طرز تهیه لواشک بلوبری خوشمزه و سالم به روش خانگی

طرز تهیه لواشک بلوبری خوشمزه و سالم به روش خانگی

طرز تهیه لواشک بلوبری لواشک، یک خوراکی است که از شیره قوام آماده و غلیظ شده میوه ها بدست می ‌آید. می‌توان در صورت تمایل، مواد طعم دهنده دلخواه را به لواشک …

طرز تهیه ترشی بامیه خانگی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه ترشی بامیه خانگی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه ترشی بامیه ترشی بامیه یکی از انواع ترشی های اصیل و سنتی ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان خوزستان می باشد. ترشی بامیه با روش ها و مواد …

طرز تهیه سس مرینیت مرغ و طعم دار کردن حرفه ای گوشت مرغ

طرز تهیه سس مرینیت مرغ و طعم دار کردن حرفه ای گوشت مرغ

طرز تهیه سس مرینیت مرغ سس یکی از مهم ترین چاشنی هایی است که در تهیه غذا و سرو آن به ما کمک می کند. سس ها بیشتر برای روی غذا و …

طرز تهیه رب ازگیل

رب ازگیل , طرز تهیه رب ازگیل , دستور پخت رب ازگیل

ازگیل یک میوه جنگی است که در خطه شمالی کشور می روید. از این میوه می توان رب یا ترشی تهیه نمود و برای مزه دار کردن گوشت و مرغ پرنده های محلی از آن استفاده کرد. این رب در غذا مزه ترش مایل به ملسی ایجاد می کند و می توان در انواع خورش ها اضافه کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه رب ازگیل در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم رب ازگیل
ازگیلبه مقدار لازم
آببه مقدار لازم

طرز تهیه رب ازگیل

مرحله اول

برای تهیه رب خوشمزه و مخصوص با ازگیل ابتدا ازگیل ها را به خوبی می شوییم. سپس درون یک قابلمه ریخته و با آب می گذاریم روی حرارت تا ۳ ساعت بپزد بهتر است ازگیل های جنگلی و ترش مزه استفاده شود.

مرحله دوم

در این مرحله وقتی که ازگیل ها به طور کامل پخت، آن را از صافی رد می کنیم تا پوست و هسته های آن جدا شود. به مایه گوشتی کمی آب اضافه کرده تا رقیق شود. از پارچه تمیز رد می کنیم تا گوشت و آب آن جدا شود.

مرحله سوم

در این مرحله آب شفاف را می گذاریم روی حرارت بسیار ملایم تا به مدت ۳ ساعت دیگر بجوشد و کم کم رنگش تغییر کند و غلیظ شود. در این مدت باید مراقب باشیم رب نشوزد. بعد از سرد شدن کامل، کشدار و غلیظ می شود.

مرحله چهارم

اگر گوشت را از آب جدا کنیم ترشی براق و شفاف می شود و می توان برای غلیظ تر شدن آن، مقداری گوشت آن را با آب جوشاند که کمی مزه آن تغییر می کند. اگر از ظرف آهنی برای جوشاندن استفاده شود رنگ رب تیره می شود.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 28 تیر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.