طرز تهیه سس پنیر ساده کشدار و خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه سس پنیر ساده کشدار و خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه سس پنیر سس پنیر یا دیپ پنیر یکی از انواع سس های خوشمزه بین المللی است که به همراه غذاهای فست فودی سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در …

طرز تهیه سس زرشک ساده و خوشمزه به روش بازاری

طرز تهیه سس زرشک ساده و خوشمزه به روش بازاری

طرز تهیه سس زرشک سس زرشک یکی از انواع سس های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که در کنار انواع غذاها سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه مربای به رنده شده به صورت ساده و خانگی

طرز تهیه مربای به رنده شده به صورت ساده و خانگی

طرز تهیه مربای به رنده شده مربای به رنده شده یکی از انواع رسپی های مربای به است که با رسپی های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه گوجه فرنگی خشک

طرز تهیه گوجه فرنگی خشک فواید شده در چه غذاهایی استفاده میشود پودر شف طیبه روی بخاری در افتاب نی نی سایت با روغن زیتون

گوجه خشک یکی از مواد غذایی پر مصرف در آشپزی می باشد که با روش های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم گوجه خشک
گوجه فرنگیبه مقدار دلخواه
نمکبه مقدار کافی

دستور تهیه گوجه خشک

مرحله اول

برای تهیه گوجه فرنگی خشک شده ابتدا باید گوجه فرنگی مناسب تهیه کنیم. بهترین نوع گوجه فرنگی برای خشک کردن گوجه های سفت و گوشتی هستند. به هیچ نباید از گوجه فرنگی های کال برای خشک کردن استفاده کنیم.

مرحله دوم

ابتدا گوجه فرنگی ها را به خوبی می شوییم و خشک می کنیم، سپس یک پارچه را چند لایه می کنیم و روی یک سینی بزرگ را با پارچه می پوشانیم. حالا روی سطح پارچه به اندازه ای نمک می پاشیم که سطح پارچه را به صورت یکدست پوشش دهد.

مرحله سوم

در این مرحله هر گوجه فرنگی را به سه یا ۴ قسمت تقسیم می کنیم و به صورت ورقه ای برش می زنیم و روی پارچه می چینیم. پس از اینکه تمام گوجه فرنگی ها را روی سطح پارچه چیدیم، مجددا مقداری نمک روی گوجه فرنگی ها می پاشیم.

مرحله چهارم

در این مرحله روی گوجه فرنگی ها را با توری می پوشانیم و در فضای باز زیر نور خورشید قرار می دهیم تا خشک شوند. پس از گذشت یک روز گوجه فرنگی ها را پشت و رو می کنیم تا سمت دیگرشان نیز به خوبی خشک شود.

مرحله پنجم

حدودا ۴ تا ۷ روز زمان برای خشک شدن کامل گوجه فرنگی ها نیاز است و اگر قبل از اینکه به طور کامل خشک شده باشند آنها را جمع کنیم کپک می زنند. در صورت تمایل می توانیم مقداری از گوجه های خشک شده را آسیاب کنیم.

مرحله ششم

پودر گوجه فرنگی به دلیل اینکه خشک شده است دارای عطر و طعم بسیار خوبی می باشد و می توانیم از آن در پخت انواع غذاها استفاده کنیم. برای نگهداری طولانی مدت گوجه خشک هم می توانیم آنرا بسته بندی و فریز کنیم.

نکات تهیه گوجه خشک

گوجه خشک طعم دار

در صورتی که بخواهیم گوجه فرنگی را به صوت طعم دار خشک کنیم، ابتدا مقداری نمک را به همراه ادویه های دلخواه مثل پودر سیر و پودر پیاز را با هم ترکیب می کنیمف سپس روی گوجه فرنگی های ورق شده می ریزیم، سپس گوجه فرنگی ها را خشک می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 مهر 1399
جشنواره لاغری باربی شو

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.