روش ساده برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ خام و سرخ شده

روش ساده برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ خام و سرخ شده

جلوگیری از سیاه شدن قارچ خیلی از افراد با سیاهی قارچ مشکل دارند. در واقع وقتی شما می خواهید غذا درست کنید، ممکن است قارچ ها را خرد کنید و پس از …

نکات شله زرد و فوت و فن های درست کردن شله زرد نذری

نکات شله زرد و فوت و فن های درست کردن شله زرد نذری

نکات شله زرد شله زرد یکی از دسرهای خوشمزه سنتی ایرانی است که به دلیل وجود زعفران، زرد رنگ است و آن را به این نام می خوانند. روی این دسر خوشمزه …

آموزش مهم ترین نکات خرید و تمیز کردن بهداشتی نوشابه قوطی

آموزش مهم ترین نکات خرید و تمیز کردن بهداشتی نوشابه قوطی

نکات نوشابه قوطی نوشابه قوطی یکی از نوشیدنی هایی است که در طرفداران بسیار زیادی در بین نوجوانان و بزرگسالان دارد. اما جالب است بدانید داستان‌های ترسناکی درباره ی نوشابه قوطی نیز …

نکات خمیر پیتزا

نکات خمیر پیتزا راه های جلوگیری از خشک شدن خمیر پیتزا علت ترد شدن خمیر پیتزا علت اب انداختن پیتزا چیکار کنم خمیر پیتزا به ظرف نچسبد راه های جلوگیری از خشک شدن خمیر پیتزا اماده نرم و لطیف

به جرات می شود گفت همان قدر که مواد روی پیتزا، روی طعم آن تاثیر گذار است، خمیر آن نیز می تواند طعم پیتزا را تغییر دهد. اگر خیلی عجله داشته باشید به سراغ خمیرهای آماده می روید اما چنانچه بخواهید خودتان در منزل خمیر را تهیه کنید، باید به نکات ریزی توجه کنید تا خمیر شما درست مثل خمیرهای آماده و حتی بسیار بهتر از آن شود. با مراجعه به کتاب های آشپزی و یا منابع آنلاین، با دستور تهیه های مختلفی مواجه می شوید. ما در این مقاله، نکات ثابتی را برایتان گردآوری کرده ایم که می توانید با هر دستوری، آن ها را رعایت کرده و از نتیجه کار رضایت داشته باشید. با ما همراه باشید.

رمز و رازهای خمیر پیتزا

آب گرم

اگر در دستور تهیه خمیر پیتزا، از خمیر مایه نام برده شده، باید بدانید که نمی توانید مستقیما آن را در آب معمولی حل کنید. حتما خمیر مایع را با آب ولرم و یا شیر ولرم مخلوط کنید. این کار باعث فعال شدن خمیر مایه می شود. البته نیازی نیست از آب جوش استفاده کنید. آب ولرم برای این کار کاملا مناسب است. خمیر هایی که با شیر تهیه می شوند معمولا ترد تر هستند.

از ورز دادن خمیر غافل نشوید.

شاید با خودتان بگویید چقدر باید خمیر را ورز بدهم؟ پاسخ ما به شما این است: هر چه بیشتر، بهتر! با ورز دادن، به خمیر کمک می کنید تا به خوبی به عمل آمده و لطافت بیشتری داشته باشد. منظور ما از لطافت، نرمی یا خشکی نیست بلکه بافت یکنواخت تر است. نرمی و خشکی خمیر، به ضخامت و همین طور مواد تشکیل دهنده آن بستگی دارد. بهتر است خمیر را بر روی یک تخته برش تمیز و خشک که از قبل آرد پاشی کرده اید ورز بدهید. زمانی که دیگر به تخته و دستتان نچسبد، آماده است.

چکار کنیم خمیر پیتزا به ظرف نچسبد؟

اگر از خمیر پیتزای اماده استفاده می کنید، کافیست ظرف پیتزا را چرب کنید. اما اگر خمیر را خودتان درست کرده اید، آنرا درون آرد زیاد با وردنه صاف کنید، سپس انرا بتکانید تا آرد اضافی روی خمیر بریزید. در ادامه خمیر را درون ظرف پیتزا قرار دهید، با این این روش خمیر پیتزای شما به هیچ وجه به ظرف پیتزا نمی چسبد.

استراحت دادن خمیر

برای تهیه تمامی غذاهای خمیری، باید حتما زمانی را برای استراحت کردن خمیر در نظر بگیرید. این کار به خمیر کمک می کند تا به خوبی به عمل آمده و پف کند. حتما ظرفی با گنجایش مناسب انتخاب کرده و آن را کاملا چرب کنید.

به جنگ خمیر بروید!

اگر می بینید هنگام پهن کردن خمیر روی سینی فر چرب شده، از گوشه و کنارش خودش را جمع می کند و پف می کند، باید با دستتان پف آن را بخوابانید تا به خوبی پهن شود. اگر کمی بد قلقی کرد به دل نگیرید! در این جنگ شما پیروز خواهید شد!

روش نگهداری

خبر خوش اینکه نیازی نیست تا هر بار قبل از درست کردن پیتزا، زمان زیادی را به تهیه کردن خمیر اختصاص دهید. می توانید یک بار به اندازه مصرف چند وعده خمیر را تهیه کرده و سپس خمیر را به اندازه های مناسب تقسیم کنید. این خمیر را می توانید با خیال راحت تا ۳ روز در یخچال و به مدت ۳ ماه در فریزر نگهداری کنید.

خشک شدن خمیر پیتزا اماده

خمیر پیتزای اماده بعد از قرار گرفتن در فر خیلی سریع خشک می شود و باعث هدر رفتن مواد پیتزا می شود. چون در پایان یک نان خشک و بی کیفیت باقی می ماند که ارزش سرو کردن ندارد. برای جلوگیری از خشک شدن خمیر پیتزا کافیست یک نکته کوچک را رعایت کنید. یک کاسه مناسب را پر از آب کنید و در فر قرار دهید تا آب جوش بیاید و بخار کند. حالا با خیال راحت پیتزای خود را درون فر قرار دهید و پس از پخت از میل کردن خمیر پیتزای نرم و لطیف خود لذت ببرید.

مطالب پیشنهادی

آخرین بروز رسانی در : شنبه 23 اسفند 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.