طرز تهیه ترشی اسپانیایی خوشمزه و مخلوط با سس مخصوص

طرز تهیه ترشی اسپانیایی خوشمزه و مخلوط با سس مخصوص

طرز تهیه ترشی اسپانیایی ترشی اسپانیایی یکی از انواع ترشی های خوشمزه بین المللی است که اصالت آن متعلق به اسپانیا می باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی …

طرز تهیه چیپس خرمالو خوشمزه و مخصوص به روش سالم خانگی

طرز تهیه چیپس خرمالو خوشمزه و مخصوص به روش سالم خانگی

طرز تهیه چیپس خرمالو چیپس خرمالو یکی از انواع چیپس های خوشمزه و ساده میوه ای است. از این روش می توانیم برای نگهداری طولانی مدت خرمالو استفاده کنیم، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه گوجه شور خوشمزه و مخصوص به روش سنتی مشهد

طرز تهیه گوجه شور خوشمزه و مخصوص به روش سنتی مشهد

طرز تهیه گوجه شور شوری و ترشی از دیرباز مورد استفاده و علاقه مردم بوده است. در قدیم برای این که بتوانند سبزیجات را در طول سال داشته باشند، از شوری و …

طرز تهیه کمپوت هلو

طرز تهیه کمپوت هلو در شیشه طرز تهیه کمپوت هلو با ماندگاری طولانی طرز تهیه کمپوت هلو در قابلمه طرز تهیه کمپوت هلو برای زمستان فیلم طرز تهیه کمپوت هلو طرز تهیه کمپوت هلو سریع طرز تهیه کمپوت هلو انجیری طرز تهیه کمپوت هلو با عسل

کمپوت هلو یکی از انواع کمپوت های خوشمزه و ساده بین المللی است که برای نگهداری طولانی مدت میوه هلو مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کمپوت هلو در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم کمپوت هلو
هلو۲ کیلوگرم
شکر۲ لیوان
آب۴ لیوان

طرز تهیه کمپوت هلو

مرحله اول

برای تهیه کمپوت هلو به روش خانگی در ابتدای کار شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت قرار داده و اجازه می دهیم شکر به طور کامل درون آب حل شود و شربت بجوشد.

مرحله دوم

پس از اینکه شکر به طور کامل درون آب حل شد و شربت چند دقیقه جوشید، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و اجازه می دهیم شربت به طور کامل خنک شود. در همین حین هلوها را به خوبی می شوییم.

مرحله سوم

در این مرحله هلوها را پس از شستشو درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان خارج شود، سپس از وسط برش می زنیم و هسته هایشان را خارج می کنیم. در ادامه پوست مخملی روی هلوها را با چاقو جدا می کنیم.

مرحله چهارم

اگر هلوها خیلی درشت باشند، می توانیم آنها را به صورت ۴ قارچ خرد کنیم، ولی اگر خیلی درشت نیستند، می توانیم آنها را به دو قسمت تقسیم کنیم. در ادامه ظرف های شیشه ای را به خوبی می شوییم و با دسیتمال خشک می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله هلوها را درون ظرف های شیشه ای قرار می دهیم و شربت سرد شده را روی آنها می ریزیم. در ادامه درب ظرف ها را محکم می بندیم، سپس آنها را درون یک قابلمه مناسب قرار داده و مقداری آب به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله ششم

مقدار آبی که به قابلمه اضافه می کنیم باید نصف حجم شیشه ها را بگیرد. در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب جوش بیاید، سپس ۵ دقیقه زمان می دهیم تا هوای اضافی داخل شیشه ها کشیده شود.

مرحله هفتم

پس از گذشت این زمان شیشه ها را به صورت بر عکس کنار می گذاریم. پس از گذشت ۸ ساعت شیشه ها را بررسی می کنیم تا نشتی نداشته باشند. پس از گذشت یک هفته می توانیم کمپوت ها را باز کرده و استفاده کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 16 فروردین 1401
ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.