طرز تهیه سس ماست خوشمزه و رژیمی به روش رستورانی

طرز تهیه سس ماست خوشمزه و رژیمی به روش رستورانی

طرز تهیه سس ماست برای غذاهای مختلف سس های مختلفی وجود دارد. یکی از این سس ها، سس ماست است. این سس برای افرادی که منع مصرف مایونز دارند، یا افرادی که …

طرز تهیه رب نارنج خوشمزه شمالی و روش جلوگیری از تلخ شدن

طرز تهیه رب نارنج خوشمزه شمالی و روش جلوگیری از تلخ شدن

طرز تهیه رب نارنج یکی از ویژگی های شهر های شمالی ما این هست که به هر طرف از آن که یک نگاهی می اندازیم درخت های نارنج را می بینیم، البته …

طرز تهیه مربای هویج خوشمزه و مجلسی شفاف و خوشرنگ

طرز تهیه مربای هویج خوشمزه و مجلسی شفاف و خوشرنگ

طرز تهیه مربای هویج مربای هویج یکی از انواع مرباهای پر مصرف و محبوب در سراسر جهان است که مانند دیگر مرباها بیشتر به عنوان صبحانه استفاده می شود. مربای هویج یکی …

طرز تهیه سس مایونز

طرز تهیه سس مایونز رژیمی صنعتی کارخانه ای مهرام با مخلوط کن بدون خردل با ماست با نشاسته خانم گلاور با همزن برقی xvc jidi ss lhd kc

سس مایونز یکی از انواع سس های معروف و پر مصرف در سراسر جهان است که به همراه انواع سالاد ها و غذاها سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۱ شیشه متوسط
روغن مایع۱ لیوان
سرکه۲ قاشق مرباخوری
آبلیمو۲ قاشق مرباخوری
شکر۱ قاشق مرباخوری
زرده تخم مرغ۱ عدد
نمک¼ قاشق چایخوری
فلفل سیاه¼ قاشق چایخوری
پودر خردل۱ پنس در صورت تمایل

دستور تهیه سس مایونز

مرحله اول

برای تهیه سس مایونز حرفه ای ابتدا زرده تخم مرغ را به همراه شکرف پودر خردل و نمک داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با قاشق یا همزن دستی مواد را مخلوط می کنیم تا به طور کامل با هم مخلوط و یکدست شوند.

مرحله دوم

در این مرحله سرکه را به همراه آبلیمو داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم و با هم ترکیب می کنیم تا مخلوط شوند، سپس نصف مخلوط سرکه و آبلیمو را کنار می گذاریم و نصف دیگر آنرا به کاسه حاوی زرده تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله مواد را مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند، سپس روغن مایع را کم کم به صورت قطره قطره به کاسه اضافه می کنیم و با همزن دستی مواد را به صورت متداوم مخلوط می کنیم تا نیمی از روغن به مواد اضافه شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه نصف روغن مایع را به کاسه اضافه کردیم، روغن را کنار می گذاریم و مواد را خوب مخلوط می کنیم تا سس غلیظ شود. در این مرحله باید سس ما منسجم شده باشد و به اصطلا ح عامیانه خودش را گرفته باشد.

مرحله پنجم

در این مرحله باقیمانده سرکه و آبلیمو را به کاسه اضافه می کنیم و مواد سس را با همزن دستی یا قاشق مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، پس از اینکه مواد یکدست شدند دوباره مجددا روغن را به صورت قطره قطره به سس اضافه می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله باید هر قطره روغن که می ریزیم کمی مواد را مخلوط کنیم، سپس قطره بعدی روغن را اضافه کنیم. پس از اینکه روغن را به طور کامل به سس اضافه کردیم و سس قوام یافت، دیگر مواد سس را مخلوط نمی کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله فلفل سیاه را به سس اضافه می کنیم و کمی سس را مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند، سپس سس مایونز را به مدت ۲ ساعت در گوشه ای از آشپزخانه قرار می دهیم تا به خوبی استراحت کند.

مرحله هشتم

پس از گذشت ۲ ساعت یک ظرف شیشه ای مناسب انتخاب می کنیم و سس را داخل ظرف می ریزیم، سپس درب ظرف را محکم می بندیم و در یخچال قرار می دهیم و بعد از هر بار مصرف هم باید درب شیشه را ببندیم تاسس ماندگاری بیشتری داشته باشد.

مرحله نهم

نکته مهم در تهیه سس مایونز خانگی این است که حتما مقدار خیلی زیادی سس درست نکنید و سعی کنید به اندازه مصرف یک هفته سس تهیه کنید، چون این سس مواد نگهدارنده ندارد ماندگاری آن حداکثر یک هفته است.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 18 مرداد 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/iranpokht
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.