طرز تهیه شیرینی کشمشی مرحله به مرحله نرم و خشک با پیمانه

طرز تهیه شیرینی کشمشی مرحله به مرحله نرم و خشک با پیمانه

طرز تهیه شیرینی کشمشی شیرینی کشمشی یکی از انواع شیرینی ها بسیار پر طرفدار ایرانی است که مانند انواع کیک به همراه چای سرو می شود. برای مشاهده این آموزش آشپزی در …

طرز تهیه رولت خامه ای خانگی خوشمزه و طرح دار در منزل

طرز تهیه رولت خامه ای خانگی خوشمزه و طرح دار در منزل

طرز تهیه رولت خامه ای رولت خامه ای یکی از انواع شیرینی های خامه ای و تَر بسیار پرطرفدار در میان ایرانیان است که با دستورها و طرح های بسیار متنوعی تهیه …

طرز تهیه نان خامه ای خوشمزه و خانگی مثل قنادی با پیمانه

طرز تهیه نان خامه ای خوشمزه و خانگی مثل قنادی با پیمانه

طرز تهیه نان خامه ای نان خامه ای یکی از شیرینی های محبوب و پرطرفدار ایرانی است که پر مصرف ترین شیرینی خامه ای هم محسوب می شود، برای مشاهده این آموزش …

طرز تهیه نان پیشی با سیاه دانه

طرز تهیه نان پیشی با سیاه دانه ترکی ترکیه ای

نان های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان های پرطرفدار به حساب می آید. گاهی نان ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ می کنند. اما برخی از نان ها، مانند دونات درون روغن داغ سرخ می کنند و نان پوک می شود. این نان از این جمله است که با مواد ساده و خمیر مایه تهیه می شود و در روغن سرخ می شود. این نان را می توان به تنهایی با پنیر یا هر گونه مایه گوشتی به صورت ساندویچ مصرف نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان پیشی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم نان پیشی
آرد۴ لیوان
مخمر فوری۱ بسته
نمک۱ قاشق چای خوری
سیاه دانه۳ قاشق غذا خوری
شیر گرم۲ لیوان
شکر۱ قاشق غذا خوری
روغن برای سرخ کردنبه مقدار لازم

طرز تهیه نان پیشی

مرحله اول

برای تهیه نان خوشمزه با سیاه دانه در ابتدای کار، یک کاسه بر می داریم و شیر گرم و خمیر مایه و شکر را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم. سپس می گذاریم کنار تا به عمل آید. سپس در یک کاسه دیگر، آرد و نمک و شیر و سیاه دانه را اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله خمیر مایه به عمل آمده را هم به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم. سپس ورز می دهیم تا خیمر به دست نچسبد. اگر خمیر چسبناک شد، کمی دیگر آرد به آن اضافه می کنیم. سپس یک کاسه را چرب کرده و خمیر را درون آن قرار می دهیم و سلفون را روی آن می کشیم.

مرحله سوم

یک ساعت استراحت می دهیم تا خمیر به عمل آید. روی سطح کار را آرد می پاشیم. سپس خمیر را با وردنه باز می کنیم و با کاتر قالب می زنیم. می توان برای قالب زدن خمیر از یک لیوان استفاده کرد. یک تابه کوچک و گود یا شیر جوش را بر می داریم و داخل آن را روغن می ریزیم.

مرحله چهارم

سپس روی حرارت قرار می دهیم تا روغن داغ شود. سپس خمیر ها را درون روغن سرخ می کنیم. این نان فورا در روغن مانند بادکنک باذ می شود و روغن جذب نمی کند. بعد از این که نان سرخ شد، کنار می گذاریم تا روغن آن خارج شود. سپس در ظرف مناسب سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 23 اردیبهشت 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.