طرز تهیه شیرینی بهشتی خانگی ترد و خوشمزه مثل قنادی

طرز تهیه شیرینی بهشتی خانگی ترد و خوشمزه مثل قنادی

طرز تهیه شیرینی بهشتی شیرینی بهشتی یکی از شیرینی های محبوب ایرانی است که از شیرینی های مخصوص عید نوروز هم محسوب می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه …

طرز تهیه خاگینه قالبی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه خاگینه قالبی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه خاگینه قالبی خاگینه قالبی یکی از انواع شیرینی ها خوشمزه و مخصوص ایرانی است که با روش های متنوعی پخته می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه …

طرز تهیه پنکیک خانگی ساده و خوشمزه پفکی برای صبحانه

طرز تهیه پنکیک خانگی ساده و خوشمزه پفکی برای صبحانه

طرز تهیه پنکیک خانگی پنکیک یکی از انواع صبحانه های خوشمزه بین المللی است که به دلیل اینکه در تابه های کوچک تهیه می شود با نام پنکیک شهرت یافته است. پنکیک …

طرز تهیه مارشمالو

طرز تهیه مارشمالو در خانه پیچی پیچ پیچی پف پفی عروسکی شکلاتی چوبی دو رنگ lhvalhg

مارشمالو یکی از انواع شیرینی های خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم مارشمالو
شکر۴۳۰ گرم
ژلاتین۲۰ گرم
وانیل۵ گرم
نمک½ قاشق غذاخوری
نشاسته۳۰ گرم

دستور تهیه مارشمالو

مرحله اول

برای تهیه مارشمالو خوشمزه ابتدا ژلاتین را به همراه یک لیوان سر خالی آب سرد ترکیب می کنیم و به مدت ۳۰ دقیقه کنار می گذاریم. در ادامه ۴۰۰ گرم از شکر را به همراه وانیل و نمک را به همراه ۱ لیوان آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم به نقطه جوش برسد تا شکر به طور کامل ذوب شود. در ادامه مخلوط ژلاتین و آب سرد را داخل یک کاسه فلزی می ریزیم و روی بخار آب قرار می دهیم.

مرحله سوم

پس از اینکه ژلاتین به طور کامل حل شد، مواد درون قابلمه را به طور متداوم هم می زنیم و ژلاتین را کم کم به قابلمه اضافه می کنیم و با دیگر مواد ترکیب می کنیم. برای این منظور بهتر است از همزن دستی یا برقی استفاده کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله در صورت تمایل می توانیم چند قطره رنگ خوراکی هم اضافه کنیم تا مارشمال رنگی شود. حالا با دور تند همزن مواد را ترکیب می کنیم تا رنگش روشن و حجمش بیشتر شده و حدودا ۴ برابر مقدار مواد اولیه شود.

مرحله پنجم

پس از گذشت حدودا ۱۰ تا ۲۰ دقیقه که مارشمالو به خوبی حجیم شد، داخل یک ظرف مناسب را با سلفون پوشش می دهیم، سپس با کمی روغن مایع روی سلفون را چرب می کنیم و مواد را داخل ظرف می ریزیم تا خنک شوند.

مرحله ششم

در این مرحله روی مواد را نیز با سلفون می پوشانیم و به مدت ۶ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا مارشمالو آماده شود. پس از گذشت این زمان ظرف را از یخچال خارج می کنیم و مارشمالو را به صورت دلخواه برش می زنیم.

مرحله هفتم

پس از اینکه برش زدن مارشمالو به پایان رسید، نشاسته و ۳۰ گرم شکر باقیمانده را ترکیب می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس مارشمالوها را درون مخلوط شکر و نشاسته می غلطانیم و در پایان سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 7 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.