طرز تهیه ترشی مخلوط خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه ترشی مخلوط خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه ترشی مخلوط ترشی مخلوط از ترشی های بسیار خوشمزه و قدیمی ایرانی است که با دستورها و مواد بسیار متنوعی تهیه می شود. موادی که در تهیه این ترشی خوشمزه …

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی خوشمزه و مجلسی به روش مشهدی

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی خوشمزه و مجلسی به روش مشهدی

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی ترشی گوجه فرنگی یکی از انواع ترشی های خوشمزه و مجلسی ایرانی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با …

طرز تهیه مربای زرشک خوشمزه و مجلسی با رنگ فوق العاده

طرز تهیه مربای زرشک خوشمزه و مجلسی با رنگ فوق العاده

طرز تهیه مربای زرشک مربای زرشک یکی از انواع مرباهای خاص و بسیار خوشرنگ ایرانی است که معمولا برای صبحانه تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با وبسایت چی …

طرز تهیه گرده غوره

قیمت پودر غوره خانگی طرز تهیه گرد غوره از تفاله غوره کاربرد گرد غوره پودر غوره در چه غذاهایی استفاده میشود چگونه غوره را خشک کنیم گرد غوره در چه غذاهایی استفاده میشود نی نی سایت

گرده غوره یکی از انواع طعم دهنده های سنتی ایرانی است که در انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه گرده غوره در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم گرد غوره
انگور عسگری۱ کیلوگرم
نمک½ قاشق چایخوری

طرز تهیه گرده غوره

مرحله اول

برای تهیه گرد غوره ابتدا باید غوره مناسب تهیه کنیم، برای این منظور باید از غوره انگور عسکری که بدون دانه است استفاده کنیم. در ادامه غوره ها را به خوبی پاک می کنیم و قسمت های اضافی شان را جدا می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله غوره ها را با آب سرد به خوبی می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان به طور کامل خارج شده و خشک شوند. در ادامه یک پارچه تمیز روبروی نور مستقیم آفتاب پهن می کنیم.

مرحله سوم

حالا غوره ها را روی سطح پارچه پهن می کنیم، باید غوره ها را به صورتی روی پارچه پهن کنیم که روی هم نباشد. چون ممکن است کپک بزنند. حالا بسته به قدرت نور آفتاب به مدت یک تا چند روز زمان می دهیم تا غوره ها خشک شوند.

مرحله چهارم

پس از اینکه غوره ها به خوبی خشک شدند، آنها را درون آسیاب می ریزیم و پودر می کنیم. برای اینکه ماندگاری گرد غوره بیشتر شود، پس از پودر کردن آن می توانیم مقداری نمک هم به گرد غوره اضافه کنیم.

مرحله پنجم

حالا گرد غوره را در ظرف درب دار قرار داده و درون کابینت نگهداری می کنیم. در پایان چند نکته را خدمتتان عرض می کنیم. اول اینکه می توانیم مقداری از غوره خشک شده را به صورت سالم نگه داریم تا برای غذاهایی که نیاز به غوره کامل دارند، استفاده کنیم.

مرحله ششم

نکته دیگر اینکه می توانیم برای اینکه با سرعت بیشتری گرد غوره را آماده کنیم، غوره را روی شوفاژ یا درون فر هم خشک کنیم، البته توصیه می شود برای داشتن گرد غوره با کیفیت و سالم تر غوره ها جلوی نور آفتاب خشک شوند.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 3 مهر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.