مطالب پر بازدید
طرز تهیه ترشی غوره خوشمزه و مجلسی به روش اصیل شمالی

طرز تهیه ترشی غوره خوشمزه و مجلسی به روش اصیل شمالی

طرز تهیه ترشی غوره ترشی غوره یکی از انواع ترشی های خوشمزه ایرانی است که با روش های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با وبسایت چی شی …

عکس‌های جدید مدل هودی زنانه، برای بانوان شیک پوش!

عکس‌های جدید مدل هودی زنانه، برای بانوان شیک پوش!

مدل هودی زنانه هودی زنانه شیک نمادی از راحتی و زیبایی در عین حال است، طراحی‌های نوآورانه و متنوع آن به شما اجازه می‌دهد تا در هر موقعیتی، از یک دورهمی دوستانه …

طرز تهیه رب نارنج خوشمزه شمالی و روش جلوگیری از تلخ شدن

طرز تهیه رب نارنج خوشمزه شمالی و روش جلوگیری از تلخ شدن

طرز تهیه رب نارنج یکی از ویژگی های شهر های شمالی ما این هست که به هر طرف از آن که یک نگاهی می اندازیم درخت های نارنج را می بینیم، البته …

طرز تهیه لیمو خشک خانگی خوشمزه و طبیعی به روش شیرازی

طرز تهیه لیمو خشک

طرز خشک کردن لیمو ترش ورقه ای چیپس لیمو ترش نی نی سایت با دستگاه خشک کن مامی سایت gdl oa

لیمو خشک یکی از انواع چاشنی خوشمزه ایرانی است که در تهیه انواع نوشیدنی و غذا استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با وبسایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم
لیمو ترشبه مقدار دلخواه

دستور تهیه لیمو خشک

مرحله اول

برای تهیه لیمو خشک خانگی ابتدا لیموهای سالم و بدون زدگی را به خوبی می شوییم و به یک دستمال تمیز به طور کامل خشک می کنیم. در ادامه لیمو ترش ها را به صورت ورقه ای نازک برش می زنیم و با نخ ریسه می کنیم.

مرحله دوم

می توانیم لیمو های ورقه ای شده را درون سینی هم خشک کنیمف ولی این کار باعث می شود که لیموها سیاه شوند. ولی ریسه کردن لیمو ترش ها درون نخ باعث می شود به صورت یکدست خشک شوند و رنگشان سیاه نشود.

مرحله سوم

حالا ریسه های لیمو ترش را در یک جای مناسب جلوی نور مستقیم خورشید قرار می دهیم تا به صورت یکدست خشک شوند. بسته به ضخامت لیموهای ورقه شده حدود ۳ تا ۷ روز زمان برای خشک شدن لیمو ترش ها زمان لازم است.

مرحله چهارم

پس از اینکه لیموها خشک شدند، آنها درون یک سبد می ریزیم و یک روز دیگر جلوی نور خورشید قرار می دهیم، سپس لیمو های خشک شده را درون ظرف درب دار قرار می دهیم. از لیمو خشک شده معمولا برای تهیه نوشیدنی استفاده می شود.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 مهر 1399
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.