طرز تهیه اسنیکرز بار خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه اسنیکرز بار خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه اسنیکرز بار اسنیکرز بار، یک شکلات چند لایه است که به صورت بسته بندی در مغازه ها به فروش می رسد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه پیراشکی خوشمزه و مخصوص خانگی با کرم لیمویی

طرز تهیه پیراشکی خوشمزه و مخصوص خانگی با کرم لیمویی

طرز تهیه پیراشکی با کرم لیمویی پیراشکی با کرم لیمویی نوعی نان مغز دار است که با استفاده از مخمر به طور کامل به عمل آمده است و در آن پف دهنده …

طرز تهیه قرابیه گردویی ساده و خوشمزه به روش قنادی

طرز تهیه قرابیه گردویی ساده و خوشمزه به روش قنادی

طرز تهیه قرابیه گردویی قرابیه گردویی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه ایرانی است که با ترکیبات متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه توپک بیسکویت شکلاتی

طرز تهیه توپک بیسکویت شکلاتی , دستور پخت توپک بیسکویت شکلاتی

توپک بیسکویت شکلاتی یکی از انواع شیرینی های ساده خانگی است که برای پذیرایی بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه توپک بیسکویت شکلاتی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم توپک بیسکویت شکلاتی
بیسکوئیت پتی بور۱ بسته
موز۱ عدد
شکلات تلخ۱۵۰ گرم
پودر پسته۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه توپک بیسکویت شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه توپک بیسکویت شکلاتی خوشمزه ابتدای کار بیسکویت های پتی بور را درون غذاساز می ریزیم، سپس میکس می کنیم تا بیسکویت پودر شود. در ادامه پوست موز را جدا می کنیم، سپس درون غذاساز قرار می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله مجددا موز و بیسکویت را با هم میکس می کنیم تا با هم ترکیب و یکدست شوند. در ادامه مقداری از مخلوط بیسکویت و موز بر می داریم، سپس درست گرد می کنیم و درون یک ظرف مناسب قرار می دهیم.

مرحله سوم

حالا توپک های بیسکویتی را به مدت ۱ ساعت درون یخچال قرار می دهیم و اجازه می دهیم سفت شوند. در ادامه پس از گذشت این زمان شکلات تلخ را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود.

مرحله چهارم

در این مرحله توپک ها را از یخچال خارج می کنیم، سپس درون شکلات تلخ ذوب شده قرار می دهیم و می غلطانیم تا شکلات، توپک ها را کاور کند. در ادامه مقداری پودر پسته به عنوان تزئین روی شکلات ها می ریزیم.

مرحله پنجم

در نهایت نوپک ها را به مدت ۱ ساعت دیگر درون یخچال قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم شکلات سفت شود. در ادامه توپک ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 2 بهمن 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.