طرز تهیه بورانی اسفناج

طرز تهیه بورانی اسفناج با پیاز داغ رژیمی با سیب زمینی تبریزی ساده قالبی با برنج

بورانی اسفناج یکی از میان وعده های سالم و مقوی است که می توانید از آن به عنوان یک پیش غذای مجلسی هم استفاده کنید.

مواد لازم برای ۸ نفر
اسفناج۱ کیلوگرم
ماست چکیده۵۰۰ گرم
سیر۲ حبه
مغز گردو۴ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی

دستور تهیه بورانی اسفناج

مرحله اول

برای شروع آشپزی ابتدا پوست اضافی سیرها را می گیریم، سپس به صورت ساطوری بسیار ریز خرد می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه اسفناج ها را پاک می کنیم و به مدت ۱۰ دقیقه درون یک ظرف پر از آب قرار می دهیم.

مرحله دوم

پس از گذشت ۱۰ دقیقه اسفناج ها را به خوبی می شوییم و درون آبکش قرار می دهیم تا آب ااضفی اسفناج ها خارج شود. پس از اینکه اسفناج ها خشک شدند آنها را به صورت ساطوری خرد می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و اسفناج و سیر خرده شده را به ان اضافه می کنیم. مقداری نمک و فلفل سیاه به اسفناج ها اضافه می کنیم و انها را زیر و رو می کنیم تا اسفناج ها آب بیندازند و آب اضافی شان تبخیر شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه اسفناج ها به خوبی پخته شدند و آب اضافی شان تبخیر شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا اسفناج ها به طور کامل خنک شوند. در ادامه مقداری نمک و فلفل سیاه به ماست اضافی می کنیم و خوب مخلوط می کنیم.

مرحله پنجم

حالا ماست و اسفناج را در یک ظرف مناسب مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در ادامه مغز گردو را خرد می کنیم و انرا نیز به مخلوط دیگر مواد اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد به طور کامل یکدست شود.

مرحله ششم

پس از اینکه بورانی اماده شد انرا در کاسه های کوچک مخصوص ماست خوری می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا کاملا خنک شود. پس از اینکه بورانی اسفناج خنک شد می توانید انرا برای مهمانی ها خود به عنوان پیش غذا سرو کنید.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.