مطالب پر بازدید
طرز تهیه فلافل خانگی خوشمزه و مخصوص مثل ساندویچی ها

طرز تهیه فلافل خانگی خوشمزه و مخصوص مثل ساندویچی ها

طرز تهیه فلافل فلافل یکی از انواع غذاهای خوشمزه عربی است که به عنوان یک غذای بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود. این غذای خوشمزه به چند دلیل از محبوب …

طرز تهیه فینگر فود گوشت و بادمجان خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه فینگر فود گوشت و بادمجان خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه فینگر فود گوشت و بادمجان فینگر فود گوشت و بادمجان یکی از انواع فینگر فودهای خوشمزه ایرانی است که طرفدارهای زیادی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه پاچانگا پیش غذای خوشمزه و ساده به روش ترکیه ای

طرز تهیه پاچانگا پیش غذای خوشمزه و ساده به روش ترکیه ای

طرز تهیه پاچانگا پاچانگا یکی از انواع پیش غذاهای ساده و خوشمزه کشور ترکیه است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه خوراک کدو سبز لهستانی خوشمزه به روش رژیمی

طرز تهیه خوراک کدو سبز لهستانی

طرز تهیه خوراک کدو سبز لهستانی , دستور پخت خوراک کدو سبز لهستانی

خوراک کدو سبز لهستانی یکی از انواع خوراک های سبک و تابستانی است که با مواد ساده ای تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک کدو سبز لهستانی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کدو سبز۳ عدد متوسط
پیاز۱ عدد کوچک
کره۲ قاشق سوپخوری
آرد۱ قاشق سوپخوری
خامه ترش یا خامه صبحانه۲ قاشق سوپخوری
سرکه سفید۲ قاشق سوپخوری
شیر¼ لیوان
شوید تازهبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه خوراک کدو سبز لهستانی

مرحله اول

برای تهیه خوراک کدو سبز لهستانی خوشمزه در ابتدای کار کدو سبزها را شسته و با دندانه های درشت رنده، رنده می کنیم، سپس درون آبکش می ریزیم و مقداری نمک به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

حالا اجازه می دهیم کدو سبز به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه درون آبکش بماند تا آب اضافی اش کاملا خارج شود. در ادامه پیاز را به صورت ریز خرد کرده، سپس یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله کره را به تابه اضافه کرده، سپس پیاز خرد شده را می افزاییم و تفت می دهیم تا پیاز نرم و شیشه‌ ای شود. در ادامه آرد را به تابه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی آن گرفته شود.

مرحله چهارم

در ادامه شیر را کم کم به تابه اضافه کرده و به صورت مداوم و به خوبی هم می زنیم تا مایه یکدست شود، سپس کدو سبز را به تابه اضافه کرده و به مدت ۷ الی ۸ دقیقه اجازه می‌ دهیم کدو سبز کاملا پخته شود.

مرحله پنجم

پس از گذشت این زمان خامه صبحانه را با سرکه مخلوط کرده و به تابه می افزاییم، سپس مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم و پس از گذشت ۲ دقیقه تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله ششم

در این مرحله خوراک کدو سبز را درون ظرف مورد نظرمان ریخته و به دلخواه با شوید تازه تزیین می کنیم. در نهایت می توانید از خوراک کدو سبز به عنوان یک غذای سبک یا دورچین سایر غذاها استفاده کنید. نوش جان.

لطفا امتیاز دهید
دسته بندی: آموزش آشپزی
آخرین بروز رسانی در : جمعه 22 مهر 1401
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.