طرز تهیه سس انبه

طرز تهیه سس انبه تازه سس انبه با انبه کال پودر انبه خانگی پودر انبه در خانه تولید سس انبه سس انبه با پودر طعم پودر انبه سس خردل برای فلافل

سس انبه یکی از انواع چاشنی های پر طرفدار و خوشمزه در سراسر جهان است که می توانید از آن در کنار انواع غذاها استفاده کنید.

همچنین ببینید : طرز تهیه سس پیتزا رستورانی

مواد لازم برای ۱ شیشه کوچک
انبه تازه۱ عدد
نشاسته۱ قاشق غذاخوری
شکر۲ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی
فلفل قرمزبه اندازه کافی

دستور تهیه سس انبه

مرحله اول

ابتدا انبه را می شوییم، سپس به آرامی پوست آنرا با یک کارد تیز جدا می کنیم. در ادامه گوشت میوه را از هسته جدا می کنیم و آنرا به قطعات کوچکتر تبدیل می کنیم. حالا انبه را به همراه زعفران دم کرده، شکر، نمک، فلفل قرمز و فلفل سیاه داخل مخلوط کن می ریزیم.

مرحله دوم

مخلوط کن را روشن می کنیم و اجازه می دهیم مواد سس به شکل پوره در بیایند. پس از اینکه مواد به شکل پوره در امدند طعم سس را می چشیم و در صورت نیاز نمک یا فلفل اضافه می کنیم. اگر می خواهید سس شما شبیه به سس های جنوبی شود از فلفل قرمز بیشتری استفاده کنید.

مرحله سوم

در این مرحله نشاسته را در نصف لیوان آب سرد حل می کنیم سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مخلوط آب و نشاسته را داخل تابه می ریزیم. در ادامه پوره انبه را کم کم به تابه اضافه می کنیم و با نشاسته مخلوط می کنیم.

همچنین ببینید : طرز تهیه سس قارچ حرفه ای

مرحله چهارم

حپس از اینکه تمام پوره انبه را به تابه اضافه کردیم باید اجازه دهیم که سس به غلظت مورد نظر ما برسد. اگر می خواهید سس آبکس باشد باید پس از اینکه سس اماده انرا از روی حرارت بردارید ولی اگر می خواهید سس غلیظ باید باید مدت بیشتری روی حرارت بماند.

مرحله پنجم

پس از اینکه سس انبه اماده شد اجازه می دهی در هوای محیط خنک شود سپس آنرا داخل یک ظرف شیشه ای می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم. این سس به دلیل اینکه مواد نگهدارنده ندارد حداکثر تا ۱۰  روز قابل استفاده است.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.