طرز تهیه شیرینی کربیچ خوشمزه و ساده به روش یونانی

طرز تهیه شیرینی کربیچ خوشمزه و ساده به روش یونانی

طرز تهیه شیرینی کربیچ شیرینی کربیچ که با نام معمول بالتمر شناخته می شود یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه یونانی است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه شیرینی پادرازی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه شیرینی پادرازی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه شیرینی پادرازی شیرینی پادرازی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است که با روش های متنوعی تهیه می شود. این شیرینی خوشمزه به دلیل اینکه ظاهری شبیه …

طرز تهیه نان اتریشی خوشمزه و لاکچری مخصوص صبحانه

طرز تهیه نان اتریشی خوشمزه و لاکچری مخصوص صبحانه

طرز تهیه نان اتریشی نان اتریشی یکی از انواع نان های های خوشمزه کشور اتریش است که شباهت زیادی به شیرینی های ما دارد. این نان خوشمزه که معمولا با قالب مافین …

طرز تهیه مارشمالو

طرز تهیه مارشمالو در خانه پیچی پیچ پیچی پف پفی عروسکی شکلاتی چوبی دو رنگ lhvalhg

مارشمالو یکی از انواع شیرینی های خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم مارشمالو
شکر۴۳۰ گرم
ژلاتین۲۰ گرم
وانیل۵ گرم
نمک½ قاشق غذاخوری
نشاسته۳۰ گرم

دستور تهیه مارشمالو

مرحله اول

برای تهیه مارشمالو خوشمزه ابتدا ژلاتین را به همراه یک لیوان سر خالی آب سرد ترکیب می کنیم و به مدت ۳۰ دقیقه کنار می گذاریم. در ادامه ۴۰۰ گرم از شکر را به همراه وانیل و نمک را به همراه ۱ لیوان آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم به نقطه جوش برسد تا شکر به طور کامل ذوب شود. در ادامه مخلوط ژلاتین و آب سرد را داخل یک کاسه فلزی می ریزیم و روی بخار آب قرار می دهیم.

مرحله سوم

پس از اینکه ژلاتین به طور کامل حل شد، مواد درون قابلمه را به طور متداوم هم می زنیم و ژلاتین را کم کم به قابلمه اضافه می کنیم و با دیگر مواد ترکیب می کنیم. برای این منظور بهتر است از همزن دستی یا برقی استفاده کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله در صورت تمایل می توانیم چند قطره رنگ خوراکی هم اضافه کنیم تا مارشمال رنگی شود. حالا با دور تند همزن مواد را ترکیب می کنیم تا رنگش روشن و حجمش بیشتر شده و حدودا ۴ برابر مقدار مواد اولیه شود.

مرحله پنجم

پس از گذشت حدودا ۱۰ تا ۲۰ دقیقه که مارشمالو به خوبی حجیم شد، داخل یک ظرف مناسب را با سلفون پوشش می دهیم، سپس با کمی روغن مایع روی سلفون را چرب می کنیم و مواد را داخل ظرف می ریزیم تا خنک شوند.

مرحله ششم

در این مرحله روی مواد را نیز با سلفون می پوشانیم و به مدت ۶ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا مارشمالو آماده شود. پس از گذشت این زمان ظرف را از یخچال خارج می کنیم و مارشمالو را به صورت دلخواه برش می زنیم.

مرحله هفتم

پس از اینکه برش زدن مارشمالو به پایان رسید، نشاسته و ۳۰ گرم شکر باقیمانده را ترکیب می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس مارشمالوها را درون مخلوط شکر و نشاسته می غلطانیم و در پایان سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 7 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.