طرز تهیه میلک شیک انبه خوشمزه و مخصوص به روش کافی شاپی

طرز تهیه میلک شیک انبه خوشمزه و مخصوص به روش کافی شاپی

طرز تهیه میلک شیک انبه میلک شیک انبه یکی از انواع نوشیدنی های محبوب و خوشمزه بین المللی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه …

طرز تهیه چای سیب یک دمنوش خوشمزه و سالم با خواص فراوان

طرز تهیه چای سیب یک دمنوش خوشمزه و سالم با خواص فراوان

طرز تهیه چای سیب چای سیب که با نام دمنوش سیب هم شناخته می شود یکی از انواع دمنوش های بسیار خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است. این چای خوشمزه علاوه …

طرز تهیه شربت لیموناد خوشمزه رستورانی با عسل و شکر

طرز تهیه شربت لیموناد خوشمزه رستورانی با عسل و شکر

طرز تهیه شربت لیموناد شربت لیموناد یکی از شربت های بسیار محبوب و خوشمزه در سراسر جهان است که به عنوان یک نوشیدنی بین المللی شناخته می شود. برای مشاهده این آموزش …

طرز تهیه شیر سویا

طرز تهیه شیر سویا طریقه مصرف نی نی سایت شف طیبه برای چاقی مضرات xvc jidi adv s dh

شیر سویا یکی از انواع شیرهای سالم خوشمزه گیاهی است که می تواند یه گزینه مناسب برای گیاهخواران باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیر سویا
لوبیای سویا۲ پیمانه

دستور تهیه شیر سویا

مرحله اول

برای تهیه شیر سویا خانگی ابتدا لوبیای سویا را داخل یک ظرف مناسب می ریزیم و تا چند بند انگشت بالاتر از لوبیاها آب اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۵ ساعت خیس بخورند. در این مدت ۳ مرتبه آب درون ظرف را تعویض می کنیم.

مرحله دوم

پس از اینکه لوبیاها به خوبی خیست خوردند، انها را با دست به هم می سابیم تا پوست اضافی شان جدا شود. پس از اینکه پوست لوبیاها را جدا کردیم، انها را داخل آسیاب یا مخلوط کن می ریزیم و میکس می کنیم تا مایعی زبر به دست بیاید.

مرحله سوم

حالا ۶ پیمانه آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید، سپس لوبیاهای آسیاب شده را به آب در حال جوش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه با هم بجوشند.

مرحله چهارم

حالا روی درب یک قابلمه بزرگ یک آبکش قرار می دهیم و درون آبکش یک پارچه نخی تمیز می اندازیم، سپس مخلوط آب و لوبیای آسیاب شده را پس از ۲۰ دقیقه جوشیدن درون آبکش می ریزیم و آبکش را مثل گهواره تکان می دهیم.

مرحله پنجم

به این صورت شیر موجود در آبکش خارج می شود و داخل قابلمه جمع می شود. در آخر کمی زمان می دهیم تا شیر سویای موجود در آبکش به طور کامل خارج شود، سپس تفاله های سویا درون پارچه را با دست فشار می دهیم.

مرحله ششم

فشار دادن تفاله های سویا باعث می شود که شیر سویا به طور کامل گرفته شود. از تفاله های سویا می توانیم برای تهیه انواع غذا استفاده کنیم. در پایان شیر سویا را کنار می گذاریم تا خنک شود، سپس در ظرف دربسته در یخچال نگهداری می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 30 تیر 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/organiczaferanieh
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.