طرز تهیه دسر بیسکویتی خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه دسر بیسکویتی

طرز تهیه دسر بیسکویتی یخچالی دسر بیسکویتی ساده دسر بیسکویتی لیوانی طرز تهیه دسر بیسکویتی پتی بور دسر با بیسکویت و پودر کاکائو طرز تهیه دسر یخچالی با بیسکویت پتی بور فیلم طرز تهیه دسر با بیسکویت پتی بور دسر ساده با شیر و بیسکویت پتی بور

دسر بیسکویتی یکی از ساده ترین دسرهای بین المللی است که می توانیم مواد داخل آنرا به سلیقه خود تغییر دهیم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر بیسکویتی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
شیر۲ لیوان
نشاسته ذرت۴ قاشق غذاخوری
شکر۴ قاشق غذاخوری
کافی میکس۱ بسته
بیسکویت پتی بور۱٫۵ بسته
موز و گردوبه مقدار کافی

طرز تهیه دسر بیسکویتی

مرحله اول

برای تهیه دسر بیسکویتی خوشمزه در ابتدای کار شیر را به همراه نشاسته ذرت درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس با همزن دستی یا چنگالی به آرامی هم می زنیم تا نشاسته به طور کامل درون شیر حل شود.

مرحله دوم

پس از اینکه تمام گلوله های نشاسته ذرت درون شیر باز شد، کافی میکس را اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم تا آن هم درون شیر حل شود، سپس شکر را اضافه کرده و کمی هم می زنیم تا آن هم درون شیر حل شود.

مرحله سوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و به صورت مداوم هم می زنیم تا بافت مواد کمی غلیظ شود. پس از اینکه مواد کمی غلیظ شدند، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و اجازه می دهیم مایه دسر خنک شود.

مرحله چهارم

توجه داشته باشید که مایه دسر پس از خنک شدن، کمی غلیظ تر می شود، به همین دلیل بهتر است نگذاریم روی حرارت بیش از حد سفت شود. در ادامه بیسکویت ها را درون میکسر می ریزیم و پودر می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله نصف بیسکویت پودر شده را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و با پشت قاشق به طور کامل فشرده می کنیم. در ادامه نصف مایه دسر را به صورت یکدست روی بیسکویت می ریزیم و صاف می کنیم.

مرحله ششم

حالا مقداری موز اسلایس شده و مغز گردو روی مایه دسر می چینیم. در ادامه لایه ها را به همین صورت تکرار می کنیم و در آخر روی دسر را با موز تزیین کرده و حداقل به مدت یک ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا آماده سرو شود.

چه امتیازی میدی؟
دسته بندی: انواع دسر
بروز رسانی توسط در چهارشنبه 12 بهمن 1401

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.