طرز تهیه قطاب ساده خانگی خوشمزه و مخصوص به روش شمالی

طرز تهیه قطاب ساده خانگی خوشمزه و مخصوص به روش شمالی

طرز تهیه قطاب قطاب یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرهای یزد و کرمان می باشد. از این شیرینی خوشمزه می توانیم …

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ شیرینی پفکی که با نام مرنگ هم شناخته می شود یکی از شیرینی های ساده فرانسوی است که نیاز به پخت ندارد، برای مشاهده این آموزش شیرینی …

طرز تهیه شیرینی نان چای خانگی خوشمزه به روش سنتی قزوینی

طرز تهیه شیرینی نان چای خانگی خوشمزه به روش سنتی قزوینی

طرز تهیه شیرینی نان چای شیرینی نان چای یکی از شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به قزوین می باشد، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در …

طرز تهیه شیرینی پرنس

طرز تهیه شیرینی پرنس , دستور پخت شیرینی پرنس

شیرینی پرنس یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید می توان تهیه نمود. این شیرینی جزو شیرینی هایی است که به راحتی با ساده ترین مواد موجود در خانه تهیه می شود و در فر طبخ می شود. این شیرینی ها خیلی ترد و خوشمزه هستند و با استفاده از کرم شکلاتی یا شکلات صبحانه بین دو شیرینی را قرار می دهیم و یک شیرینی مغز دار و کرم دار به ما می دهد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی پرنس در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی پرنس
کره۱۲۵ گرم
پودر قند۱ استکان
نشاسته۱ قاشق غذا خوری سر پر
وانیل۱ پاکت
آردبه اندازه کافی
کرم شکلاتی یا شکلات صبحانهبه مقدار لازم برای بین شیرینی

طرز تهیه شیرینی پرنس

مرحله اول

برای تهیه شیرینی خوشمزه پرنس در ابتدای کار، کره را نیم ساعت زودتر از یخچال خارج می کنیم تا نرم شود و به دمای اتاق برسد. سپس درون یک کاسه می ریزیم. در ادامه  پودر قند و نشاسته و وانیل را به آن اضافه می کنیم.

مرحله دوم

سپس با هم خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شود. سپس آرد را کم کم اضافه می کنیم و ورز می دهیم تا خمیری نرم بدست آید. آن قدر باید آرد اضافه کنیم که خمیر به دست نچسبد و نرم شود. روی ظرف را می پوشانیم.

مرحله سوم

سپس به مدت نیم ساعت در یخچال استراحت می دهیم. سپس خمیر را با استفاده از وردنه به ضخامت بیسکوییت باز می کنیم. سپس قالب می زنیم. در ادامه روی خمیر را با خلال دندان به صورت دلخواه سوراخ می کنیم.

مرحله چهارم

کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن می کنیم. بیسکوییت ها را درون آن می چینیم. سپس درون فری که از قبل با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کرده ایم قرار می دهیم تا بپزد. وقتی زیر آن طلایی شد از فر خارج می کنیم.

مرحله پنجم

وقتی شیرینی ها از حرارت افتاد و سرد شد به آرامی از کاغذ روغنی جدا می کنیم. سپس بین دو بیسکوییت را کرم شکلاتی یا شکلات صبحانه می مالیم و دو بیسکوییت را بهم می چسبانیم. سپس در ظرف مناسب نگه داری یا سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.