طرز تهیه هلو بو داده عسلی خوشمزه و مخصوص برای عصرانه

طرز تهیه هلو بو داده عسلی خوشمزه و مخصوص برای عصرانه

طرز تهیه هلو بو داده عسلی اگر هوس چیز های شیرین می کنید، اما می دانید که خوردن آبنبات باعث می گردد بی حال و کسل شوید، می توانید از این گزینه …

طرز تهیه کاپ کیک کشمشی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه کاپ کیک کشمشی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه کاپ کیک کشمشی کاپ کیک کشمشی یکی از انواع کیک های ساده و خوشمزه بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه شیرینی نان چای خانگی خوشمزه به روش سنتی قزوینی

طرز تهیه شیرینی نان چای خانگی خوشمزه به روش سنتی قزوینی

طرز تهیه شیرینی نان چای شیرینی نان چای یکی از شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به قزوین می باشد، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در …

طرز تهیه لوز نارگیلی

طرز تهیه لوز نارگیلی دو رنگ رزا منتظمی با نشاسته خانم گلاور مامی سایت

لوز نارگیلی یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرینی را می توان با ساده ترین مواد و بدون فر تهیه نمود. گاهی مهمان سر زده به خانه ما می آید که نیاز است دسر یا شیرینی سریعی برای او تهیه دید. این شیرینی یکی از شیرینی های ساده و خوشمزه محسوب می شود. تخم مرغ نیاز ندارد و تنها برای پخت شهد آن حرارت لازم است و نیازی به فر و تجهیزات خاصی ندارد. می توان با جایگزین کردن پودر بادام و پودر پسته شیرینی های متنوعی تهیه و در کنار هم سرو نمود.

مواد لازم لوز نارگیلی
پودر نارگیل2 پیمانه
شکر½ پیمانه
پودر هلنوک قاشق چایخوری
آب¼ پیمانه
جوهر لیمونوک قاشق چایخوری
آرد سفید¼ پیمانه
گلاب3 قاشق غذاخوری
خلال پستهبه مقدار کافی

دستور تهیه لوز نارگیلی

مرحله اول

برای تهیه لوز نارگیلی خوشمزه ایتدا یک تابه بر می داریم و شکر و آب و گلاب و پودر هل و جوهر لیمو را به آن اضافه کرده و روی شعله ملایم قرار می دهیم تا شکر آب شود. بعد از 5 دقیقه آن را هم می زنیم تا شکر به طورکامل حل شود.

مرحله دوم

سپس 15 دقیقه با شعله کم می گذاریم بجوشد تا غلیظ شود. در ادامه از روی حرارت بر می داریم تا سرد شود. پودر نارگیل را داخل میکسر یا غذا ساز ریخته تا کمی ریز شود و به روغن بیفتد. یک کاسه بر می داریم.

مرحله سوم

در این مرحله پودر نارگیل را درون آن می ریزیم. در ادامه شهد را کم کم اضافه کرده و با دست مخلوط می کنیم تا یک خمیر منسجم به دست آید. حالا کمی با نوک انگشتان دست ورز می دهیم تا به روغن بیفتد.

مرحله چهارم

در این مرحله کف ظرف مربعی را با یک پلاستیک پوشانده و مواد خمیری را درون آن صاف می کنیم. در ادامه وقتی مواد صاف و یک دست شد کمی پودر نارگیل روی آن ریخته و با چاقو به صورت لوزی یا مربعی برش می زنیم.

مرحله پنجم

مغز پسته خرد شده را روی آن می پاشیم و کمی با دست فشار می دهیم تا پسته ها کمی درون لوز فرو رود. به مدت دو ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. از ظرف جدا کرده و درون ظرف سرو می چینیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 27 بهمن 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.