طرز تهیه کنسرو گوجه کبابی خوشمزه و سالم با ماندگاری بالا

طرز تهیه کنسرو گوجه کبابی خوشمزه و سالم با ماندگاری بالا

طرز تهیه کنسرو گوجه کبابی کنسرو گوجه کبابی یکی از انواع چاشنی های خوشمزه بین المللی است که برای انواع غذاها استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با وبسایت …

طرز تهیه خیار شور فوری خوشمزه و ترد خانگی به روش بازاری

طرز تهیه خیار شور فوری خوشمزه و ترد خانگی به روش بازاری

طرز تهیه خیار شور خیارشور یکی از انواع چاشنی های پر مصرف و خوشمزه ایرانی است که در صنایع غذایی مختلف هم کاربرد بسیاری دارد. امروزه از خیارشور در کنار انواع غذاهای …

طرز تهیه مربای هلو خوشمزه و مجلسی به روش خانگی

طرز تهیه مربای هلو خوشمزه و مجلسی به روش خانگی

طرز تهیه مربای هلو مربا یکی از شیرینیجاتی است که برای صبحانه و عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد. مربا معمولا از میوه های مختلف تهیه می شود. مربای هلو، از میوه …

طرز تهیه مربای شیر

طرز تهیه مربای شیر مربای شیر و شیره انگور خرید مربای شیر

مربای شیر یکی از انواع مرباهای خوشمزه و ساده ایرانی است که شاید برای خیلی ها ناشناخته باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مربای شیر در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم مربای شیر
شیر۷ لیوان
شکر۳ لیوان
شیره انگور¾ لیوان
لیمو ترش½ لیمو ترش

طرز تهیه مربای شیر

مرحله اول

برای تهیه مربای شیر سنتی ابتدا شیر را به همراه شکر درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و کمی هم می زنیم تا شکر نسبتا درون شیر حل شود، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم شکر به طور کامل درون شیر حل شود.

مرحله دوم

توجه داشته باشید که حرارت زیر قابلمه باید روی کمترین درجه باشد و شیر با حرارت ملایم به مدت یک ساعت تا یک ساعت و ۳۰ دقیقه به صورت ریز قُل بزند. پس از گذشت این زمان، شیره انگور را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا به خوبی با ترکیب شیر و شکر مخلوط می کنیم. توجه داشته باشید باید ترکیب شیر و شیره انگور را به آرامی هم بزنیم تا شیر حالتی بریده بریده پیدا کند. پس از اینکه شیر حالت بریدگی پیدا کرد و رنگ آن کاملا قهوه ای شد مخلوط کردن مربا را متوقف می کنیم.

مرحله چهارم

حالا باید اجازه دهیم تکه های شیره بزرگ تر شوند و مربا به غلظت مناسب برسد و حالت آبکی نداشته باشد. این مربا به زمان بیشتری نسبت به مرباهای دیگر نیاز دارد و باید با حوصله و صبر زیاد آنرا درست کنیم.

مرحله پنجم

پس از اینکه مربا به غلظت مورد نظرمان رسید و حالت آبکی نداشت، آب لیمو ترش را به قابلمه اضافه می کنیم و به خوبی با مربا ترکیب می کنیم، سپس اجازه می دهیم آب لیمو ترش به همراه مربا یک جوش ریز بزند.

مرحله ششم

در نهایت حرارت زیر قابلمه را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم قابلمه همانجا بماند تا مربا با دمای محیط هماهنگ شود. پس از اینکه مربا به خوبی خنک شد، آنرا درون یک ظرف شیشه ای درب دار می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 14 مهر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.