طرز تهیه لواشک بلوبری خوشمزه و سالم به روش خانگی

طرز تهیه لواشک بلوبری خوشمزه و سالم به روش خانگی

طرز تهیه لواشک بلوبری لواشک، یک خوراکی است که از شیره قوام آماده و غلیظ شده میوه ها بدست می ‌آید. می‌توان در صورت تمایل، مواد طعم دهنده دلخواه را به لواشک …

طرز تهیه مربای به خانگی خوشمزه و مجلسی با رنگ عالی

طرز تهیه مربای به خانگی خوشمزه و مجلسی با رنگ عالی

طرز تهیه مربای به مربای به یکی از انواع مرباهای بسیار خوشمزه و محبوب در میان ایرانیان است که مانند دیگر مرباها بیشتر به عنوان صبحانه استفاده می شود. این مربا خوشمزه …

طرز تهیه گل کلم شور خوشمزه و مجلسی با هویج و کرفس

طرز تهیه گل کلم شور خوشمزه و مجلسی با هویج و کرفس

طرز تهیه گل کلم شور گل کلم شور یکی از انواع چاشنی های خوشمزه ایرانی است که مانند ترشی در کنار غذا سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با …

طرز تهیه لیمو خشک

طرز خشک کردن لیمو ترش ورقه ای چیپس لیمو ترش نی نی سایت با دستگاه خشک کن مامی سایت gdl oa

لیمو خشک یکی از انواع چاشنی خوشمزه ایرانی است که در تهیه انواع نوشیدنی و غذا استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با وبسایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم
لیمو ترشبه مقدار دلخواه

دستور تهیه لیمو خشک

مرحله اول

برای تهیه لیمو خشک خانگی ابتدا لیموهای سالم و بدون زدگی را به خوبی می شوییم و به یک دستمال تمیز به طور کامل خشک می کنیم. در ادامه لیمو ترش ها را به صورت ورقه ای نازک برش می زنیم و با نخ ریسه می کنیم.

مرحله دوم

می توانیم لیمو های ورقه ای شده را درون سینی هم خشک کنیمف ولی این کار باعث می شود که لیموها سیاه شوند. ولی ریسه کردن لیمو ترش ها درون نخ باعث می شود به صورت یکدست خشک شوند و رنگشان سیاه نشود.

مرحله سوم

حالا ریسه های لیمو ترش را در یک جای مناسب جلوی نور مستقیم خورشید قرار می دهیم تا به صورت یکدست خشک شوند. بسته به ضخامت لیموهای ورقه شده حدود ۳ تا ۷ روز زمان برای خشک شدن لیمو ترش ها زمان لازم است.

مرحله چهارم

پس از اینکه لیموها خشک شدند، آنها درون یک سبد می ریزیم و یک روز دیگر جلوی نور خورشید قرار می دهیم، سپس لیمو های خشک شده را درون ظرف درب دار قرار می دهیم. از لیمو خشک شده معمولا برای تهیه نوشیدنی استفاده می شود.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.