طرز تهیه شیرینی مینیاتوری چند رنگ مناسب برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی مینیاتوری چند رنگ مناسب برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی مینیاتوری شیرینی مینیاتوری یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید می توان تهیه نمود. این شیرینی به خاطر کوچکی آن، مینیاتوری نام گذاری شده است. این شیرینی …

طرز تهیه کیک باقلوا خوشمزه و مخصوص مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک باقلوا خوشمزه و مخصوص مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک باقلوا باقلوا یک شیرینی لایه ای شربت دار است که خیلی خوشمزه است و طرفداران زیادی دارد. کیک باقلوا یک کیک شیک و شهد دار و خوشمزه است که …

طرز تهیه شیرینی انگشتی ساده و خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه شیرینی انگشتی ساده و خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه شیرینی انگشتی شیرینی انگشتی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه ایرانی است که بافتی بسیار نرم و لطیف دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه رول تست خرمایی

طرز تهیه رول تست خرمایی , دستور پخت رول تست خرمایی

رول تست خرمایی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و ترد است که به دلخواه با انواع مواد مغزی سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه رول تست خرمایی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم رول تست خرمایی
تخم مرغ۱ عدد
وانیل¼ قاشق چایخوری
شیر½ پیمانه
نان تستبه مقدار کافی
کرهبه مقدار کافی
مواد لازم میانی رول
خرما۲۰ عدد
پودر هل⅛ قاشق چایخوری
کره۳۰ گرم
ارده۲ قاشق غذاخوری
گلاب۱ قاشق غذاخوری
پودر گردو یا پودر پسته۳ قاشق غذاخوری
مخلوط پودر دارچین و پودر زنجبیل½ قاشق چایخوری
مواد لازم روی رول خرمایی
شکربه مقدار کافی
پودر دارچینبه مقدار کافی

طرز تهیه رول تست خرمایی

مرحله اول

برای تهیه رول تست خرمایی خوشمزه در ابتدای کار مواد میانی را آماده می کنیم، برای این منظور پوست و هسته خرماها را جدا کرده و درون یک تابه مناسب می ریزیم. در ادامه تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا خرما را کمی تفت می دهیم تا نرم شود. در ادامه پودر هل را به همراه کره، ارده، گلاب، پودر گردو، مخلوط پودر دارچین و پودر زنجبیل را به تابه اضافه کرده، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد کاملا ترکیب و یکدست شوند.

مرحله سوم

زمانی که مواد میانی کاملا ترکیب و یکدست شد، تابه را از روی برداشته و اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در ادامه اطراف نان تست را با چاقو جدا کرده، سپس با وردنه روی نان می کشیم تا نان کاملا تخت و نازک شود.

مرحله چهارم

در این مرحله ۱ قاشق مرباخوری از مواد میانی روی نان تست ریخته، سپس نان را رول می کنیم. در ادامه به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شوند، سپس تخم مرغ، شیر و وانیل را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا مواد درون کاسه را با چنگال هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شده و مایه کاملا یکدست شود. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم گذاشته و کره را به تابه اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم ذوب شود.

مرحله ششم

در ادامه رول های تست را درون تابه می چینیم، سپس کاملا سرخ می کنیم. زمانی که رول ها کاملا سرخ شدند، آنها را از تابه خارج کرده و اجازه می دهیم خنک شوند. حالا پودر دارچین و شکر را درون یک کاسه مناسب ریخته و مخلوط می کنیم.

مرحله هفتم

زمانی که رول ها کاملا خنک شدند، آنها را درون ظرف حاوی مخلوط شکر و پودر دارچین می غلطانیم تا سطح رول ها را پوشش بدهد. در نهایت رول های تست خرمایی را درون ظرف مورد نظرمان چیده و سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 5 تیر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.