طرز تهیه ترشی گل کلم خوشمزه و مجلسی با رنگ های متنوع

طرز تهیه ترشی گل کلم خوشمزه و مجلسی با رنگ های متنوع

طرز تهیه ترشی گل کلم ترشی گل کلم یکی از انواع ترشی های خوشمزه  ایرانی است که در شهرهای مختلف کشور با مواد متنوعی تهیه می شود. این ترشی خوشمزه با نام …

طرز تهیه غوره شور خوشمزه و سنتی و فوت و فن تهیه آن

طرز تهیه غوره شور خوشمزه و سنتی و فوت و فن تهیه آن

طرز تهیه غوره شور شوری و ترشی از دیرباز مورد استفاده و علاقه مردم بوده است. در قدیم برای این که بتوانند سبزیجات را در طول سال داشته باشند، از شوری و …

طرز تهیه پودر چغندر قرمز یا لبو خوشرنگ و مجلسی به روش بازاری

طرز تهیه پودر چغندر قرمز یا لبو خوشرنگ و مجلسی به روش بازاری

طرز تهیه پودر چغندر قرمز پودر چغندر قرمز یکی از انواع ادویه های اصیل ایرانی است که در انواع غذاها و دسرها استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با …

طرز تهیه ترشک انار

طرز تهیه ترشک انار با رب انار خواص مازندران ناردونه خانگی انار دانه xvc jidi jva hkhv

ترشک انار یکی از خوراکی های خوشمزه ایرانی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم ترشک انار
انار۵۰۰ گرم
رب انار۱ قاشق غذاخوری
گلپر½ قاشق چایخوری
نبات۱ تکه

دستور تهیه ترشک انار

مرحله اول

برای تهیه ترشک انار مجلسی ابتدا باید از انارهایی استفاده کنیم که طعمی ترش یا ملس داشته باشند. برای شروع انارها را دان می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. پرده های سفید بین انار را حتما باید جدا کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله انارها را با گوشتکوب برقی با دستی کمی له می کنیم تا آب انارها خارج شود، سپس یک تکه نبات داخل انارها می اندازیم. به دلیل اینکه طبع انار ترش سرد است با استفاده از نبات طبع ترشک را متعادل تر می کنیم.

مرحله سوم

حالا مخلوط انار له شده و نبات را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم بجوشد و غلیظ شود. پس از اینکه ترشک به غلظت مناسب رسید، گلپر و رب انار ترش را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله طعم ترشک را می چشیم و در صورتی که دوست داشتیم طعم آن ترش باشد می توانیم یک قاشق دیگر رب انار اضافه کنیم. حالا ترشک را از روی حرارت کنار می گذاریم و پس از اینکه به دمای محیط رسید در یخچال نگهداری می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 29 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.