طرز تهیه مرغ نمکی خوشمزه و مخصوص به روی رستورانی

طرز تهیه مرغ نمکی خوشمزه و مخصوص به روی رستورانی

طرز تهیه مرغ نمکی مرغ نمکی یکی از انواع غذاهای خوشمزه ایرانی است که با دستورهای بسیار متنوعی در شهرهای مختلف کشور تهیه می شود. این غذای خوشمزه شباهت زیادی به مرغ …

طرز تهیه کباب تابه ای مرغ خوشمزه و مخصوص به صورت نرم و آبدار

طرز تهیه کباب تابه ای مرغ خوشمزه و مخصوص به صورت نرم و آبدار

طرز تهیه کباب تابه ای مرغ کباب تابه ای مرغ یکی از انواع کباب های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با دستورها و مواد متنوعی طبخ می شود. این کباب خوشمزه …

طرز تهیه فوکاچا تابه ای خوشمزه و مخصوص به روش ایتالیایی

طرز تهیه فوکاچا تابه ای خوشمزه و مخصوص به روش ایتالیایی

طرز تهیه فوکاچا تابه ای فوکاچا یک غذای لایه ای خمیری است که از دو لایه خمیر تهیه می شود. بین آن را می توان از هر نوع ماده گوشتی یا سبزیجات …

طرز تهیه خوراک لوبیا هندی

طرز تهیه خوراک لوبیا هندی , دستور پخت خوراک لوبیا هندی

خوراک لوبیای هندی یکی از انواع غذاهای معروف کشور هند است که با ترکیبات متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک لوبیا هندی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
لوبیا چیتی۲ پیمانه
روغن زیتونبه مقدار کافی
پرک چیلی، پاپریکا و زیره سیاهبه مقدار کافی
اورگانو و برگ بوبه مقدار کافی
پیاز۱ عدد متوسط
فلفل دلمه ای۱ عدد
سیر۲ تا ۳ حبه
گوجه فرنگی و آب گوجه فرنگی۲ پیمانه
جعفریبه مقدار کافی

طرز تهیه خوراک لوبیا هندی

مرحله اول

برای تهیه خوراک لوبیا هندی خوشمزه ابتدای کار لوبیا چیتی را می شوییم، سپس درون یک کاسه حاوی آب می ریزیم و اجازه می دهیم به مدت ۴ ساعت درون آب بماند تا خیس بخورد. در ادامه لوبیا چیتی را درون آبکش می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله لوبیا چیتی را درون یک قابلمه مناسب حاوی آب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و اجازه می دهیم لوبیا چیتی به مدت ۲ تا ۳ ساعت درون آب جوش بماند تا کاملا پخته شود.

مرحله سوم

حالا پوست سیر و پیاز را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه فلفل دلمه ای را می شوییم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و پس از آن گوجه فرنگی را می شوییم.

مرحله چهارم

در این مرحله پوست گوجه فرنگی را جدا می کنیم، سپس به صورت ریز خرد می کنیم. در ادامه زمانی که لوبیا چیتی کاملا پخته شد، حرارت را خاموش می کنیم، سپس لوبیا چیتی را درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی اش خارج شود.

مرحله پنجم

در این مرحله یک تابه مناسب و بزرگ روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس پرک چیلی را به همراه پودر پاپریکا، زیره سیاه، اورگانو و برگ بو به تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا عطر و بوی ادویه ها آزاد شود.

مرحله ششم

حالا پیاز را به همراه فلفل دلمه ای و سیر به ادویه ها اضافه می کنیم، سپس به مدت ۵ دقیقه تفت می دهیم. در ادامه گوجه فرنگی را به همراه آب گوجه فرنگی به آن اضافه می کنیم، سپس لوبیا چیتی را به مواد اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله مواد را مخلوط می کنیم تا ترکیب و یکدست شوند. در ادامه درب تابه را می بندیم و اجازه می دهیم مواد به مدت ۳۰ دقیقه روی حرارت بمانند تا مزه ها با هم ترکیب شوند، سپس جعفری را می شوییم.

مرحله هشتم

در نهایت جعفری را روی تخته گوشت قرار می دهیم، سپس به صورت ریز خرد می کنیم و پس از گذشت ۳۰ دقیقه به خوراک لوبیا اضافه کرده و مخلوط می کنیم. پس از ۲ دقیقه خوراک را در ظرف می کشیم و با نان تازه سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 19 اردیبهشت 1401
           
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.