طرز تهیه ماش پلو خوشمزه و مجلسی به روش اصیل ایرانی

طرز تهیه ماش پلو خوشمزه و مجلسی به روش اصیل ایرانی

طرز تهیه ماش پلو ماش پلو یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که با مواد متنوعی تهیه می شود. ماش پلو شباهت زیادی به عدس پلو دارد و اگر …

طرز تهیه چیز برگر حرفه ای خوشمزه و مخصوص مک دونالدی

طرز تهیه چیز برگر حرفه ای خوشمزه و مخصوص مک دونالدی

طرز تهیه چیز برگر چیز برگر یکی از انواع برگرهای پرطرفدار و خوشمزه در سراسر جهان است که به عنوان یک غذای بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود. این غذای …

طرز تهیه کیتو مرغ مخصوص یک کتلت ایتالیایی خوشمزه

طرز تهیه کیتو مرغ مخصوص یک کتلت ایتالیایی خوشمزه

طرز تهیه کیتو مرغ کیتو مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی است که با مواد و دستورهای بسیار متنوعی تهیه می شود. این غذای خوشمزه شباهت زیادی به کتلت مرغ دارد …

طرز تهیه فتوچینی با میگو

طرز تهیه فتوچینی با میگو , دستور پخت پاستا فتوچینی با میگو

فتوچینی با میگو یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که ترکیبی از یک غذای دریایی با یک غذای ایتالیایی می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه فتوچینی با میگو در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
فتوچینی۴۰۰ گرم
پوره گوجه فرنگی۱ لیوان
میگو۳۰۰ گرم
جعفری۱۰۰ گرم
پیاز۱ عدد متوسط
خامه ترش۱ قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش تازه۲ عدد
زست لیمو ترش تازه۱ قاشق چایخوری
فلفل دلمه ای۱ عدد
کره۲۰ گرم
سیر۴ حبه
فلفل چیلی، پودر آویشن و پاپریکابه مقدار کافی
نمک، اورگانو و پولبیبربه مقدار کافی

طرز تهیه فتوچینی با میگو

مرحله اول

برای تهیه فتوچینی با میگوی خوشمزه ابتدای کار پوست سیر را جدا می کنیم، سپس می شوییم و با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم. در ادامه جعفری را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج شود.

مرحله دوم

حالا جعفری را روی تخته گوشت قرار می دهیم، سپس به صورت ریز خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون تابه می ریزیم و سیر را به تابه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله میگو را به همراه جعفری خرد شده، فلفل سیاه و نمک به تابه اضافه می کنیم، سپس پوست لیمو ترش تازه را با دندانه های ریز روی میگو رنده می کنیم و پس از آن تفت می دهیم تا میگو کمی سرخ شود.

مرحله چهارم

در این مرحله میگو را از تابه خارج می کنیم، سپس پوست پیاز را جدا می کنیم و می شوییم و پس از آن به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه فلفل دلمه ای را می شوییم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله پنجم

حالا پیاز را به همراه فلفل دلمه ای درون همان تابه که میگو را تفت دادیم اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه گوجه فرنگی را می شوییم، سپس پوست آن را جدا می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله گوجه فرنگی ها را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم تا پوره شوند. در ادامه فلفل چیلی را به همراه پودر آویشن، پاپریکا، نمک، اورگانو و پولبیبر به مخلوط فلفل دلمه ای اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا عطر ادویه ها آزاد شود.

مرحله هفتم

حالا پوره گوجه فرنگی را به مواد اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا گوجه فرنگی سرخ شود. در ادامه آب لیمو ترش تازه را به همراه خامه ترش به سس اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله هشتم

در این مرحله میگو را به سس گوجه فرنگی اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه یک قابلمه حاوی آب روی حرارت زیاد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد.

مرحله نهم

حالا فتوچینی را به آب جوش اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم درون آب جوش بماند تا کاملا پخته شود. در ادامه زمانی که فتوچینی پخته شد آنرا درون آبکش می ریزیم و آبکشی می کنیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی اش خارج شود.

مرحله دهم

در نهایت فتوچینی را به مواد اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم. در ادامه فتوچینی با میگو را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم، سپس به همراه گوجه فرنگی خشک، جعفری خرد شده و پنیر پارمزان سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 19 اردیبهشت 1401
           
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.