طرز تهیه پیتزا سیب زمینی

طرز تهیه پیتزا سیب زمینی سرخ کرده بدون فر پوره سیب زمینی و گوشت با قارچ و مرغ رنده شده با پنیر پیتزا به خانه برمیگردیم xvc jidi  djch sdf cldkd

پیتزا سیب زمینی یکی از ساده ترین انواع پیتزا می باشد که با مواد بسیار متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی فوری در ادامه با سایت چیشی همراه باشید.

همچنین ببینید : طرز تهیه پیتزا پپرونی با قارچ آمریکایی به روش مخصوص فست فودی

مواد لازم برای ۲ نفر
سیب زمینی۲ عدد درشت
کالباس مرغ (اختیاری)۲۰۰ گرم
پنیر پیتزا۲۰۰ گرم
سس پیتزا۱ قاشق غذاخوری
آویشن و روغنبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

دستور پخت پیتزا سیب زمینی

مرحله اول

برای تهیه پیتزای سیب زمینی ساده ابتدا سیب زمینی ها را پوست می گیریم و به صورت خلالی درشت (مانند سیب زمینی تنوری) خرد می کنیم و ۱۵ دقیقه در آب سرد قرار می دهیم تا نشاسته موجود در سیب زمینی خارج شود.

مرحله دوم

در این مرحله سیب زمینی ها را از آب خارج می کنیم و با دستمال به خوبی خشک می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن داخل تابه می ریزیم و سیب زمینی ها را در روغن داغ سرخ می کنیم.

مرحله سوم

در ادامه سیب زمینی های سرخ شده را داخل توری فلزی یا دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود. حالا سیب زمینی ها را به صورت مرتب داخل ظرف پیتزا می چینیم و سس پیتزا یا سس کچاپ را روی سیب زمینی ها می ریزیم.

همچنین ببینید : طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ کاری خوشمزه و مخصوص رستورانی

مرحله چهارم

حالا کالباس مرغ را هم به صورت خلالی ریز خرد می کنیم و روی سیب زمینی ها پخش می کنیم و در اخر روی کالباس را با پینز پیتزا می پوشانیم و در فری که از ۱۰ قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده ایم قرار می دهیم.

مرحله پنجم

حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه طول می کشید تا پنیر روی پیتزا به طور کامل آب شود. پس از اینکه پنیر آب شد چند دقیقه گریل را روشن می کنیم تا پنیر روی پیتزا طلایی شود. سپس پیتزا را برش می زنیم و به همراه سس کچاپ سرو می کنیم.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.