طرز تهیه ترشی یونانی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه ترشی یونانی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه ترشی یونانی ترشی یونانی یکی از انواع ترشی های خوشمزه بین المللی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت آموزشی چی …

طرز تهیه سرکه سیب خانگی خوشمزه و سالم به روش سنتی محلی

طرز تهیه سرکه سیب خانگی خوشمزه و سالم به روش سنتی محلی

طرز تهیه سرکه سیب سرکه سیب یکی از فراورده های بسیار مفید میوه سیب است که خواص درمانی بسیاری دارد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه …

طرز تهیه رب گوجه فرنگی با مخلوط کن به روش فوری خانگی

طرز تهیه رب گوجه فرنگی با مخلوط کن به روش فوری خانگی

طرز تهیه رب گوجه فرنگی با مخلوط کن رب گوجه فرنگی یکی از چاشنی هایی است که در اکثر غذاهای اصلی ایرانی مثل خورش قیمه، آبگوشت و … مورد استفاده قرار می …

طرز تهیه مربای هلو

طرز تهیه مربای هلو درسته مجلسی به زبان فارسی با پوست در خانه

مربا یکی از شیرینیجاتی است که برای صبحانه و عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد. مربا معمولا از میوه های مختلف تهیه می شود. مربای هلو، از میوه درخت هلو استفاده می شود. فقط کافی است هلو و شکر را با هم مخلوط کرده و بعد از استراحت، بپزیم. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مربای هلو در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم مربای هلو
هلویک و نیم کیلو گرم
شکر۸۰۰ گرم
وانیلکمی
جوهر لیموکمی

طرز تهیه مربای هلو

مرحله اول

برای تهیه مربای خوشمزه و مجلسی با هلو در ابتدای کار، هلو را پوست گرفته و به تکه های دلخواه خرد می کنیم. هلوها نباید زیاد نازک و ریز خرد شود. هلو ها را درون یک قابلمه می ریزیم و مقداری شکر روی آن می پاشیم.

مرحله دوم

سپس حدود ۳ الی ۴ ساعت زمان می دهیم تا آب بیندازد، نیازی به زمان بیشتر ندارد. سپس روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید. کف اولیه مربا را از روی آن جمع کرده و می گیریم. سپس حدود ۲۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می دهیم تا مربا جا بیفتد.

مرحله سوم

وقتی که داخل تکه های هلو حباب دیده شد، مربا رو به آماده شدن است. در آخر وانیل و جوهر لیمو را اضافه کرده و حرارت را خاموش می کنیم. مربا را می گذاریم تا خنک شود و شیره را به خود جذب کند خوشرنگ شود.

مرحله چهارم

می توان برای دو رنگ شدن از مقداری زعفران نیز استفاده کرد. از پوست هلو به عنوان تزیین می توان استفاده کرد. برای این کار، پوست هلو ها را در ابتدای کار با هلو شکر می خوابانیم. اگر شیره مربا زیاد بود می توان آن را شربت کرد.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 3 مرداد 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.