جمعه 8 اسفند 1399

طرز تهیه دسر کدو حلوایی

طرز تهیه دسر کدو حلوایی ترکیه ای با شیره انگور با گردو با عسل و دارچین برای شب یلدا xvc jidi nsv  n pg hdd

دسر کدو حلوایی یکی از انواع دسرهای خوشمزه بین المللی است که در فصل پاییز و زمستان تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با وبسایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کدو حلوایی۳۰۰ گرم
شکر۱٫۵ لیوان
چوب دارچین۱ تکه
میخک۵ عدد
مغز پسته یا گردوبرای تزیین

دستور تهیه دسر کدو حلوایی

مرحله اول

برای تهیه دسر کدو حلوایی مجلسی ابتدا کدو حلوایی را تکه تکه می کنیم. برای اینکه دسر ظاهری زیباتر داشته باشد می توانید با تکه های کدو حلوایی را با کاتر یا قالب برش بزنیم تا ظاهر شیک تر و زیباتری داشته باشند.

مرحله دوم

در این مرحله کدو حلوایی رد شده را در قابلمه ای مناسب قرار می دهیم و روی آن شکر می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم و قابلمه را داخل یخچال قرار می دهیم تا به مدت یک شب استراحت کند تا شکر آب بیاندازد.

مرحله سوم

پس از اینکه کدو حلوایی ها به خوبی آب انداختند، درب قابلمه را بر می داریم چون باعث می شود که آب موجود در قابلمه غلیظ نشود و شیره داخل آن آبکی شود. قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا به جوش بیاید.

مرحله چهارم

پس از اینکه آب موجود در قابلمه به جوش آمد چوب دارچین و میخک ها را به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا به مدت ۲۰ دقیقه کدوها طعم دار شوند. توجه داشته باشید که در این مدت اصلا کدوها را هم نمی زنیم تا دفرمه شوند.

مرحله پنجم

پس از اینکه کدوها پخته شدند آن ها را در ظرف مورد نظر که بهتر است گود باشد قرار می دهیم و از شربت کدوها روی آن ها می ریزیم و داخل یخچال قرار می دهیم و زمان سرو روی کدوها گردو یا پسته می ریزیم.نوش جان

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.