طرز تهیه پیراشکی کرم دار خوشمزه و پفکی به روش بازاری

طرز تهیه پیراشکی کرم دار خوشمزه و پفکی به روش بازاری

طرز تهیه پیراشکی پیراشکی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و پرطرفدار است که به عنوان یک میان وعده بین المللی شناخته می شود. این شیرینی خوشمزه با دستورهای متنوعی تهیه می …

طرز تهیه چیز کیک یخچالی ساده و خوشمزه با بیسکوییت و ژله

طرز تهیه چیز کیک یخچالی ساده و خوشمزه با بیسکوییت و ژله

طرز تهیه چیز کیک چیز کیک یکی از انواع کیک های خوشمزه کشور یونان است که به عنوان یک کیک بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی …

طرز تهیه کیک براونی خوشمزه و مخصوص به روش اتریشی

طرز تهیه کیک براونی خوشمزه و مخصوص به روش اتریشی

طرز تهیه کیک براونی کیک براونی یکی از انواع کیک های شکلاتی خوشمزه و بسیار پر طرفدار در سراسر جهان است، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت تفریحی …

طرز تهیه لوز نارگیلی

طرز تهیه لوز نارگیلی دو رنگ رزا منتظمی با نشاسته خانم گلاور مامی سایت

لوز نارگیلی یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرینی را می توان با ساده ترین مواد و بدون فر تهیه نمود. گاهی مهمان سر زده به خانه ما می آید که نیاز است دسر یا شیرینی سریعی برای او تهیه دید. این شیرینی یکی از شیرینی های ساده و خوشمزه محسوب می شود. تخم مرغ نیاز ندارد و تنها برای پخت شهد آن حرارت لازم است و نیازی به فر و تجهیزات خاصی ندارد. می توان با جایگزین کردن پودر بادام و پودر پسته شیرینی های متنوعی تهیه و در کنار هم سرو نمود.

مواد لازم لوز نارگیلی
پودر نارگیل2 پیمانه
شکر½ پیمانه
پودر هلنوک قاشق چایخوری
آب¼ پیمانه
جوهر لیمونوک قاشق چایخوری
آرد سفید¼ پیمانه
گلاب3 قاشق غذاخوری
خلال پستهبه مقدار کافی

دستور تهیه لوز نارگیلی

مرحله اول

برای تهیه لوز نارگیلی خوشمزه ایتدا یک تابه بر می داریم و شکر و آب و گلاب و پودر هل و جوهر لیمو را به آن اضافه کرده و روی شعله ملایم قرار می دهیم تا شکر آب شود. بعد از 5 دقیقه آن را هم می زنیم تا شکر به طورکامل حل شود.

مرحله دوم

سپس 15 دقیقه با شعله کم می گذاریم بجوشد تا غلیظ شود. در ادامه از روی حرارت بر می داریم تا سرد شود. پودر نارگیل را داخل میکسر یا غذا ساز ریخته تا کمی ریز شود و به روغن بیفتد. یک کاسه بر می داریم.

مرحله سوم

در این مرحله پودر نارگیل را درون آن می ریزیم. در ادامه شهد را کم کم اضافه کرده و با دست مخلوط می کنیم تا یک خمیر منسجم به دست آید. حالا کمی با نوک انگشتان دست ورز می دهیم تا به روغن بیفتد.

مرحله چهارم

در این مرحله کف ظرف مربعی را با یک پلاستیک پوشانده و مواد خمیری را درون آن صاف می کنیم. در ادامه وقتی مواد صاف و یک دست شد کمی پودر نارگیل روی آن ریخته و با چاقو به صورت لوزی یا مربعی برش می زنیم.

مرحله پنجم

مغز پسته خرد شده را روی آن می پاشیم و کمی با دست فشار می دهیم تا پسته ها کمی درون لوز فرو رود. به مدت دو ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. از ظرف جدا کرده و درون ظرف سرو می چینیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 27 بهمن 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.