طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی خوشمزه و ساده به روش قنادی

طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی خوشمزه و ساده به روش قنادی

طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی شیرینی پفکی گردویی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با وبسایت چی …

طرز تهیه شیرینی پادرازی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه شیرینی پادرازی خوشمزه و مخصوص به روش قزوینی

طرز تهیه شیرینی پادرازی شیرینی پادرازی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است که با روش های متنوعی تهیه می شود. این شیرینی خوشمزه به دلیل اینکه ظاهری شبیه …

طرز تهیه دونات خانگی ساده و خوشمزه پفکی به روش بازاری

طرز تهیه دونات خانگی ساده و خوشمزه پفکی به روش بازاری

طرز تهیه دونات دونات یکی از معروف ترین انواع پیراشکی است که به عنوان یک میان وعده بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود. در مورد تاریخچه به وجود آمدن دونات …

طرز تهیه نان آچما زیتونی

طرز تهیه نان آچما زیتونی , دستور پخت نان آچما با زیتون

نان های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان های پرطرفدار به حساب می آید. گاهی نان ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ می کنند. نان آچما زیتونی مانند نان های حجیم است با این تفاوت که فیلینگ آن، زبتون ازمه سی است. زیتون ازمه سی یک نوع سس زیتونی است که بعد از تهیه نیاز دارد حدود ۲۰ روز بماند تا جا بیفتد. این سس را می توان تهیه و برای صبحانه یا روی غذاهای مختلف از آن استفاده نمود. نان آچما زیتونی هم با همین سس تهیه می شود. است. این نان را می توان به تنهایی یا در کنار پنیر به عنوان صبحانه و عصرانه و یا در کنار غذاهای نانی و سوپ ها، برای وعده های ناهار و شام سرو نمود. این نان به علت وجود زیتون و روغن آن، بسیار مقوی و مفید است. برای مشاهده آموزش طرز تهیه نان آچما زیتونی در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم نان آچما زیتونی
شیر ولرم۱ لیوان
آب ولرم۱ لیوان
روغن مایع۱ لیوان
سفیده تخم مرغ۲ عدد
خمر مایه خیس یا خشک فورییک و نیم قاشق غذا خوری
شکر۳ قاشق غذا خوری
نمکیک و نیم قاشق مربا خوری
آرد۱ کیلو گرم به اضافه نصف لیوان
کره برای چرب کردن خمیر۱۰۰ گرم
زیتون از مه سیبه مقدار لازم برای درون خمیر
پنیر و خشخاش له شدهبه مقدار لازم برای درون خمیر
مواد لازم برای رومال
زرده تخم مرغ۲ عدد
شیرخیلی کم

طرز تهیه نان آچما زیتونی

مرحله اول

برای تهیه نان آچمای زیتونی در ابتدای کار خمیر را تهیه می کنیم. اگر از خمیر مایه خشک معمولی استفاده می کنیم باید به همراه یک لیوان شیر ولرم و یک قاشق غذا خوری شکر در یک کاسه بریزیم و درب آن را ببندیم تا حدود ۱۰ دقیقه استراحت کند و به عمل آید.

مرحله دوم

اما اگر از خمیر مایه خشک فوری یا خیس استفاده می کنیم نیازی به استراحت نیست و با مواد مخلوط می شود. در ادامه یک کاسه بزرگ برداشته و شیر ولرم و روغن و آب ولرم و شکر را با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شود.

مرحله سوم طرز تهیه نان آچما زیتونی

سپس خمیر مایه و نمک را اضافه کرده و سفید های تخم مرغ را هم درون آن می ریزیم. سپس به خوبی می زنیم تا مخلوط شود و مواد یکدست شود. آرد را به تدریج و کم کم اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیر نرم و لطیفی بدست آید که چسبناک نباشد.

مرحله چهارم

توجه داشته باشی که نیاز نیست چسبندگی خمیر را کامل بگیریم و باید کمی چسبناک باشد. خمیر را درون کاسه قرار داده و روی آن را با سلفون می پوشانیم. سپس آن را استراحت می دهیم تا خمیر پف کند و حجم آن دو برابر شود.

مرحله پنجم

زمان استراحت بین یک تا دو ساعت است. بعد از این که خمیر استراحت کرد، آن را به ۱۵ چانه مساوی تقسیم می کنیم. سپس روی هر کدام از چانه ها را یک تکه کره قرار می دهیم. خمیر ها را با دست مانند یک بشقاب باز می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله با قاشق چای خوری از زیتون ازمه سی را روی آن می مالیم. سپس از لبه های خمیر کمی تا زده و آن را رول می کنیم. همه ۱۵ چانه را به همین صورت رول می کنیم. سپس دو تا دوتا بهم می پیچانیم و تاب می دهیم.

مرحله هفتم

در آخر خمیر تاب داده شده را گرد می کنیم و دو سر آن را بهم متصل می کنیم تا به شکل حلقه در آید. کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن می کنیم. نان ها را روی سینی فر قرار می دهیم. روی خمیر ها را می پوشانیم و مجدد استراحت می دهیم.

مرحله هشتم

حدود ۲۰ دقیقه زمان کافی است تا خمیر استراحت کند و پف کند. یک کاسه برداشته و زرده های تخم مرغ را درون آن می اندازیم و با چنگال مخلوط می کنیم تا از لختگی خارج شود. کمی شیر هم به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم. سپس با فرچه روی نان ها را رومال می کنیم.

مرحله نهم

سینی فر را درون فر قرار داده و می گذاریم با دمای ۱۶۰ درجه به آرامی بپزد تا روی نان ها برشته شود. نان ها را از فر خارج کرده و روی آن را دستمال تمیز مرطوب قرار می دهیم تا ده دقیقه بماند و نرم و پنبه ای شود. سپس آن را سرو می کنیم.

مواد لازم برای زیتون ازمه سی
زیتون سیاهنیم کیلو
روغن زیتون۵ قاشق غذا خوری
سیر۲ حبه
رزماری تازه۲ قاشق مربا خوری
سماق۲ قاشق چای خوری
نمکیک و نیم قاشق چای خوری
آویشنیک و نیم قاشق چای خوری
فلفل سیاه تازه آسیاب شدهنصف قاشق چای خوری

طرز تهیه زیتون ازمه سی

مرحله اول

برای تهیه زیتون ازمه سی، هسته های زیتون را می گیریم. سپس در غذا ساز می ریزیم. سیر و رزماری و سه قاشق غذا خوری از روغن زیتون را روی آن می ریزیم و شروع به میکس کردن می کنیم. روغن زیتون را کم کم اضافه می کنیم تا به قوام بیاید.

مرحله دوم

در آخر ادویه ها را اضافه کرده و مخلوط می کنیم. زیتون ازمه سی را درون یک شیشه می ریزیم و روی آن را کامل روغن زیتون می ریزیم تا با هوا تماس پیدا کند. سپس درب آن را بسته و به مدت ۲۰ روز در یخچال نگهداری می کنیم. سپس آن را به عنوان سس یا برای صبحانه با نان سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 2 اردیبهشت 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.