طرز تهیه مافین شکلاتی خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه مافین شکلاتی

طرز تهیه مافین شکلاتی خیس طرز تهیه مافین شکلاتی کرم دار طرز تهیه مافین شکلاتی آشپزخانه کوچک من

مافین شکلاتی یکی از شیرینی‌های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که میان وعده‌ای مناسب برای پذیرایی و مهمانی است و با روشی راحت و سریع درست می‌شود. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مافین شکلاتی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم مافین شکلاتی
آرد۲ پیمانه حدود ۲۴۰ گرم
شکرنصف پیمانه حدود ۱۰۰ گرم
تخم مرغ۲ عدد
ماستنصف پیمانه حدود ۱۰۰ گرم
شیرنصف پیمانه حدود ۱۰۰ گرم
کره۱۰۰ گرم
شکلات ذوب شده۱۰۰ گرم
بکینگ پودر۱ قاشق چایخوری
نمکنصف قاشق چایخوری
وانیلبه مقدار دلخواه
پودر کاکائوبه مقدار دلخواه

طرز تهیه مافین شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه مافین شکلاتی خوشمزه ابتدا کره را در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود و سپس در ظرفی بریزید و شکر را به آن اضافه کنید و با دور تند همزن برقی به مدت ۳ تا ۴ دقیقه بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند.

مرحله دوم

وقتی که بافت مواد صاف و یکدست شد سپس شیر را که به دمای محیط رسیده است به ترکیب اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با مواد، مخلوط شود و مایع صافی شکل بگیرد.

مرحله سوم

سپس ماست را هم که از قبل به دمای محیط رسیده است به مخلوط اضافه کنید و با دور تند همزن ۱ تا ۲ دقیقه دیگر هم بزنید تا بافت مواد صاف و یکدست شود.

مرحله چهارم

بعد آرد را در ظرف دیگری الک کنید تا سبک شود و سپس بکینگ پودر و نمک را به آن اضافه کنید و هم بزنید و دوباره الک کنید تا بافت آرد صاف و یکدست شود.

نکته: برای رنگ و طعم بهتر مافین شکلاتی یک یا دو قاشق پودر کاکائو را جایگزین ۱ یا ۲ قاشق از آرد کنید.

مرحله پنجم

سپس آرد را کم‌کم و کنترل شده در ۲ تا ۳ مرحله روی مواد الک کنید و با دور کند همزن بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند و خمیری با بافت صاف و یکدست تشکیل شود.

مرحله ششم

در این مرحله تخم مرغ‌ها را در ظرفی بریزید و با دور تند همزن برقی بزنید تا سفید رنگ و حجیم شوند و سپس به دلخواه مقداری وانیل را هم اضافه کنید و هم بزنید تا عطر آن در مواد پخش شود.

مرحله هفتم

بعد از این‌که تخم مرغ‌ها فرم گرفتند آن‌ها را به مواد اضافه کنید و با همزن دستی به آرامی هم بزنید تا بافت مخلوط مواد صاف و یکدست شود، سپس با لیسک اطراف ظرف را دورگیری کنید.

مرحله هشتم

حالا شکلات تلخ را به روش بن‌ماری روی بخار کتری ذوب کنید و روی مواد بریزید و با لیسک هم بزنید تا کاملا با مخلوط مواد ترکیب شود و بافت خمیر تشکیل شده نرم و لطیف شود.

نکته: برای مافین وانیلی از شکلات سفید و نصف قاشق چایخوری وانیل استفاده کنید.

مرحله نهم

سپس قالب کاغذی کاپ کیک‌ها را در سینی فر بچینید و ۳/۲ آن‌ها را با مخلوط مواد کیک پر کنید و بعد به مقدار دلخواه و با سلیقه خودتان روی آن‌ها شکلات چیپسی بریزید.

مرحله دهم

بعد سینی را در فر که از ده دقیقه قبل گرم شده قرار دهید و دمای آن را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه اجازه دهید تا کاپ کیک‌ها خوب بپزند.

مرحله یازدهم

بعد از پخت مافین شکلاتی سینی را از فر در بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا خنک شوند و سپس با شکلات صبحانه، گاناش، خامه و کرم شکلاتی سطح کاپ کیک را تزئین کنید.

مرحله دوازدهم

سپس تعدادی مافین شکلاتی را در ظرف مناسب بچینید و مقداری مغز گردو، فندق، پسته، بادام، و یا برش‌های موز و توت فرنگی روی آن‌ها قرار دهید و همراه با چای یا قهوه سرو کنید.

بروز رسانی توسط در یکشنبه 14 اسفند 1401

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.