طرز تهیه گولاش

طرز تهیه گولاش مجارستانی ترکیه خورش چیست گوشت گولاچ خوراک آلمانی xvc jidi   gha

گولاش یکی از انواع غذاهای پرطرفدار در مجارستان است که شباهت زیادی به تاس کباب ما ایرانی ها دارد، برای مشاهده این آموزش آشپزی مجاری در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت خورشتی۳۰۰ گرم
لوبیا سبز۱۰۰ گرم
پیاز۲ عدد درشت
هویج۲ عدد متوسط
سیب زمینی۴ عدد متوسط
گوجه فرنگی۴ عدد متوسط
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
برگ بو۲ عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت گولاش

مرحله اول

برای تهیه گولاش گوشت ابتدا گوشت را مانند گوشت خورشتی خرد می کنیم، سپس به همراه ۱ عدد پیاز ۴ قاچ شده، ۲ پیمانه آب و برگ بو درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا گوشت بپزد.

مرحله دوم

اگر در زمان پخت گوشت، روی آب کف جمع شد، حتما آنرا می گیریم و دور می ریزیم. پس از اینکه گوشت تقریبا پخت کمی نمک اضافه می کنیم. در ادامه یک قابلمه مناسب را تا نصف آب پر می کنیم و ۱ قاشق چایخوری نمک اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید، سپس لوبیا سبز را به آب جوش اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا به طور کامل بپزد. پس از اینکه لوبیا سبز پخت، آنرا آبکشی می کنیم و مقداری آب سرد رویش می ریزیم تا رنگش سبز بماند.

مرحله چهارم

در این مرحله پیاز باقیمانده را به صورت نگینی خرد می کنیم و به همراه کمی روغن در یک تابه مناسب تفت می دهیم تا پیاز سبک شود، سپس کمی زردچوبه اضافه می کنیم و یک دقیقه دیگر تفت می دهیم تا زردچوبه و پیاز ترکیب شوند.

مرحله پنجم

در این مرحله هویج را به صورت حلقه ای خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم، سپس ه خوبی تفت می دهیم تا هویج ها نرم شوند. در ادامه رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا طعم خامی اش گرفته شود.

مرحله ششم

در ادامه ۲ پیمانه آب به تابه اضافه می کنیم و درب تابه را می گذاریم تا هویج بپزد، در ادامه سیب زمینی ها را به همراه گوجه فرنگی ها به صورت درشت خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم و به مدت ۱۰ دقیقه اجازه می دهیم بپزند.

مرحله هفتم

پس از گذشت ۱۰ دقیقه لوبیا سبز را به همراه گوشت که به طور کامل پخته است به تابه اضافه می کنیم و در بتابه را می گذاریم تا غذا جا بیفتد. توجه داشته باشید که در پایان پخت باید ۱ لیوان آب درون تابه باقی بماند.

مرحله هشتم

پس از اینکه غذا به طور کامل جا افتاد و آماده شد، درون هر بشقاب مقداری گوشت و سبزیجات می ریزیم و آب باقیمانده در تابه را نیز بین بشقاب ها تقسیم می کنیم. در پایان گولاش را به همراه ماست چکیده و نان سرو می کنیم.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.