافه می کنیم و کمی مخلوط می کنیم تا با دیر مواد یکدست شوند.

مرحله پنجم

در این مرحله فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود، سپس داخل سینی فر را با روغن جدا کننده یا کاغذ روغنی پوشش می دهیم. حالا با قاشق از مایه کوکی بر می داریم و درون سینی فر می ریزیم.

مرحله ششم

به همین صورت تمام مایه کوکی را با فاصله داخل سینی فر می ریزیم، سپس به مدت ۱۵ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا کوکی ها بپزند. در پایان برای اینکه روی کوکی ها رنگ بگیرد می توانیم چند دقیقه گریل را روشن کنیم.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.