طرز تهیه کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده به روش ساده

طرز تهیه کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده به روش ساده

طرز تهیه کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده ایرانی است که با مواد و رسپی های مختلفی …

طرز تهیه چیپس پاستا خوشمزه و کرانچی به روش رستورانی

طرز تهیه چیپس پاستا خوشمزه و کرانچی به روش رستورانی

طرز تهیه چیپس پاستا چیپس پاستا یکی از انواع خوراکی های خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با چی …

طرز تهیه خوراک تره فرنگی خوشمزه و مخصوص با گوشت

طرز تهیه خوراک تره فرنگی خوشمزه و مخصوص با گوشت

طرز تهیه خوراک تره فرنگی خوراک گوشت، یکی از غذاهای خوشمزه است که هر سلیقه ‌ای با آن کنار می ‌آید.  انواع مختلفی از این خوراک وجود دارد، از جمله خوراک تره …

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی بدون گوشت رولی با کالباس با مرغ در فر با خمیر پیراشکی با گوشت چرخ کرده پیچیدن سمبوسه پیتزایی

سمبوسه پیتزایی یکی از انواع غذاهای فوری بسیار خوشمزه و پر طرفدار در کشورمان می باشد که از نظر ظاهری شبیه سمبوسه معمولی می باشد ولی مواد داخل آن شبیه به مواد پیتزا مخلوط می باشد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه پیتزایی در ادامه با سایت اموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سوسیس۲ عدد
قارچ۱۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
پنیر پیتزا۱۰۰ گرم
سیب زمینی۱ عدد
نان لواشبه تعداد کافی
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی
روغن مخصوص سرخ کردنیبه اندازه کافی

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

مرحله اول

برای شروع سیب زمینی را پس از اینکه پوستش را گرفتیم به صورت حبه قندی خرد می کنیم، سپس سیب زمینی را با آب سرد می شوییم تا نشاسته های اضافی روی سیب زمینی از بین برود، در ادامه سیب زمینی ها را با یک دستمال تمیز خشک می کنیم.

مرحله دوم

یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم. پس از اینکه روغن داغ شد سیب زمینی ها را اضافه می کنیم و خوب تفت می دهیم تا به طور کامل سرخ شوند. پس از اینکه سیب زمین ها سرخ شد انها را از روغن خارج می کنیم و کنار می گذاریم.

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

در این مرحله پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و داخل تابه می ریزیم. پیاز ها را خوب تفت می دهیم تا طلایی شوند سپس انها را هم از روغن خارج کرده و در ظرفی که سیب زمینی ها را قرار داده بودیم، قرار می دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله سوسیس ها را به صورت نگینی مانند حبه قند خرد می کنیم و در روغن تفت می دهیم. پس از اینکه سوسیس ها هم به خوبی سرخ شدند انها را از روغن خارج کرده و به ظرف حاوی سیب زمینی ها اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله قارچ ها را به خوبی می شوییم و پوست روی انها را با یک کارد تیز جدا می کنیم. سپس قارچ ها را هم به صورت نگینی خرد کرده و در روغن با حرارت بالا تفت می دهیم تا قارچ ها آب نیندازند، پس از اینکه قارچ ها خوب سرخ شدند حرارت را کم می کنیم.

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

در این مرحله سوسیس، سیب زمینی و پیاز سرخ شده را به قارچ ها اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا مواد با هم مخلوط شوند سپس مقداری نمک و فلفل سیاه به مواد اضافه می کنیم. در این مرحله می توانید مقدار کمی سس تند هم به مواد اضافه کنید.

مرحله هفتم

پس از اینکه مواد به خوبی مخلوط شدند حرارت زیر تابه را خاموش می کنیم و به سراغ اماده سمبوسه ها می رویم. هر نان لواش را به صورت طولی به ۴ قسمت برش می زنیم سپس ابتدای هر نان مقداری از مواد سمبوسه به همراه کمی پنیر پیتزا می ریزیم و آن را به صورت مثلث تا می زنیم.

مرحله هشتم

یک تابه گود و کوچک انتخاب می کنیم سپس به اندازه ای روغن داخل ان می ریزیم که سمبوسه ها در روغن شناور باشند. حرارت زیر تابه باید متوسط باشد و حتما از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید زیرا روغن معمولی خیلی سریع می سوزد و سیاه می شود.

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

سمبوسه ها را داخل روغن می ریزیم و اجازه ی دهیم به طور کامل طلایی و مغز پخت شوند سپس از روغن خارج می کنیم و داخل یک توری فلزی قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود. در پایان سمبوسه ها را به همراه سس کچاپ سرو می کنیم.

نکات طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی بدون گوشت

اگر می خواهید این سمبوسه خوشمزه را بدون گوشت یا هر گونه فراورد گوشتی درست کنید، می توانید سبزیجات را جایگزین گوشت کنید. برای این منظور می توانید حجم قارچ را دوبرابر کنید و از فلفل دلمه ای یا هر گونه سبزیجات دیگری به سلیقه خود استفاده کنید.

جایگزین سوسیس

دوستانی که مایل نیستند از سوسیس کارخانه ای در سمبوسه پیتزایی استفاده کنند، می توانند سوسیس را خودشان با این دستور در منزل درست کنند. یا اینکه موادی مانند کالباس، ژامبون، گوشت یا مرغ را به جای سوسیس جایگزین کنند.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 7 تیر 1400
جشنواره لاغری باربی شو

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.