طرز تهیه ترشک ترکیبی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه ترشک ترکیبی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه ترشک ترکیبی ترشک ترکیبی یکی از انواع خوراکی خوشمزه و ساده ایرانی است که با ترکیب چند میوه درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه ترشی لیته بادمجان و هویج خوشمزه به روش سنتی

طرز تهیه ترشی لیته بادمجان و هویج خوشمزه به روش سنتی

طرز تهیه ترشی لیته بادمجان و هویج ترشی لیته بادمجان و هویج یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده …

طرز تهیه ادویه کاری مخصوص هندی به صورت سالم و خانگی

طرز تهیه ادویه کاری مخصوص هندی به صورت سالم و خانگی

طرز تهیه ادویه کاری ادویه کاری یکی از انواع ادویه های ترکیبی بسیار خوشمزه و پر مصرف در غذاهای ایرانی است که اصالتا یک ادویه هندی هندی می باشد، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه ترشی کلم سفید

طرز تهیه ترشی کلم سفید و قرمز طرز تهیه ترشی کلم سفید و هویج ترشی کلم سفید رستورانی ترشی کلم سفید خالی ترشی کلم سفید مجلسی

ترشی کلم سفید از ترشی های محبوب رستورانی است که معمولا برای دورچین انواع غذاهای ایرانی استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترشی کلم سفید در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم ترشی کلم سفید
کلم سفید۲ عدد کوچک
هویج۵ عدد
فلفل دلمه ای رنگی۲ عدد
شوید۱ دسته
سیر۱۰ حبه
سرکه۳ لیوان
آب۳ لیوان
نمک، سیاه دانه و گلپربه مقدار کافی

طرز تهیه ترشی کلم سفید

مرحله اول

برای تهیه ترشی کلم برگ سفید در ابتدای کار کلم برگ ها را از هم باز کرده و درون آبکش می ریزیم، سپس با آب سرد به خوبی می شوییم. در ادامه برگ های کلم را به صورت نازک خرد کرده و روی یک پارچه نخی می چینیم تا رطوبت شان گرفته شود.

مرحله دوم

در این مرحله هویج‌ها را پوست گرفته و به صورت ورقه ای نازک خرد می کنیم، سپس فلفل دلمه‌ای‌ها را باز کرده و قسمت های اضافی شان را جدا می کنیم. در ادامه فلفل دلمه ها را به صورت خلالی نازک خرد می کنیم.

مرحله سوم

حالا هویج‌ها و فلفل دلمه‌های خرد شده را روی دستمال نخی می چینیم تا رطوبت شان گرفته شود. در ادامه شوید را می شوییم و آنرا بدون خرد کردن روی دستمال قرار می دهیم تا به طور کامل خشک شود.

مرحله چهارم

در این مرحله سرکه و آب را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس نمک را اضافه کرده و کمی مخلوط می کنیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا محلول آب و سرکه بجوشد، سپس قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله پنجم

حالا کلم برگ را به همراه هویج و فلفل دلمه ای درون یک ظرف بزرگ می ریزیم. شویدها را خرد کرده و به همراه حبه های سیر و مقداری سیاه دانه و گلپر به دیگر مواد اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی ترکیب می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله مواد ترشی را درون یک ظرف شیشه‌ای درب‌دار می‌ریزیم، سپس زمانی که محلول آب و سرکه خنک شد، آن‌را روی مواد داخل شیشه می‌ریزیم. درب شیشه را می‌بندیم و به مدت ۳ هفته در جای خنک قرار می‌دهیم تا ترشی آماده شود.

مرحله هفتم

اگر بخواهیم ترشی را یک روز بعد از درست کردن، مصرف کنیم، باید زمانی که محلول سرکه و آب داغ است، آن‌را روی مواد ترشی بریزیم. البته این کار باعث می شود مواد ترشی کمی نرم شوند و تردی خود را از دست بدهند.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 2 بهمن 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.