طرز تهیه مربای گیلاس زرد خوشمزه و مخصوص به روش خانگی

طرز تهیه مربای گیلاس زرد خوشمزه و مخصوص به روش خانگی

طرز تهیه مربای گیلاس زرد مربا یکی از شیرینیجاتی است که برای صبحانه و عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد. مربا معمولا از میوه های مختلف تهیه می شود. مربای گیلاس زرد، …

طرز تهیه گرده غوره، ادویه ای کاربردی به روش سالم و خانگی

طرز تهیه گرده غوره، ادویه ای کاربردی به روش سالم و خانگی

طرز تهیه گرده غوره گرده غوره یکی از انواع طعم دهنده های سنتی ایرانی است که در انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه پودر پیاز خانگی سالم و طبیعی در منزل با فر و بدون فر

طرز تهیه پودر پیاز خانگی سالم و طبیعی در منزل با فر و بدون فر

طرز تهیه پودر پیاز پودر پیاز یکی از انواع ادویه های بین المللی بسیار پر مصرف و محبوب در صنایع غذایی می باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت آموزشی …

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر کبابی تصویری با رب انار با تمر هندی نی نی سایت تبریزی jvad fhnl hk a l  v

ترشی بادمجان شکم پر یکی از انواع ترشی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با وبسایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم ترشی بادمجان
بادمجان قلمی۱ کیلوگرم
هویج۳۰۰ گرم
سیر۲ بوته
نعنا خشک۲ قاشق غذاخوری
سرکه۳ لیوان
آب۱ لیوان
نمک۲ قاشق غذاخوری
جعفری۲۰۰ گرم

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

مرحله اول

برای تهیه ترشی بادمجان مجلسی ابتدا بادمجان را به خوبی می شوییم، سپس کلاهک بادمجان ها را جدا می کنیم. در ادامه یک شکلاف عمیق به صورت طولی روی بدنه بادمجان ایجاد می کنیم و انها را داخل یک قابلمه مناسب قرار می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله یک لیوان سرکه به همراه یک لیوان آب به قابلمه اضافه می کنیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا بادمجان بپزند. بادمجان ها را باید فقط در حدی بپزیم که نرم شوند و نیاز نیست بیش از حد پخته و له شوند.

مرحله سوم

پس از اینکه بادمجان ها نرم شدند، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و بادمجان ها را از قابلمه خارج می کنیم تا آب اضافی شان خارج شود. می توانیم بادمجان ها را با دست به آرامی فشار دهیم تا آب اضافی شان خارج شود.

مرحله چهارم

در این مرحله بادمجان ها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا رطوبشان گرفته شود. در ادامه هویج را به همراه سیر و جعفری خرد می کنیم، سپس به همراه نعنا خشک داخل یک کاسه مناسب ترکیب می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله پنجم

حالا بادمجان ها را با این مواد پر می کنیم و داخل یک ظرف مناسب می چینیم، در ادامه ۲ لیوان سرکه را به همراه ۱ لیوان آب جوشیده و ۲ قاشق غذاخوری نمک با هم ترکیب می کنیم تا نمک به طور کامل در سرکه و آب حل شود.

مرحله ششم

در این مرحله محلول سرکه و آب را روی بادمجان ها می ریزیم به صورتی که حداقل یک بند انگشت بالاتر از سطح بادمجان ها باشد. در ادامه درب ظرف را محکم می بندیم و در یخچال قرار می دهیم. پس از گذشت ۲ هفته ترشی ما آماده مصرف است.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 21 شهریور 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.