طرز تهیه دمی گوجه فرنگی خوشمزه و ساده با سیب زمینی

طرز تهیه دمی گوجه فرنگی خوشمزه و ساده با سیب زمینی

طرز تهیه دمی گوجه فرنگی دمی گوجه فرنگی که با نام دمپختک گوجه هم شناخته می شود یکی از غذاهای بسیار ساده و خوشمزه ایرانی است. این غذای خوشمزه از غذاهای ساده …

طرز تهیه آلبالو پلو شیرازی خوشمزه و مجلسی با گوشت و مرغ

طرز تهیه آلبالو پلو شیرازی خوشمزه و مجلسی با گوشت و مرغ

طرز تهیه آلبالو پلو آلبالو پلو یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که در شهرهای مختلف کشور با روش های تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در …

طرز تهیه حلوای هویج خوشمزه و مجلسی با رنگ فوق العاده

طرز تهیه حلوای هویج خوشمزه و مجلسی با رنگ فوق العاده

طرز تهیه حلوای هویج حلوای هویج یکی از انواع حلواهای خوشمزه و خوشرنگ ایرانی است که معمولا برای مراسم های مذهبی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با …

طرز تهیه خوراک ماهی قزل آلا

طرز تهیه خوراک ماهی قزل آلا انواع خوراک ماهی با نون و قارچ با سیب زمینی با سبزیجات در فر زنده xvc jidi o vh lhid

خوراک ماهی قزل آلا یکی از انواع خوراک های خوشمزه دریایی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت تفریحی چیشی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
ماهی قزل آلا۳ عدد
سیب زمینی۳ عدد متوسط
پیاز۲ عدد متوسط
لیمو ترش۲ عدد
روغن زیتون۴ قاشق غذاخوری
فلفل قرمز۱ قاشق چایخوری
فلفل سیاه½ قاشق چایخوری
زیره سیاه½ قاشق چایخوری
نمک۱ قاشق چایخوری

دستور پخت خوراک ماهی قزل آلا

مرحله اول

برای تهیه خوراک ماهی مجلسی ابتدا ماهی ها را به خوبی می شوییم و کنار می گذاریم تا کاملا خشک شوند و آب اضافی شان خارج شود، سپس برای تهیه سس مرینت روغن زیتون را به همراه ادویه ها داخل یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

حالا ادویه ها را به همراه روغن زیتون به خوبی مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. پس از اینکه ماهی ها به خوبی خشک شدند، این سس را با دست روی قسمت های خارجی و داخلی بدن ماهی ماساژ می دهیم تا طعم دار شود.

مرحله سوم

حالا ماهی ها را داخل یک سینی لبه دار قرار می دهیم و به مدت حداقل ۳۰ دقیقه در یخچال قرار می دهیم تا طعم مواد طعم دهنده به خورد گوشت ماهی برود. حالا فر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه ماهی ها به خوبی طعم دار شدند، سینی فر را با روغن کمی چرب می کنیم و ماهی را کنار هم داخل سینی فر می چینیم. در ادامه سیب زمینی ها را نازک ورقه ای می کنیم و لا به لای ماهی درون سینی می چینیم.

مرحله پنجم

لیمو ترش را هم به صورت ورقه ای نازک خرد می کنیم و روی قسمت های مختلف بدن ماهی ها قرار می دهیم. در ادامه پیازها را هم به صورت حلقه ای خرد می کنیم و در سینی فر قرار می دهیم، سپس سینی را در فر قرار می دهیم.

مرحله ششم

حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان برای پختن ماهی ها زمان نیاز است، البته سیب زمینی نسبت به دیگر سبزیجات تایم بیشتری برای پخت نیاز دارد که در صورتی که ماهی به طور کامل پختف چند دقیقه گریل را روشن می کنیم تا روی ماهی طلایی شود.

مرحله هفتم

سپس ماهی را از داخل سینی فر به طرف مورد نظرمان انتقال می دهیم و اجازه می دهیم سیب زمینی چند دقیقه بیشتر درون فر بماند تا به طور کامل بپزد. سپس سبزیجات را به ظرف ماهی اضافه کرده و به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 5 مرداد 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/turktarifi_banoo
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.