طرز تهیه مربای پوست پرتقال خوشمزه و مجلسی به روش شمالی

طرز تهیه مربای پوست پرتقال خوشمزه و مجلسی به روش شمالی

طرز تهیه مربای پوست پرتقال مربای پوست پرتقال یکی از انواع مرباهای خوشمزه ایرانی است که برای صبحانه تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه …

طرز تهیه ترشک کیوی خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه ترشک کیوی خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه ترشک کیوی ترشک کیوی یکی از انواع خوردنی های بسیار خوشمزه و ساده ایرانی است که مناسب علاقمندان خوراکی های ترش مزه می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه چیپس توت فرنگی خشک شده سالم به روش خانگی

طرز تهیه چیپس توت فرنگی خشک شده سالم به روش خانگی

طرز تهیه چیپس توت فرنگی چیپس توت فرنگی یکی از انواع میوه های خشک است که برای پذیرایی در مهمانی ها بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه لیمو خشک

طرز خشک کردن لیمو ترش ورقه ای چیپس لیمو ترش نی نی سایت با دستگاه خشک کن مامی سایت gdl oa

لیمو خشک یکی از انواع چاشنی خوشمزه ایرانی است که در تهیه انواع نوشیدنی و غذا استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با وبسایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم
لیمو ترشبه مقدار دلخواه

دستور تهیه لیمو خشک

مرحله اول

برای تهیه لیمو خشک خانگی ابتدا لیموهای سالم و بدون زدگی را به خوبی می شوییم و به یک دستمال تمیز به طور کامل خشک می کنیم. در ادامه لیمو ترش ها را به صورت ورقه ای نازک برش می زنیم و با نخ ریسه می کنیم.

مرحله دوم

می توانیم لیمو های ورقه ای شده را درون سینی هم خشک کنیمف ولی این کار باعث می شود که لیموها سیاه شوند. ولی ریسه کردن لیمو ترش ها درون نخ باعث می شود به صورت یکدست خشک شوند و رنگشان سیاه نشود.

مرحله سوم

حالا ریسه های لیمو ترش را در یک جای مناسب جلوی نور مستقیم خورشید قرار می دهیم تا به صورت یکدست خشک شوند. بسته به ضخامت لیموهای ورقه شده حدود ۳ تا ۷ روز زمان برای خشک شدن لیمو ترش ها زمان لازم است.

مرحله چهارم

پس از اینکه لیموها خشک شدند، آنها درون یک سبد می ریزیم و یک روز دیگر جلوی نور خورشید قرار می دهیم، سپس لیمو های خشک شده را درون ظرف درب دار قرار می دهیم. از لیمو خشک شده معمولا برای تهیه نوشیدنی استفاده می شود.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.