طرز تهیه پودر سیر خانگی سالم و طبیعی به روش صنعتی

طرز تهیه پودر سیر خانگی سالم و طبیعی به روش صنعتی

طرز تهیه پودر سیر پودر سیر یکی از انواع ادویه های بسیار پر مصرف و مفید بین المللی است که در صنایع غذایی کاربرد بسیار زیادی دارد، برای مشاهده این آموزش در …

طرز تهیه بادام شور بو داده خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه بادام شور بو داده خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه بادام شور بادام شور یکی از انواع خوراکی های خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود. در این روش بادام با روشی خاص …

طرز تهیه مربای زنجبیل خوشمزه و مجلسی به روش سنتی تبریزی

طرز تهیه مربای زنجبیل خوشمزه و مجلسی به روش سنتی تبریزی

طرز تهیه مربای زنجبیل مربای زنجبیل یکی از انواع مرباهای خوشمزه ایرانی است که معمولا برای صبحانه یا عصرانه تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی …

طرز تهیه گوجه فرنگی خشک

طرز تهیه گوجه فرنگی خشک فواید شده در چه غذاهایی استفاده میشود پودر شف طیبه روی بخاری در افتاب نی نی سایت با روغن زیتون

گوجه خشک یکی از مواد غذایی پر مصرف در آشپزی می باشد که با روش های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم گوجه خشک
گوجه فرنگیبه مقدار دلخواه
نمکبه مقدار کافی

دستور تهیه گوجه خشک

مرحله اول

برای تهیه گوجه فرنگی خشک شده ابتدا باید گوجه فرنگی مناسب تهیه کنیم. بهترین نوع گوجه فرنگی برای خشک کردن گوجه های سفت و گوشتی هستند. به هیچ نباید از گوجه فرنگی های کال برای خشک کردن استفاده کنیم.

مرحله دوم

ابتدا گوجه فرنگی ها را به خوبی می شوییم و خشک می کنیم، سپس یک پارچه را چند لایه می کنیم و روی یک سینی بزرگ را با پارچه می پوشانیم. حالا روی سطح پارچه به اندازه ای نمک می پاشیم که سطح پارچه را به صورت یکدست پوشش دهد.

مرحله سوم

در این مرحله هر گوجه فرنگی را به سه یا ۴ قسمت تقسیم می کنیم و به صورت ورقه ای برش می زنیم و روی پارچه می چینیم. پس از اینکه تمام گوجه فرنگی ها را روی سطح پارچه چیدیم، مجددا مقداری نمک روی گوجه فرنگی ها می پاشیم.

مرحله چهارم

در این مرحله روی گوجه فرنگی ها را با توری می پوشانیم و در فضای باز زیر نور خورشید قرار می دهیم تا خشک شوند. پس از گذشت یک روز گوجه فرنگی ها را پشت و رو می کنیم تا سمت دیگرشان نیز به خوبی خشک شود.

مرحله پنجم

حدودا ۴ تا ۷ روز زمان برای خشک شدن کامل گوجه فرنگی ها نیاز است و اگر قبل از اینکه به طور کامل خشک شده باشند آنها را جمع کنیم کپک می زنند. در صورت تمایل می توانیم مقداری از گوجه های خشک شده را آسیاب کنیم.

مرحله ششم

پودر گوجه فرنگی به دلیل اینکه خشک شده است دارای عطر و طعم بسیار خوبی می باشد و می توانیم از آن در پخت انواع غذاها استفاده کنیم. برای نگهداری طولانی مدت گوجه خشک هم می توانیم آنرا بسته بندی و فریز کنیم.

نکات تهیه گوجه خشک

گوجه خشک طعم دار

در صورتی که بخواهیم گوجه فرنگی را به صوت طعم دار خشک کنیم، ابتدا مقداری نمک را به همراه ادویه های دلخواه مثل پودر سیر و پودر پیاز را با هم ترکیب می کنیمف سپس روی گوجه فرنگی های ورق شده می ریزیم، سپس گوجه فرنگی ها را خشک می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.