طرز تهیه شربت به لیمو خوشمزه و مجلسی به روش طب سنتی

طرز تهیه شربت به لیمو

طرز تهیه شربت به لیمو طب سنتی با به خشکو در منزل با برگ به لیمو مزاج نی نی سایت خواص برای کودکان برای چی خوبه میوه به

شربت به لیمو یکی از انواع شربت های سنتی و پر طرفدار ایرانی است که علاوه بر طعم خوبش خواص درمانی نیز دارد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
به۲ عدد
برگ به لیمو۱ عدد
آب لیمو ترش۲ قاشق غذاخوری
شکرنصف لیوان
آب۲ لیوان

دستور تهیه شربت به لیمو

مرحله اول

برای تهیه شربت به لیمو مجلسی ابتدا به ها را تمیز می شوییم، سپس پوست آن ها را می گیریم و از وسط نصف می کنیم. در ادامه هسته های آن را خارج می کنیم، سپس به ها داخل آبمیوه گیری می اندازیم و آب آن ها را می گیریم.

مرحله دوم

اگر تمایل داشته باشیم که پالپ های میوه به در شربت دیده شود می توانید میوه به را با رنده ریز رنده کنیم. در صورتی که بخواهیم شربت صاف شده باشد، آب به را داخل صافی می ریزیم و پس از صاف کردن کنار می گذاریم.

مرحله سوم

در این مرحله آب را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و  روی حرارت متوسط قرار می دهیم. در ادامه شکر را اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم تا شکر به طور کامل در آب حل شود. هم زدن زیاد شربت باعث شکرک زدن دیواره های قابلمه می شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه شربت به جوشیدن کرد و شکر به طور کامل حل شد، حرارت زیر قابلمه را کمتر می کنیم و آب به صاف شده را اضافه می کنیم. حالا صبر می کنیم تا شربت با حرارت ملایم بجوشد تا به قوام و غلظت مناسب برسد.

مرحله پنجم

برای اینکه مطمئن شویم شربت به غلظت مناسب رسیده است، یک قطره از آن را داخل یک لیوان حاوی آب سرد می ریزیم. اگر به صورت سالم به ته لیوان رسید یعنی شربت به قوام رسیده است، ولی اگر متلاشی شد باید هنوز روی حرارت بماند.

مرحله ششم

پس از اینکه شربت به قوام رسید، برگ به لیمو را به همراه آب لیمو ترش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم شربت به مدت ۵ دقیقه دیگر روی حرارت بماند، سپس قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و اجازه می دهیم شربت به دمای محیط برسد.

مرحله هفتم

پس از اینکه شربت خنک شد، انرا داخل ظرف شیشه ای درب دار می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم. برای هر بار مصرف هم ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری از شربت را به همراه یک لیوان آب سرد ترکیب کرده و سرو می کنیم.

چه امتیازی میدی؟
دسته بندی: انواع نوشیدنی
بروز رسانی توسط در شنبه 26 مهر 1399

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.