طرز تهیه فالوده کرمانی ساده و خوشمزه با نشاسته در منزل

طرز تهیه فالوده کرمانی

فالوده کرمانی , طرز تهیه فالوده کرمانی , دستور تهیه فالوده کرمانی مرحله به مرحله

فالوده یکی از نوشیدنی های فصل تابستان است که در کنار بستنی طرفداران زیادی دارد. فالوده در شهر های مختلف متفاوت تهیه می شود. یکی از معروف ترین فالوده فالوده شیرازی است که از رشته های برنجی و یخ تهیه می شود. فالوده کرمانی و یزدی از نشاسته تهیه می شود و رشته های آن نسبت به فالوده شیرازی نرم تر است. به آن تخم شربتی و شهد اضافه می شود و با قاشق صرف می شود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه فالوده کرمانی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم فالوده کرمانی
شکر۲ پیمانه
آب۱ پیمانه
گلاب یا عرق نعنانصف پیمانه
نشاسته۱ پیمانه
آب۵ پیمانه
تخم شربتیبه مقدار دلخواه

طرز تهیه فالوده کرمانی

مرحله اول

برای تهیه فالوده خوشمزه به روش کرمانی در ابتدای کار، شربت را تهیه می کنیم. برای این کار، شکر را با آب مخلوط کرده و روی حرارت قرار می دهیم تا بجوشد و به قوام آید. سپس گلاب را اضافه کرده و از روی حرارت بر می داریم تا سرد شود.

مرحله دوم

نشاسته را با یک پیمانه آب سرد مخلوط می کنیم. سپس یک قابلمه برداشته و ۴ پیمانه دیگر آب را داخل آن می ریزیم و می گذاریم روی حرارت تا بجوشد. وقتی که آب جوشید، مخلوط آب و نشاسته را به آن اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله می گذاریم به مدت یک ربع تا ۲۰ دقیقه روی حرارت کم بپزد. در این مدت باید به صورت مرتب مواد را هم بزنیم تا ته نگیرد. وقتی که نشاسته پخته شد، یک ظرف دیگر برداشته و آب سرد و کمی یخ را درون آن می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا یک سبد دارای سوراخ های ریز را از فاصله ۴۰ تا ۵۰ سانتی متری نگه می داریم و مواد نشاسته ای را درون آن ریخته و با لیسک از سبد رد می کنیم تا داخل آب سرد ریخته شود. سپس فالوده ها را از آب جدا کرده و درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله پنجم

در مرحله پایانی تخم شربتی را که دو ساعت قبل با کمی آب گرم خیسانده ایم و شربتی که تهیه کرده ایم را به آن اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم. سپس حدود ۴ الی ۵ ساعت داخل یخچال گذاشته و سپس سرو می کنیم.

دسته بندی: انواع دسر
بروز رسانی توسط در شنبه 6 شهریور 1400

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد امتیاز: 27

ممنون که اولین امتیاز را دادید!

Loading more posts...
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.