طرز تهیه سوپ پنیر خامه ای خوشمزه به روش اصیل فرانسوی

طرز تهیه سوپ پنیر خامه ای خوشمزه به روش اصیل فرانسوی

طرز تهیه سوپ پنیر سوپ پنیر یکی از انواع سوپ های خوشمزه رستورانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی …

طرز تهیه پیتزا ماکارونی

طرز تهیه پیتزا ماکارونی خانگی بدون فر با کالباس با مرغ با پنیر پیتزا ساده در تابه صدفی djch lh hv kd

پیتزا ماکارونی یکی از انواع پیتزاهای ساده و خوشمزه بین المللی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
ماکارونی فرمی۳۰۰ گرم
قارچ۴۰۰ گرم
فلفل دلمه ای رنگی۲ عدد
پنیر پیتزا۲۵۰ گرم
سس بشامل۲ قاشق غذاخوری
پیاز۱ عدد متوسط
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
پودر سیر و پاپریکابه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت پیتزا ماکارونی

مرحله اول

برای تهیه پیتزا ماکارونی خوشمزه ابتدا یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم، سپس روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید. پس از اینکه آب جوش امد ۱ قاشق چایخوری نمک و ۱ قاشق غذاخوری روغن اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله ماکارونی فرمی را به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه درون آب جوش می ریزیم تا کاملا نرم شود و بپزد، سپس با آب سرد آبکشی می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و به همراه روغن داخل یک تابه مناسب تفت می دهیم.

مرحله سوم

پس از اینکه پیاز نرم و شفاف شد، گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم. سپس مقداری زردچوبه و فلفل سیاه اضافه می کنیم و چند دقیقه مواد را تفت می دهیم تا رنگ گوشت چرخ کرده به طور کامل تغییر کند.

مرحله چهارم

در این مرحله قارچ و فلفل دلمه ای را خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. پس از ۵ دقیقه تفت دادن قارچ و فلفل دلمه ای پودر سیر و پاپریکا را اضافه می کنیم و یکی دو دقیقه دیگر مواد را تفت می دهیم تا آب درون تابه کشیده شود.

مرحله پنجم

حالا قالب پیتزا را با روغن کمی چرب می کنیم سپس ماکارونی آبکش شده را با مخلوط گوشت چرخ کرده ترکیب می کنیم و داخل قالب می ریزیم. در ادامه سس بشامل را روی مواد می ریزیم و روی مواد را با پنیر پیتزا می پوشانیم.

مرحله ششم

برای تزیین روی پیتزا کمی فلفل دلمه ای و قارچ خرد شده روی پنیر پیتزا می ریزیم، سپس پیتزا را به مدت ۲۰ دقیقه درون فری که از قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده ایم قرار می دهیم. در اخر ۵ دقیقه گریل را روشن می کنیم تا روی پیتزا طلایی شود.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 30 شهریور 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.