طرز تهیه شیرینی رزت دارچینی خوشمزه و شیک به روش قنادی

طرز تهیه شیرینی رزت دارچینی خوشمزه و شیک به روش قنادی

طرز تهیه شیرینی رزت دارچینی شیرینی رزت دارچینی ، یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرینی را می توان با ساده ترین مواد …

طرز تهیه کیک وانیلی خوشمزه با بادام زمینی و کارامل

طرز تهیه کیک وانیلی خوشمزه با بادام زمینی و کارامل

طرز تهیه کیک وانیلی با بادام کیک وانیلی بادام کاراملی در دو مرحله تهیه می شود. پایه کیک آن یک کیک ساده وانیلی است که به راحتی در فر تهیه می شود. …

طرز تهیه پیروک روسی خوشمزه و مخصوص اصل با مارمالاد

طرز تهیه پیروک روسی خوشمزه و مخصوص اصل با مارمالاد

طرز تهیه پیروک روسی پیروک یک نام کلی است و به هر نوع خمیری که داخل آن مرباجات یا خوردنی جات ریخته شود گفته می ‌شود. اسم پیروک،از واژه ی pir در …

طرز تهیه کیک نارنگی

طرز تهیه کیک نارنگی بدون فر بدون شیر اینستاگرام دونفره اب نارنگی d khvk d

کیک نارنگی یکی از انواع کیک های خوشمزه بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک نارنگی
آرد سفید۲ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
شکر۱ پیمانه
آب نارنگی¾ پیمانه
روغن½ پیمانه
رنده پوست نارنگیپوست ۱ نارنگی کوچک
بکینگ پودر۲ قاشق چایخوری

دستور پخت کیک نارنگی

مرحله اول

برای تهیه کیک نارنگی خوشمزه ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم، سپس سفیده و تخم مرغ ها را جدا می کنیم. در ادامه سفیده تخم مرغ را به خوبی با همزن می زنیم تا کاملا فرم بگیرد و منسجم شود.

مرحله دوم

سفیده تخم مرغ را باید در حدی مخلوط کنیم که زمانی که کاسه را برگرداندیم از درون کاسه بیرون نریزد. سفدیه تخم مرغ را در یخچال قرار می دهیم، سپس زرده تخم مرغ را به همراه شکر و رنده پوست نارنگی در یک کاسه بزرگ ترکیب می کنیم.

مرحله سوم

هم زدن را تا زمانی که مواد کشدار و کرم رنگ شوند ادامه می دهیم، سپس روغن مایع را اضافه می کنیم و ۳۰ ثانیه هم می زنیم تا با دیگر مواد یکدست شود. در ادامه آب نارنگی را اضافه می کنیم و آنرا هم ۳۰ ثانیه ترکیب می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله همزن را کنار می گذاریم، سپس آرد و بکینگ پودر را ترکیب کرده و ۳ مرتبه الک می کنیم. در ادامه آرد را در سه مرحله به مواد اضافه می کنیم و با لیسک مخلوط می کنیم تا آرد با دیگر مواد کاملا یکدست شود.

مرحله پنجم

حالا سفیده تخم مرغ فرم گرفته را اضافه می کنیم و با دیگر مواد ترکیب می کنیم. در ادامه قال مورد نظرمان را با روغن جدا کننده کیک یا کاغذ روغنی پوشش می دهیم، سپس مایه کیک را داخل قالب می ریزیم و چند مرتبه به سطح کار می کوبیم.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را در طبقه وسط فر قرار می دهیم تا کیک اماده شود. حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان برای پخت کیک زمان نیاز است. پس از ۴۵ دقیقه کیک را با خلال دندان تست می کنیم و در صورتی که پخته بود از فر خارج می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 7 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.