طرز تهیه پشت زیک ساده و فوری با کنجد و شکر

طرز تهیه پشت زیک ساده و فوری با کنجد و شکر

طرز تهیه پشت زیک پشت زیک یکی از انواع شیرینی های سنتی استان مازندران است که با انواع مغزیجات درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه کیک کرامبل هلو

کیک کرامبل هلو , طرز تهیه کیک کرامبل هلو , دستور پخت کیک کرامبل هلو

کیک کرامبل هلو، یک کیک فوق العاده خوشمزه و دلبر که در فصل تابستان که هلو هست می‌ توان آن را درست کرد و از آن لذت برد. کرامبل هم به عنوان شیرینی و هم به عنوان خوراک و وعده غذایی استفاده می شود. در فصل تابستان میوه های تابستانی فوق العاده خوشمزه و عالی هستند و می‌ شود از آن ها شیرینی های خوشمزه درست کرد و آن ها را به خوشمزه های جذاب تبدیل کرد. در این شیرینی می ‌توان به جای هلو از شلیل هم استفاده کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک کرامبل هلو در ادامه با سایت اموزشی چی شی همراه باشید.

مواد رویه کرامپی
آردیک و یک چهارم پیمانه یا ۱۷۵ گرم
شکر قهوه ای روشنیک سوم پیمانه
شکریک سوم پیمانه معادل ۷۴ گرم
پودر دارچینیک و یک چهارم قاشق چای خوری
پودر زنجبیلیک چهارم قاشق چای خوری
پودر جوز هندییک چهارم قاشق چای خوری
نمکیک هشتم قاشق چای خوری
کره ذوب شدهنصف پیمانه
مواد لازم برای کیک
آردیک و نیم پیمانه معادل ۲۱۴ گرم
بکینگ پودر۱ قاشق چای خوری
جوش شیرینیک چهارم قاشق چای خوری
نمکنصف قاشق چای خوری
هلو و شلیل متوسط۳ عدد
شکرسه چهارم پیمانه معادل ۱۷۰ گرم
کره نرم۱۱۳ گرم
تخم مرغ۲ عدد بزرگ یا ۳ عدد متوسط
وانیلبه میزان لازم
خامه ترش یا ماست پر چربیک سوم پیمانه یا ۸۰ گرم
باتر میلکیک سوم پیمانه یا ۸۰ گرم
مواد لازم برای سس وانیلی
پودر قندنصف پیمانه یا ۶۶ گرم
خامه یا شیر یا مخلوطی از هر دو۱ قاشق غذا خوری
وانیلبه میزان لازم

طرز تهیه کیک کرامبل هلو

مرحله اول

برای تهیه کیک خوشمزه کرامبل هلو در ابتدای کار، فر را در دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم. هر کدام از هلو ها را به ۱۰ اسلایس برش می زنیم و کنار می گذاریم. برای کرامب ها، یک کاسه بر می داریم.

مرحله دوم

در این مرحله آرد و شکر قهوه ای و شکر و زنجبیل و دارچین جوز هندی و نمک را با هم مخلوط می کنیم. در این مرحله کره ذوب شده را به آن، اضافه می‌ کنیم و با لیسک به آرامی مواد را زیر و رو می‌کنیم تا مخلوط شود.

مرحله سوم

برای کیک، یک کاسه دیگر برداشته و آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط می ‌کنیم و آن ها را الک می‌ کنیم. در یک کاسه دیگر، شکر و کره را با همزن می ‌زنیم تا خامه ‌ای شود. بعد تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه می‌ کنیم و هم می ‌زنیم.

مرحله چهارم

هر سری که تخم مرغ اضافه می کنیم هم می ‌زنیم تا مخلوط شوند. در این مرحله باترمیلک لازم داریم. می توان از باترمیلک آماده استفاده کرد یا آن را تهیه کرد. برای تهیه باترمیلک در منزل، داخل ظرف پیمانه یا یک لیوان، یک قاشق غذاخوری آب لیمو یا سرکه سفید می‌ ریزیم.

مرحله پنجم

سپس به آن شیر اضافه می ‌کنیم تا پیمانه پر شود. سپس آن ها را با هم به خوبی مخلوط می‌ کنیم و ۵ دقیقه در محیط بیرون می گذاریم و صبر می‌ کنیم تا شیر ببرد. که البته ما فقط به یک سوم پیمانه از این باترمیلک نیاز داریم.

مرحله ششم

نصف باترمیلک و خامه ترش یا ماست را به مواد اضافه کرده و مخلوط می‌ کنیم. سپس یک سوم مخلوط آرد الک شده را اضافه می‌ک نیم و مخلوط می‌ کنیم. بعد نصف باقی مانده باترمیلک را اضافه می ‌کنیم و مخلوط می ‌کنیم.

مرحله هفتم

سپس بقیه مخلوط آرد را اضافه می‌ کنیم و باز با لیسک زیر و رو می‌کنیم تا مخلوط شود. توجه داشته باشید که در این مراحل اصلا زیاد هم نمی ‌زنیم فقط در حد مخلوط شدن کافی است و آن هم فقط با لیسک، با همزن هم نمی ‌زنیم.

مرحله هشتم

داخل قالب ۲۳ سانتی متری را چرب می‌ کنیم و کاغذ روغنی می‌ گذاریم. بعد مواد را در آن می‌ ریزیم و روی آن را هلو یا شلیل می‌ چینیم و روی آن ها را هم کرامپ ها را با دست خورد می‌کنیم و تکه تکه روی میوه ها می ‌ریزیم.

مرحله نهم

قالب را درون فری که از قبل گرم شده با همان دما، حدود ۵۰ الی ۵۵ دقیقه می ‌پزیم، تا خلال چوبی تمیز از وسط کیک در بیاید. بعد از پخت، کیک را از فر خارج کرده و می گذاریم تا از دما بیفتد. سپس از قالب خارج کرده و می گذاریم تا کامل سرد شود.

مرحله دهم

وقتی که خنک شد، آن را درون یخچال قرار می دهیم تا کامل سرد شود. برای تهیه سس، همه مواد را با هم مخلوط می‌ کنیم، اگر شل بود پودر قند اضافه کرده و اگر سفت بود شیر یا خامه اضافه می‌ کنیم و مخلوط می‌ کنیم و روی کیک سرد شده می ‌ریزیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 28 تیر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.