طرز تهیه آب آلو خانگی و خوشمزه با خواص فراوان به روش طبیعی

طرز تهیه آب آلو خانگی و خوشمزه با خواص فراوان به روش طبیعی

طرز تهیه آب آلو آب آلو یکی از انواع آب میوه های بسیار مفید و مقوی است که دارای ویتامین های بسیار می باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با پرتال …

طرز تهیه موهیتو کیوی ساده و خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه موهیتو کیوی ساده و خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه موهیتو کیوی موهیتو کیوی یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه و خنک است که برای رفع عطش در روزهای گرم تابستان بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه رانی زرد آلو خوشمزه با تکه های میوه به روش خانگی

طرز تهیه رانی زرد آلو خوشمزه با تکه های میوه به روش خانگی

طرز تهیه رانی زرد آلو زرد آلو یکی از میوه های خوشمزه و شیرین تابستانی است که بسیار پر خاصیت است و برای سلامتی مفید است. این میوه را تنها یکی دو …

طرز تهیه شیر سویا

طرز تهیه شیر سویا طریقه مصرف نی نی سایت شف طیبه برای چاقی مضرات xvc jidi adv s dh

شیر سویا یکی از انواع شیرهای سالم خوشمزه گیاهی است که می تواند یه گزینه مناسب برای گیاهخواران باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیر سویا
لوبیای سویا۲ پیمانه

دستور تهیه شیر سویا

مرحله اول

برای تهیه شیر سویا خانگی ابتدا لوبیای سویا را داخل یک ظرف مناسب می ریزیم و تا چند بند انگشت بالاتر از لوبیاها آب اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۵ ساعت خیس بخورند. در این مدت ۳ مرتبه آب درون ظرف را تعویض می کنیم.

مرحله دوم

پس از اینکه لوبیاها به خوبی خیست خوردند، انها را با دست به هم می سابیم تا پوست اضافی شان جدا شود. پس از اینکه پوست لوبیاها را جدا کردیم، انها را داخل آسیاب یا مخلوط کن می ریزیم و میکس می کنیم تا مایعی زبر به دست بیاید.

مرحله سوم

حالا ۶ پیمانه آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید، سپس لوبیاهای آسیاب شده را به آب در حال جوش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه با هم بجوشند.

مرحله چهارم

حالا روی درب یک قابلمه بزرگ یک آبکش قرار می دهیم و درون آبکش یک پارچه نخی تمیز می اندازیم، سپس مخلوط آب و لوبیای آسیاب شده را پس از ۲۰ دقیقه جوشیدن درون آبکش می ریزیم و آبکش را مثل گهواره تکان می دهیم.

مرحله پنجم

به این صورت شیر موجود در آبکش خارج می شود و داخل قابلمه جمع می شود. در آخر کمی زمان می دهیم تا شیر سویای موجود در آبکش به طور کامل خارج شود، سپس تفاله های سویا درون پارچه را با دست فشار می دهیم.

مرحله ششم

فشار دادن تفاله های سویا باعث می شود که شیر سویا به طور کامل گرفته شود. از تفاله های سویا می توانیم برای تهیه انواع غذا استفاده کنیم. در پایان شیر سویا را کنار می گذاریم تا خنک شود، سپس در ظرف دربسته در یخچال نگهداری می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 30 تیر 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/organiczaferanieh
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.