مطالب پر بازدید
طرز تهیه کیک اوریو خوشمزه و مخصوص به روش کافه ای

طرز تهیه کیک اوریو خوشمزه و مخصوص به روش کافه ای

طرز تهیه کیک اوریو کیک اوریو ییک از انواع یکی از کیک های خوشمزه بین المللی است که با بیسکوئیت اوریو (آموزش درست کردن بیسکوئیت اوریو) درست می شود، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه رول دارچینی خوشمزه و مخصوص به روش قنادی

طرز تهیه رول دارچینی خوشمزه و مخصوص به روش قنادی

طرز تهیه رول دارچینی رول دارچینی، یک نان حجیم با مغز دارچین و کره و شکر است که بوی دارچین و طعم آن، طعم خوبی به نان می دهد. این رول به …

عکس‌های مدل گردنبند ظریف طلا برای هر سلیقه + راهنمای انتخاب

عکس‌های مدل گردنبند ظریف طلا برای هر سلیقه + راهنمای انتخاب

مدل گردنبند ظریف طلا در دنیای طراحی و مد، گردنبند طلا همواره یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای افرادی است که به دنبال زیبایی و درخشش هستند. جدیدترین مدل‌های گردنبند طلا …

طرز تهیه رول تست خرمایی ساده و بسیار خوشمزه

طرز تهیه رول تست خرمایی

طرز تهیه رول تست خرمایی , دستور پخت رول تست خرمایی

رول تست خرمایی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و ترد است که به دلخواه با انواع مواد مغزی سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه رول تست خرمایی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم رول تست خرمایی
تخم مرغ۱ عدد
وانیل¼ قاشق چایخوری
شیر½ پیمانه
نان تستبه مقدار کافی
کرهبه مقدار کافی
مواد لازم میانی رول
خرما۲۰ عدد
پودر هل⅛ قاشق چایخوری
کره۳۰ گرم
ارده۲ قاشق غذاخوری
گلاب۱ قاشق غذاخوری
پودر گردو یا پودر پسته۳ قاشق غذاخوری
مخلوط پودر دارچین و پودر زنجبیل½ قاشق چایخوری
مواد لازم روی رول خرمایی
شکربه مقدار کافی
پودر دارچینبه مقدار کافی

طرز تهیه رول تست خرمایی

مرحله اول

برای تهیه رول تست خرمایی خوشمزه در ابتدای کار مواد میانی را آماده می کنیم، برای این منظور پوست و هسته خرماها را جدا کرده و درون یک تابه مناسب می ریزیم. در ادامه تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا خرما را کمی تفت می دهیم تا نرم شود. در ادامه پودر هل را به همراه کره، ارده، گلاب، پودر گردو، مخلوط پودر دارچین و پودر زنجبیل را به تابه اضافه کرده، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد کاملا ترکیب و یکدست شوند.

مرحله سوم

زمانی که مواد میانی کاملا ترکیب و یکدست شد، تابه را از روی برداشته و اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در ادامه اطراف نان تست را با چاقو جدا کرده، سپس با وردنه روی نان می کشیم تا نان کاملا تخت و نازک شود.

مرحله چهارم

در این مرحله ۱ قاشق مرباخوری از مواد میانی روی نان تست ریخته، سپس نان را رول می کنیم. در ادامه به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شوند، سپس تخم مرغ، شیر و وانیل را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا مواد درون کاسه را با چنگال هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شده و مایه کاملا یکدست شود. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم گذاشته و کره را به تابه اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم ذوب شود.

مرحله ششم

در ادامه رول های تست را درون تابه می چینیم، سپس کاملا سرخ می کنیم. زمانی که رول ها کاملا سرخ شدند، آنها را از تابه خارج کرده و اجازه می دهیم خنک شوند. حالا پودر دارچین و شکر را درون یک کاسه مناسب ریخته و مخلوط می کنیم.

مرحله هفتم

زمانی که رول ها کاملا خنک شدند، آنها را درون ظرف حاوی مخلوط شکر و پودر دارچین می غلطانیم تا سطح رول ها را پوشش بدهد. در نهایت رول های تست خرمایی را درون ظرف مورد نظرمان چیده و سرو می کنیم. نوش جان.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 5 تیر 1401
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.