طرز تهیه ترشی گوجه گیلاسی با ظاهری شیک و طعم خوشمزه

طرز تهیه ترشی گوجه گیلاسی با ظاهری شیک و طعم خوشمزه

طرز تهیه ترشی گوجه گیلاسی ترشی گوجه گیلاسی یکی از ترشی های جدید ایرانی است که مانند ترشی کلم قرمز معمولا برای دروچین غذا استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه ترشی پالپ لیمو خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه ترشی پالپ لیمو خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه ترشی پالپ لیمو ترشی پالپ لیمو یکی از انواع ترشی های ساده و خوشمزه ایرانی است که با باقیمانده پالپ های لیمو پس از آبگیری می توانیم درست کنیم، برای …

طرز تهیه ترشی انبه ساده با روغن زیتون به روش سنتی پاکستانی

طرز تهیه ترشی انبه ساده با روغن زیتون به روش سنتی پاکستانی

طرز تهیه ترشی انبه ترشی انبه یکی از انواع ترشی های خوشمزه و بسیار محبوب جنوب کشورمان است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با …

طرز تهیه ترشک ترکیبی

طرز تهیه ترشک ترکیبی , دستور تهیه ترشک ترکیبی

ترشک ترکیبی یکی از انواع خوراکی خوشمزه و ساده ایرانی است که با ترکیب چند میوه درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترشک ترکیبی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم ترشک ترکیبی
زرشک½ لیوان
آب۱ لیوان
شکر۱٫۵ لیوان
برگ زردآلو½ لیوان
انار دون شده½ لیوان
آلو½ لیوان
نمک۱ قاشق غذاخوری
جوهر لیمو½ قاشق چایخوری

طرز تهیه ترشک ترکیبی

مرحله اول

برای تهیه ترشک ترکیبی بسیار خوشمزه در ابتدای کار آب را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس زرشک را می شوییم و به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید.

مرحله دوم

پس از اینکه آب شروع به جوشیدن کرد، زمان می گیریم و بعد از گذشت ۵ تا ۶ دقیقه شکر را به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم به طور کامل درون آب حل شود. توجه داشته باشید که مقدار شکر را نسبت ذائقه می توانیم کاهش یا افزایش دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله حرارت زیر قابلمه را کم می کنیم و اجازه می دهیم آب درون قابلمه رنگ تغییر کرد و مایل به قرمز شود. در همین حین برگه های زرد آلو (قیسی) و آلو را درون یک کاسه حاوی آب گرم می ریزیم و اجازه می دهیم کمی خیس بخورند.

مرحله چهارم

حالا میوه های خیس خورده را به همراه انار دان شده و ۱ قاشق غذاخوری نمک به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه حرارت زیر قابلمه را روی کمترین درجه قرار می دهیم، سپس درب قابلمه را می گذاریم تا ترشک جا بیفتد.

مرحله پنجم

پس از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه که تمام میوه ها کاملا نرم شدند، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه جوهر لیمو را اضافه کرده و مخلوط می کنیم. جوهر لیمو هم باعث بهتر شدن طعم ترشک می شود، هم از شکرک زدن آن جلوگیری می کند.

مرحله ششم

در نهایت ترشک را درون یک ظرف مناسب می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا به طور کامل خنک شود، سپس سرو می کنیم. توجه داشته باشید که میوه های درون ترشک را نسبت به ذائقه خود می توانیم تغییر دهیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 25 اسفند 1400
ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.