طرز تهیه مربای بهار نارنج خوشمزه و مخصوص بدون طعم تلخی

طرز تهیه مربای بهار نارنج خوشمزه و مخصوص بدون طعم تلخی

طرز تهیه مربای بهار نارنج مربا یکی از شیرینیجاتی است که برای صبحانه و عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد. مربا معمولا از میوه های مختلف تهیه می شود. مربای بهار نارنج، …

طرز تهیه مربای هویج خوشمزه و مجلسی شفاف و خوشرنگ

طرز تهیه مربای هویج خوشمزه و مجلسی شفاف و خوشرنگ

طرز تهیه مربای هویج مربای هویج یکی از انواع مرباهای پر مصرف و محبوب در سراسر جهان است که مانند دیگر مرباها بیشتر به عنوان صبحانه استفاده می شود. مربای هویج یکی …

طرز تهیه شور بامیه خوشمزه به دو روش سنتی و فوری

طرز تهیه شور بامیه خوشمزه به دو روش سنتی و فوری

طرز تهیه شور بامیه شوری بامیه یا بامیه شور یکی از انواع چاشنی های خوشمزه و بسیار محبوب ایرانی است که معمولا در کنار انواع غذاهای سنتی ایرانی مثل آبگوشت سرو می …

طرز تهیه مربای پوست لیمو ترش

فیلم طرز تهیه مربای پوست لیمو ترش طرز تهیه ترشی پوست لیمو ترش شیرازی طرز تهیه ترشی پوست لیمو

مربای پوست لیمو ترش یکی از انواع مرباهای ساده و خوشمزه ایرانی است که مانند دیگر مرباها به عنوان صبحانه سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مربای پوست لیمو ترش در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم مربای پوست لیمو
پوست لیمو ترش۱ کیلوگرم
شکر۱ کیلوگرم
پودر زعفراننوک قاشق چایخوری
پودر هل۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه مربای پوست لیمو ترش

مرحله اول

برای تهیه مربای پوست لیمو ترش ابتدا قسمت های داخلی (تفاله) پوست لیموها را جدا می کنیم، سپس آنها را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه به اندازه ای آب اضافه می کنیم که سطح پوست لیموها را بپوشاند.

مرحله دوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب شروع به جوشیدن کند، سپس ۳ دقیقه زمان می دهیم تا پوست لیموها درون آب بجوشند. پس از گذشت این زمان پوست لیمو ترش ها را از داخل آب جوش خارج می کنیم.

مرحله سوم

حالا پوست های لیمو را درون آبکش می ریزیم. مرحله جوشاندن پوست های لیمو را ۴ مرتبه انجام می دهیم تا تلخی آنها به طور کامل گرفته شود، سپس آنها را درون یک ظرف حاوی آب می ریزیم و کنار می گذاریم.

مرحله چهارم

پس از گذشت ۵ ساعت پوست های لیمو را مجددا داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس تا سطح روی پوست های لیمو آب اضافه می کنیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب به جوش بیاید.

مرحله پنجم

پس از اینکه ۳۰ دقیقه از جوشیدن پوست های لیمو گذشت، شکر را به قابلمه اضافه می کنیم و حرارت را کم می کنیم تا شکر به طور کامل حل شود و شربت مربا به قوام برسد. حدودا ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان بریا قوام آمدن شربت مربا زمان نیاز است.

مرحله ششم

پس از اینکه شربت مربا کمی غلیظ شد، پودر زعفران و پودر هل را به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم مربا به مدت ۲۰ دقیقه دیگر بجوشد. پس از اینکه مربا به قوام رسید، حرارت زیر قابلمه را خاموش می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله یک دم کنی روی درب قابلمه قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۲ ساعت به همین صورت باقی بماند. پس از گذشت این زمان مربا را درون ظرف شیشه ای درب دار می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم.

مرحله هشتم

توجه داشته باشید که علاوه بر اینکه می توانیم از این مربای خوشمزه به عنوان صبحانه استفاده کنیم، می توانیم از آن برای هضم غذا و بهبود عملکرد معده نیز استفاده کنیم، کافیست بعد از غذا یک قاشق از این مربای خوشمزه را نوش جان کنید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 13 مهر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.