طرز تهیه ترشی لوبیا سبز خوشمزه و مخصوص به روش تبریزی

طرز تهیه ترشی لوبیا سبز

طرز تهیه ترشی لوبیا سبز و گوجه نی نی سایت مرحله به مرحله خرد شده خانم گلاور با رب انار خوشمزه ترین jvad g fdh sfc

ترشی لوبیا سبز یکی از انواع ترشی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم ترشی لوبیا سبز
لوبیا سبز۱ کیلوگرم
گوجه فرنگی۱ کیلوگرم
هویج۵ عدد متوسط
سیر۱۲ حبه
فلفل تند۴ عدد
سبزی ترشی۵۰۰ گرم
سرکه۲ کیلوگرم
نمک۲ قاشق غذاخوری

دستور تهیه ترشی لوبیا سبز

مرحله اول

برای تهیه ترشی لوبیا سبز مجلسی ابتدا لوبیا سبزها را به صورت دلخواه خرد می کنیم، سپس می شوییم. در ادامه یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب با سرعت بیشتری به جوش بیاید.

مرحله دوم

پس از اینکه آب به جوش آمد لوبیا سبزهای خرد شده را به آب جوش اضافه می کنیم تا کمی نرم شوند، سپس با آب سرد آبکشی می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه هویج ها را خرد می کنیم و به صورت بخارپز می پزیم.

مرحله سوم

در این مرحله لوبیا سبز خرد شده را به همراه هویج های خرد شده داخل یک ظرف بزرگ می ریزیم، سپس سیرها را به همراه فلفل های تند اضافه می کنیم. در صورت تمایل می توانیم فلفل های تند را به صورت ریز خرد کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله سبزی های ترشی را به صورت ساطوری ریز خرد می کنیم و به ظرف اضافه می کنیم.  برای سبزی ترشی می توانیم از انواع سبزیجات معطر مثل نعناع، شوید، ریحان، ترخون و جعفری استفاده کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه سرکه را به همراه نمک اضافه می کنیم و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا مخلوط و یکدست شوند. حالا ظرف های شیشه ای درب دار را به خوبی می شوییم و به طور کامل خشک می کنیم تا هیچ گونه رطوبتی نداشته باشند.

مرحله ششم

در این مرحله ترشی را درون ظرف های شیشه ای می ریزیم و درب ظرف های را محکم می بندیم به صورتی که هیچگونه هوایی وارد فضای ظرف نشود. در پایان ترشی ها را به مدئت ۲ هفته در جای خشک و خنک قرار می دهیم تا آماده شوند.

چه امتیازی میدی؟
بروز رسانی توسط در دوشنبه 24 شهریور 1399

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.