طرز تهیه سیب زمینی تنوری بدون فر با طعم بسیار خوشمزه

طرز تهیه سیب زمینی تنوری بدون فر با طعم بسیار خوشمزه

طرز تهیه سیب زمینی تنوری بدون فر سیب زمینی تنوری یکی از انواع پیش غذاهای سالم بین المللی است که با این دستور آنرا با استفاده از قابلمه درست می کنیم ، …

طرز تهیه سالاد شلغم خوشمزه و مخصوص به صورت گرم

طرز تهیه سالاد شلغم خوشمزه و مخصوص به صورت گرم

طرز تهیه سالاد شلغم سالاد شلغم یکی از انواع سالادهای خوشمزه بین المللی است که به صورت گرم سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد …

طرز تهیه پاته سیب زمینی سوخاری خوشمزه و مخصوص

طرز تهیه پاته سیب زمینی سوخاری خوشمزه و مخصوص

طرز تهیه پاته سیب زمینی پاته سیب زمینی یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که به صورت سوخاری تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه پیتزا پیاز

طرز تهیه پیتزا پیاز فرانسوی ایتالیایی خوشمزه

پیتزای پیاز یکی از انواع پیتزاهای خوشمزه بین المللی است که با مواد بسیار متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
پیاز۲ عدد بزرگ
گوجه فرنگی۱ عدد متوسط
فلفل دلمه ای۱ عدد
قارچ۲۰۰ گرم
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
پنیر پیتزا۲۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
آویشن و سس پیتزابه مقدار کافی

دستور پخت پیتزای پیاز

مرحله اول

برای تهیه پیتزای پیاز خوشمزه ابتدا فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا زمان اماده شدن مواد پیتزا معطل نشویم. در ادامه خمیر پیتزا را در کف سینی فر یا ظرف مخصوص پیتزا با قطر نیم سانتی مرت پهن می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله با چنگال روی خمیر پیتزا چند سوراخ ایجاد می کنیم، سپس روغن زیتون را روی خمیر پیتزا می مالیم. در ادامه سس پیتزا را روی خمیر به صورت یکدست پخش می کنیم، سپس کمی پنیر پیتزا به صورت پخش روی خمیر قرار می دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله پیاز، گوجه فرنگی و قارچ را به ورقه ای نازک خرد می کنیم و به تریتب با سلیقه خود روی خمیر پیتزا می چینیم. در ادامه فلفل دلمه یا را هم به صورت نوارهای نارک خرد می کنیم و روی دیگر مواد می چینیم.

مرحله چهارم

حالا روی پیتزا را با پنیر پیتزای فراوان پوشش می دهیم. برای تزیین روی پیتزا می توانیم چند ورق قارچ و چند تکه فلفل دلمه ای رنگی روی پنیر پیتزا بریزیم. حالا پیتزا را در فر که کاملا گرم شده است قرار می دهیم تا اماده شود.

مرحله پنجم

پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیتزای ما اماده سرو است. برای اینکه پنیر روی پیتزا طلایی شود و رنگ بگیرد بهتر است چند دقیقه گریل فر را روشن کنیم. در پایان پیتزا را برش می زنیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 31 شهریور 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.