طرز تهیه مربای پوست پسته خوشمزه و مجلسی به روش سمنانی

طرز تهیه مربای پوست پسته خوشمزه و مجلسی به روش سمنانی

طرز تهیه مربای پوست پسته مربای پوست پسته یکی از انواع مرباهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که با دستورهای متفاوتی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با مجله …

طرز تهیه غوره شور خوشمزه و سنتی و فوت و فن تهیه آن

طرز تهیه غوره شور خوشمزه و سنتی و فوت و فن تهیه آن

طرز تهیه غوره شور شوری و ترشی از دیرباز مورد استفاده و علاقه مردم بوده است. در قدیم برای این که بتوانند سبزیجات را در طول سال داشته باشند، از شوری و …

طرز تهیه ادویه ماهی خوشمزه و مخصوص به روش سنتی جنوبی

طرز تهیه ادویه ماهی خوشمزه و مخصوص به روش سنتی جنوبی

طرز تهیه ادویه ماهی همانطور که می دانید، ماهی بسته به نوعی که دارد بوی خاصی می دهد که خیلی خوشایند همه نیست. بالاخص ماهی های جنوب که بوی زیادی دارند اما …

طرز تهیه مربای گل قند

طرز تهیه مربا گل قند در خانه آفتابی با شکر با نبات تزیینی ارومیه عکس گل قند

مربا یکی از شیرینیجاتی است که برای صبحانه و عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد. مربا معمولا از میوه های مختلف تهیه می شود. مربای گل قند، از ترکیب گل محمدی و قند یا شکر یا عسل تهیه می شود که به مدت ۴۰ روز زمان لازم دارد تا به عمل آید. این مربا بسیار خوشمزه و خوش عطر است و می توان به مدت طولانی آن را تهیه و مصرف نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مربای گل قند در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم مربای گل قند
گل محمدینیم کیلو
قند۱ کیلو
پودر زنجبیل و دارچینبه مقدار لازم
پودر میخک و هلبه مقدار لازم
شهدبه مقدار لازم

طرز تهیه مربای گل قند

مرحله اول

برای تهیه مربای خوشمزه و خوشرنگ گل قند در ابتدای کار، گل محمدی را پاک کرده و گل برگ های آن را از هم جدا می کنیم. قند راهم درون هاون ریخته و می کوبیم تا کمی ریز تر شود. سپس گل برگ ها را هم اضافه کرده و با قندها می کوبیم.

مرحله دوم

در این مرحله مخلوط کوبیده شده را درون یک شیشه مناسب می ریزیم که دارای دهانه ای باز باشد. در ادامه لابه لای آن را پودر زنجبیل و دارچین و میخک و خل می ریزیم. سپس با ته گوشت کوب آن را فشار داده تا فشرده شود.

مرحله سوم

درب شیشه را بسته و به مدت ۴۰ روز جلوی نور مستقیم خورشید قرار می دهیم. سپس به یخچال منتقل کرده و حدود یک الی دو سال می توان در یخچال نگه داری کرد. هر موقع که خواستیم مربای گل درست کنیم. مقداری شهد با آب و شکر آماده می کنیم.

مرحله چهارم

وقتی به قوام آمد چند قاشق از گل قند را درون شهد ریخته و می گذاریم مدتی بجوشد. سپس کمی جوهر لیمو و کمی گردو خرد شده اضافه می کنیم و از روی حرارت بر می داریم. مربای گل قند ما آماده است و می توان در یک شیشه در دار ریخت و نگه داری کرد.

مرحله پنجم

می توان گل قند را با شکر آماده کرد برای این کار میزان شکر به ازای نیم کیلو گل محمدی، نیم کیلو شکر است. که با دست خوب مخلوط می کنیم به طوری که گل ها کمی له شود. بعد مانند مراحل قبل درون شیشه ریخته و ادامه کار را انجام می دهیم.

مرحله ششم

در صورت تمایل می توان به جای شکر و قند از عسل استفاده کرد که بسیار پر خاصیت است و می توان ۴ سال آن را در یخچال نگه داشت. توصیه می شود از گل های آذربایجان استفاده شود چون نسبت به گل های دیگر تلخی کم تری دارد.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 20 خرداد 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.